İş Fikirleri

Sıcak Havalarda Para Kazandıran İş Fikirleri

Para para para. Asla yetmiyor. Biz de bu yazıda özellikle yaz aylarında para kazandıran iş fikirleri noktasında bilgiler vermeye çalışacağız. Yaz aylarını boş geçirmek isteyen, hafta sonları yaz aylarında evde sıkılanlar için aşağıda yapacağımız öneriler hem uzun sıcak yaz gündüzlerini veya bazen gecelerini karlı hale getirecek, hem de  yaz aylarını keyifle geçirmenizi sağlayacak. Üstelik size önerdiğimiz bu işlerin çoğunda özel bir bilgi, eğitim, deneyim gibi durumlarda söz konusu olmadığından aşağıda belirtilen seçenekler içinden siz de yapabileceğinizi düşündüğünüz işlerden bir veya birkaçını yaparak yaz sezonunda ekstra para kazanabilir, böylece belki de yaz tatilinizi bedavaya getirebilirsiniz.

Dahası aşağıda ifade ettiğimiz işler için para koymanıza gerek yok, yaş sınırı yok, yer sınırı yok. Yeter ki para kazanmayı kafanıza koyun ve bunun için ilk adımı atın. O zaman hemen yaz ayları için ekstra para getirecek olan iş fikirlerinden bahsedelim ama şunu da hemen ifade edelim, bunlar bizim size önerilerimiz. Siz de kendinizce başka fikirler bulup, yaz aylarında bu işler dışında başka işlerden de para kazanabilirsiniz. İşte bizim size önerilerimiz.

Soğuk Meyve Suyu Barı

Para kazandıran iş fikirleri içinde bizim size ilk önerimiz soğuk meyve suyu barı açmak. Yaz aylarında limonata yapın, elma suyu yapın, Bodrum portakalından portakal suyu hazırlayın, çilek suyu hazırlayın, ya da bunları karışık hale getirin ve vitamin deposu olarak satın. Örneğin nar, portakal gibi bir karışım yaz aylarında hem sağlıklı kalmaya, hem de sıcaktan kurtulmaya son derece etkili olacaktır.

Burada elbette bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken belli başlı hususlar var. Öncelikli olarak bu işi yapacak iseniz kesinlikle taze ve çürük olmayan meyveler kullanmalısınız. Bunun yanında sunum sırasında da hijyen sanitasyon kurallarına uymalı ve içine su, katkı boyası gibi şeyler katmadan doğal meyve suları olmasına özen göstermelisiniz.

Böylesi bir işi iki türlü yapabilirsiniz. Bunlardan ilki eğer herhangi bir alanda( meyve suyu barı) yapacaksanız ya da bir seyyar araçla satacaksanız gerekli izinleri almanız ve müşterinin gözünün önünde taze taze meyve suları sıkmanız. Bir diğer yöntem ise daha önceden hazırlayıp, şişelere koyup özel ambalajında satmanız. Bunun için de bir litrelik, iki litrelik ya da beş litrelik gibi ambalajlar hazırlayıp satışa sunabilirsiniz. Hatta bu hazırladıklarınızı eğer bir satış noktasında meyve suyu barı yapıyor iseniz orada da satışa sunabilirsiniz. Plajlar, yazlık site girişleri bu tür barların açılması idealdir. Üstelik çok az bir para ile yapılabilir. Kazancı ise oldukça iyidir.

Mutlaka okuyun: Meyve Suyu Barı Açarak Para Kazanmak

Takı Yapıp Satın

Gelelim bu yazıda size yaz ayları için yapacağımız ikinci öneriye. Kadınların da, erkeklerin de takı sevdiğini söylemek yanlış olmaz. Altın, pırlanta gibi takıları almaya kimi zaman insanların gücü yetmediği için imitasyon denilen takıları özellikle gündelik yaşamda tercih ediyorlar. Kimi insanlar da zaten altın, pırlanta gibi ürünleri kullanmıyor. Bu yüzden de bu tarz takılar yaz aylarında kıyafetlerin tamamlayıcısı oluyor. Siz de deriden, camdan, değişik türde boncuklardan, tahtadan değişik zevklere hitap eden takıla yaparak kazançlar elde edebilirsiniz.

Yüzükler, bilezikler, küpeler, bileklikler, kolyeler, ister tek başına, ister set olarak hazırlayabilirsiniz. Son yıllarda dantel tarzı otantik takıların da ama düz, ama değişik materyaller ile tamamlanarak hazırlandığını ve çok iyi kazançlar elde edildiğini rahatlıkla söylemek mümkün.

Eğer böyle bir alanda daha önce hiç deneyiminiz yok ise bu alanda verilen takı tasarım kurslarına katılarak önce bu işi öğrenebilir, sonra bu işten para kazanabilirsiniz. Temiz çalışmanız, yaratıcılığınızı kullanmanız, trendleri takip etmeniz bu alanda yaz aylarında iyi kazançlar elde etmenizi sağlayacaktır. Ürünlerinizi pazarlarda, bu tarz ürün satan yerlerde, eşe dosta satarak ya da internet üzerinden satarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Oda – Bisiklet ve Araba Kiralayın

Özelikle Turistik bir kentte yaşayanlar evlerinin bir veya birkaç odasını yazın tatile gelenlere kiraya vererek kazanç elde edebilirler. Tabi yazlığınız varsa bunu da yazın kullanmadığınız dönemlerde kiraya vermeniz mümkün. Ucuza sahil beldelerinde oda kiralamanız ekstra yaz aylarında otele para vermek istemeyenler için adeta mucizevi bir alternatif olacaktır ki siz bunu akılcı bir strateji ile doğru biçimde  değerlendirebilirsiniz.

Bunun yanında yine arabası ve bisikleti olanlar da nerede olursa olsunlar bu araçlarını kullanmadıkları dönemde kiralayarak gündelik nakit kazançlar elde edebilir. Bu işi yaparken belli yerlere ilan asabilir, eşe dosta söyleyebilirsiniz.

Yüzme Dersi Verin

Sizlere para kazandıran iş fikirleri içinde en son önerimiz yüzme dersleri vermeniz. Eğer yüzme biliyorsanız ve de öğretme yeteneğinize güveniyor iseniz o zaman hiç durmayın yüzme dersi verin. Havuzda, denizde nerede olursa. Böylece yaz aylarında hem serinler, hem yüzmenin tadını çıkarabilir, hem de böylece para kazanabilirsiniz. Yaz ayları için en karlı, en yapılabilecek olan işlerin başında hiç şüphe yok ki en son bıraktığımız bu iş gelmektedir.

Mutlaka okuyun: Evde Ek İş Yapmak İstiyorum Diyenlere Kazançlı Fikirler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu