eDevlet

Bayanlara Evde Ek İş İmkanları

Günümüzde bir nedenden ötürü sürekli ya da belli dönemlerde evde olan bayanlara evde ek iş yapmak için pek çok seçenek çıkıyor. Bu yazıda da ister emekli olsun, ister öğrenci olsun, ister ev hanımı olsun kadınların boş zamanlarını değerlendirmesi ve kendi deneyimleri doğrultusunda ve/veya yeteneklerine göre ama az, ama çok para kazanmaları için yapılabilecek olan kazancı yapılan işe ve firmasına göre değişen işlerden bahsedeceğiz. Bayanlar bu işlerin aynı tamamını yapamasalar da bir ya da birkaçını yaparak hem ek kazanç elde edebilir, hem de kendi ekonomik bağımsızlıkları noktasında önemli bir adım atmış olurlar. Üstte altta ifade edilen işler, tam zamanlı işler olmadığı için kişiler canları ne zaman ister ise ister sabah, ister gece, isterse tüm gün böylesi bir işi yapabilirler.

Evde Yapılabilecek İşler

Bayanlara evde ek iş noktasında aşağıda belirtilen seçeneklerden de görülebileceği üzere çok fazla seçenek var. Kimi işler belli bir bilgi birikim deneyim gerektirir iken kimi işler de ise tamamen el becerileri, mevcut durumu analiz ederek, kendi gerçekliğine uygun yapılabilecek değişik türden işler var.  Dilerseniz bu işlere hemen başlayalım. Yine bu işlerin bir kısmı kişinin kendi kendine yapacağı işler iken, kimi işlerde de dışarıdan hizmet alımı yapan adresler ile çalışmak gerekiyor. Bazı işlerde altta verilen örneklerinden de görüleceği üzere kimi zaman küçük bir sermaye yatırmak da gerekli olabiliyor. Uyarınıza hangisi gelir ise.

Online Mağaza İşletmeciliği

Bayanlara evde ek iş noktasında özellikle kendi işinin sahibi olmak isteyenler için yapılabilecek en güzel işlerin başında online mağaza yöneticiliği geliyor. Bu işi yapmak için bilgisayar bilginizin olması gerekmekte. Online olarak mağaza yönetebilecek donanımızın olması, yasal mevzuatlar gereği fatura kesiyor olabilmeniz ve elbette satabileceğiniz ama kendinize ait, ama başkalarına ait ürünlerin olması gerekiyor. Ürün satışı bazına sürekli olarak Instagram vb. ortamlarda yapılabilecek olan bir iş alanı ki insanlar artık internet üzerinden alışveriş yaptığı için de kazancı oldukça iyi ve sürekliliği olan işler arasında. Baştan ufak bir bütçe ayırmanız ise kaçınılmaz.

Makale Yazmak

Şimdi de evde ek iş olarak yapılabilecek hiçbir sermaye gerektirmeyen bir işe. Makale yazarak para kazanmak. Bunun için iki ayrı yöntem izlenebilir. İlki makale yazarı talep eden siteler üzerinden yazı yazarak para kazanabilirsiniz. Kelime başına ücretlendirme yapılır. Farklı fiyat aralıkları vardır. Bunun yanında bu alanda ikinci yöntem ücretsiz bir biçimde kendi blogunuzu açarak, yazılarınızı yazmanızdır. Burada alacağınız sponsorlar üzerinden kazanç elde edebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Blog Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak

İkinci El Ürünleri Satmak

Alın size herkesin her şart altında yapabileceği bir iş. Eğer kullanmadığınız kendinize ait, çocuğunuza, eşinize, çocuğunuza, yakın çevrenize ait eşyalar, giysiler var ise bunları bir yerlere bağışlamayı düşünmüyor iseniz fotoğraflarını çekip, ikinci el ürün alım satımı yapan siteler üzerinden satışa sunarak ev bütçenize katkı sunabilirsiniz. Doğru bilgiler ve doğru görseller burada en önemli konu olup, yüksek fiyatlar da vermemelisiniz.

Sanal Asistanlık

Günümüzde birçok firma maliyetleri düşürmek için eski adı ile sekreter yani yönetici asistanı çalıştırmak yerine, sanal asistan kullanıyor. Evinizde bir bilgisayar ve internet hattı üzerinden çok fazla bir şey yapmadan ilgili kişinin kişisel görüşmelerini, randevularını ayarlayabiliyor ve bu alanda ciddi kazançlar elde edebiliyorsunuz. Tek bir firma ile aynı anda birkaç firma ile çalışabilirsiniz. Bu tarz eleman arayan firmalara internet üzerinden arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak

El İşi Ürünler Yapmak

Eğer el işleri konusunda yani örgü, dikiş gibi noktalarda yeteneğiniz var ise o zaman evinizde lif, bere, kaşkol, kazak gibi şeyler örüp ama bunu internet üzerinden, ama yakın çevrenize, ama bu alanda satış yapan dükkanlara vererek ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Keza bebek elbiseleri dikerek ya da kadınlara etek, elbise dikere de kazanç elde etmeniz mümkün.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu