eDevlet

Faizsiz ve Peşinatsız Araba Almak Mümkün Mü?

Faiz ödemeden ve peşinat vermeden araba almak da mümkündür. Çeşitli kurum ve kuruluşlar bu imkânı sizlere sunuyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta araca direkt sahip olamayışınızdır. Araçla alakalı olan organizasyona girdikten sonra size sıra geldiği takdirde aracı satın alabilirsiniz. Peşinat vermeden vadeli araba almak bu yolla mümkün olabilmektedir. Burada herhangi bir faiz veya vade farkı ödemeye gerek kalmıyor. Bu sayede direkt olarak araba fiyatı ne ise o fiyat üzerinden sıfır peşinat ile araba almanız mümkün kılınıyor.

Eminevim ve Fuzuloto Tarzı Kurumlardan Araç Satın Almak

Eminevim oto bölümü ve Fuzuloto gibi birçok kuruluş bu alanda faizsiz hizmet veren firmalardandır. Bu firmalardan araba almak istediğiniz takdirde sizi bir organizasyonun içine alıyorlar. Organizasyonda sizin gibi araba almak isteyen ve peşinat vermek istemeyen birçok kişi mevcuttur. Bu kişiler arasında çeşitli kuralar yapılarak araba alma sırası belirleniyor. Buna göre de araba alımı gerçekleştiriliyor. Örnek vermek gerekirse 100 bin liralık bir araba almak istiyorsanız sizi 100 bin liralık araba almak isteyen kişiler ile buluşturuyorlar. Bu grup içinde kura ile araç alma sırası belirleniyor. Herkesin taksiti de eşit oluyor. Belirli aylarda araç alınıyor. Bu genelde peşinatlı olan sistemlerde geçerlidir. Küçük de olsa bir miktar peşinat ve organizasyon ücreti bu durumda alınabilmektedir. Eğer tamamen peşinatsız araba almak istiyorsanız bu organizasyonu değil peşinatsız olanı seçmeniz gerekiyor. Peşinatsız sistemde taksit ortasında araç almanıza imkân tanınmaktadır. Örneğin 70 bin TL olan bir aracı almak istiyorsanız 35 ay boyunca 2 bin TL ödeme yapmanız istenecektir. Aracı ise tam ortanın 1 sonraki ayı olan 18. Ayda teslim almanız mümkündür. 

Senetle Araba Nasıl Alınır?

Senetle araba almak için çeşitli galerileri veya peşinatsız araba veren firmaları tercih edebilirsiniz. Katılacağınız organizasyonlar ile hiç peşinat vermeden sadece taksit ödeyerek araç sahibi olmanız mümkündür. Burada dikkat etmeniz gereken nokta araç fiyatlarıdır. Araç fiyatlarının yüksek olması senetle alımlarda genelde karşılaşılan bir durumdur. Aracın normal fiyatından en az %15 oranında yüksek olan senetli satış fiyatları vade farkı olarak düşünülebilir. Eğer siz de vadeli araba almak istiyorsanız bu oranları iyi incelemeniz gerekiyor. En az vade farkı oluşan firmayı tercih ederseniz kazançlı çıkabilirsiniz. Buna ek olarak herhangi bir vade farkı koymayan ve araba almak isteyenleri tek çatı altında toplayan firmaları da tercih edebilirsiniz. Bu firmalar sadece organizasyon ücreti almaktadır. Ayrıca ek bir ücret veya vade farkı ödenmemektedir. Siz de bu yolla araç satın alabilir, peşinatsız şekilde arabanıza kavuşabilirsiniz.

Vadeli Araba Alma Yolları Nelerdir?

Vadeli ve peşinatsız araba almanın birçok yolu mevcuttur. Bu yollar şu şekilde sıralanabilir:

  • Aracın tamamına kredi çıkarmak
  • Benzer araç almak isteyenler ile aynı organizasyonda yer almak
  • Galerilerden peşinat vermeden senetle araç almak
  • İnternette yer alan kurumsal araba satış firmalarından araç satın almak.

Siz de bu yolları tercih ederek peşinatsız bir araç satın alabilirsiniz. Aracın tamamına kredi çıkarmak istiyorsanız kasko değeri önem taşımaktadır. Ayrıca model yılı da oldukça önemlidir. Üst model araçlara kredi çıkabildiğini unutmamak gerekiyor. Eğer aracın kasko bedelinin %70’i oranın bir fiyata satışı yapılacaksa bu durumda tüm araca kredi çıkarabilirsiniz. Kredinizi 2. El araç kredisi faiz oranlarından kullanarak avantaj elde edebilirsiniz. Ayrıca taksitleri kendinize göre ayarlayarak ödemelerinizi de kolaylıkla yapabilirsiniz. Hem kolay ödeme yapmak hem de ödemelerinizi tek bir kanaldan gerçekleştirmek için siz de bu metodu seçebilirsiniz.

Buna benzer diğer başlıklara ulaşabilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu