BilgisayarTeknoloji

#Windows 10 ve 11’de Bazı Sorunlar Çözülemez Durum Geldi!

Yazılım devi Microsoft, yıllar geçmesine rağmen Windows 10 ve Windows 11'de çözümleyemedikleri hatalar olduğunu kabul etti. Microsoft'un bu sorunlar için önerdiği geçici çözüm ise kullanıcılardan tepki aldı!

Her geçen gün Windows 11 ile ilişkili yeni bir hatanın ortaya çıktığına şahit oluyoruz. Microsoft tarafından yapılan son duyurulara göre, Windows 10 ve Windows 11’de var olan bazı sorunların çözümü mümkün görünmüyor. Yazılım devi tarafından onaylanan bu sorunlar, Windows çekirdeği ve Office API’leri ile ilgili.

Ana Sorunlar ve Etkilenen Alanlar

Bu hataların içerisinde en belirgin olanları, başlat menüsünde yer alan Windows arama çubuğunun işlevini yerine getirememesi ve bazı genel Windows uygulamalarının düzgün bir şekilde çalışmaması durumları.

Bu durum, çok sayıda Windows kullanıcısını etkilemekte ve arama çubuğu, Office, Outlook ve Outlook Takvim uygulamalarına tıklama veya bu uygulamaların düzgün bir şekilde çalışmaması sorunlarına yol açmaktadır.

Windows Kabuğu ve Office API’lerinin Rolü

Microsoft, işletim sisteminde yaşanan bu sorunların kaynağının, Windows kabuğu ve Office API’lerinde olduğunu belirtiyor.

Windows işletim sistemi, Microsoft Office, Microsoft Outlook veya Outlook Calendar ile entegre olmak için Microsoft Office API’lerini kullanabilen uygulamaların çalışmalarını etkileyebilecek hatalı kayıt defteri anahtarları oluşturabiliyor. Bu durum, uygulamaların ve Windows bileşenlerinin yanıt vermeyerek çalışmayı durdurmasına neden olabiliyor.

Geçici Çözüm Önerisi: “Uygulamaları Kaldırın”

Microsoft, bu sorunların çözümüne dair sunduğu geçici öneri ise, Windows, Office, Outlook ve Outlook Takvim ile entegre olan uygulamaları kaldırmak yönünde.

Bu, sorunların en azından geçici bir süreliğine üstesinden gelinmesi için bir yol olabilir ancak, kesin bir çözüm olmadığını da belirtmek gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu