eDevlet

Türkmenistan İşçi Alımı, Türkmenistan’da İş ve İşçi Alımı Yapan Firmalar

Türkmenistan'da iş arayanlar için yapımı devam etmekte olan ve proje aşamasında olan inşaat projelerini araştırdık. Peki Türkmenistan'da çalışmak isteyenler iş imkanlarına nasıl ulaşabilirler?

Asya’nın en istikrarlı büyüyen ekonomisine sahip olan Türkmenistan’da çok sayıda Türk işçisinin çalıştığı biliniyor. Bunun en büyük nedeni ise ülkemizi yurtdışında başarılı bir şekilde temsil eden birçok Türk şirketinin faaliyetlerde bulunmasıdır denilebilir. Bu firmalar her yıl Türkmenistan işçi alımı yaparak mevcut projelerinde istihdam ediyor ve çalıştırdıkları işçilere sağladıkları sosyal haklar ve ideal çalışma şartlarıyla da tercih ediliyor. Peki Türkmenistan işçi alımı nasıl yapılıyor? Türkmenistan iş ilanlarına nasıl ulaşılır? Bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık ve işte detaylar…

Türkmenistan İşçi Alımı Yapan Firmalar

Türkmenistan işçi alımı yapan firmalar, özellikle konut, hastane, okul, kreş, demiryolu, doğalgaz platformları, boru hatları ve enerji nakil hatları gibi daha birçok proje yürütüyor. Yürüttükleri bu projeler kapsamında çeşitli pozisyonlarda görevlendirmek üzere yurtdışına işçi alımı yapan firmalar, tercihlerini doğal olarak Türkiye’den yana kullanıyor. İnşaat ve yapı şirketlerinin ağırlıklı olduğu ülkede, inşaat sektöründe deneyimli ve kalifiye elemanlar diğer sektörlere nazaran daha kolay iş bulabiliyor.

İnşaat sektörü dışında tekstil, gıda, sağlık ve hizmet sektöründe de Türkmenistan iş fırsatlarını değerlendirerek Türkmenistan’da çalışan Türk vatandaşları da bulunuyor. Eğer sizde Türkmenistan’da çalışmak istiyorsanız Türkmenistan yurtdışı iş ilanlarını takip ederek başvuruda bulunabilir ve yurtdışı deneyimi kazanabilirsiniz.

Türkmenistan İş İlanları

Türkmenistan’da yatırım yapan pek çok şirket, aşçısından şoförüne, inşaat ustasından güvenlik görevlisine kadar bütün personel açığını Türkiye’den getiriyor ve yılın belli dönemlerinde Türkmenistan yurtdışı iş ilanları yayımlayarak eksik personel ihtiyacını karşılamak istiyor.

İnşaat sektöründe faaliyetlerini sürdüren şirketlerin çoğu, alım yapacakları işçilerin eğitim seviyelerine pek bakmıyor. Eğitimden ziyade bugüne kadar çalıştığı yurtdışı projeleri, mesleğindeki deneyimi, hangi ülkelerde çalıştığı gibi hususlara dikkat ediyor. Ancak eğer mühendis ve saha amiri gibi çeşitli yetkilere sahip personel alımı yapacaklarsa, o zaman yabancı dil şartı ve eğitim seviyesi mutlaka sorgulanıyor.

Türkmenistan iş ilanları genellikle firmalar tarafından kendi web sayfaları üzerinden duyuruluyor veya kariyer sitelerinde yayımlanıyor. Bunun yanı sıra İŞKUR yurtdışı iş ilanları sayfasında yayımlanmaya başlayan çok sayıda iş imkanının olduğunu hatırlatmak isteriz. Sitemizi takip ederek Türkmenistana işçi alımı ilgili ilanlara ulaşabileceğiniz gibi kariyer sitelerini de sık sık kontrol ederek aradığınız yurtdışı iş fırsatını kolayca yakalayabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Katar’da İş İmkanları, Katar İşçi Alımı Ve İş Başvurusu

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. elektrik teknikeriyim iş arıyorum toplu konut projelerinde çalıştım tünel kalıp işinde çalıştım Hava limanı hastane otel inşatlarında çalıştım Kocaeli de ikamet ederim. Pasaportum hazır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu