BilgilerTeknoloji

Ücretsiz GB Depolama Alanı Almak Google 2022

Ücretsiz 15 GB Depolama Alanı Almak için Google Drive’ı Termux ile Nasıl Bağlanırsınız

Linux için resmi olarak mevcut olmasa da Google Drive, Dropbox veya Box’a mükemmel bir alternatiftir. Ücretsiz GB Depolama Alanı Almak Google Linux bilgisayar kullanıyorsanız, Google hesabı ile birlikte gelen 15 GB depolama alanına ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Bu alan Gmail hesabınız, Google Fotoğraflarınız ve diğer hizmetlerde paylaşılır. Uygulamayı yükledikten sonra, rclone’a erişim izni vermeniz gerekecek. Bunu yaptıktan sonra “İzin Ver” düğmesini tıklayın. Rclone’a erişim izni verdiğinizde, “Başarılı!” mesajını göreceksiniz. ve tarayıcınızı kapatabilir ve terminal penceresine dönebilirsiniz.

Ücretsiz GB Depolama Alanı Almak için Google 2022

Google Drive’ı Termux ile bağlamak için Ücretsiz GB Depolama Alanı Almak Google Termux’a cihazınızın depolama alanına erişmesi için izin vermelisiniz. Köklü bir cihaz kullanıyorsanız, kullanmak için depolamaya Termux erişimi verebilirsiniz. Bundan sonra, dosyalarınıza terabaytlarınızda erişebilirsiniz. Depolamaya erişim izni verdikten sonra terabaytlarınızın içeriğine göz atabilirsiniz.

Termux’u Google Drive’a bağlamanın ilk adımı, uygulamaya harici SD kartınıza erişim izni vermektir. Android cihazınızın kök seviyesinden Ücretsiz GB Depolama Alanı Almak Google Termux komutunu çalıştırdığınızdan emin olun. Ardından, bir klonu çalıştırmak için depolama alanınıza izin vermeniz gerekir. Harici depolama alanınıza erişmesine izin vermezseniz, Termux’un klonlanmış sürümü çalışmaz.

Ücretsiz Depolama Alanı Alın

Android kullanıyorsanız ve Google Drive’ı Termux ile bağlamak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Ücretsiz GB Depolama Alanı Almak GoogleCihazınızı köklendirdikten sonra, köklenmiş bir Android cihaz gerektiren rclone’u yüklemeniz gerekir. Ardından, rclone dosya yöneticisini açın ve harici SD karta erişin. Termux’u kurduktan sonra artık dahili ve harici SD kartlarınıza erişebilirsiniz.

RCX, hesabınızın Google Drive ile senkronize olmasına izin vererek çalışır. Ardından, bilgisayarınızdan bulut depolamanıza dosya ve klasör aktarmak için aracı kullanabilirsiniz. Ücretsiz 15 GB depolama alanı elde etmek için RCX’i Google hesabınıza bağlamanız yeterlidir. RCX’iniz yoksa, sizin için otomatik olarak yapılandırma dosyaları oluşturabilen bir program kullanın. Bu program, Rclone kullanımınızın temel taşı olacaktır.

Telefon depolama alanı doldu

Dosyaları Google Drive’dan bir bulut deposuna senkronize etmek için RCX kullandıysanız, klavyenizin birkaç tıklamasıyla bunu yapabilirsiniz. Dosyaları senkronize etmek için varsayılan görünümünüz olarak Liste görünümünü seçtiğinizden emin olun. Boş olan klasörleri de seçebilirsiniz. Bu, belgeleri diğer cihazlarla senkronize etmek için kullanışlıdır. Bu sadece kapasitenizi artırmakla kalmayacak, aynı zamanda bilgisayarınızın performansını da hızlandıracaktır.

Ücretsiz GB Depolama Alanı Almak Google
Ücretsiz GB Depolama Alanı Almak Google

RCX’in yerleşik bir sınırı vardır. Ücretsiz GB Depolama Alanı Almak GoogleRclone’u düzgün kullanmak için yapılandırma dosyaları ve Rclone komutları oluşturmalısınız. Bu dosyalar, Rclone kullanımınızın belkemiğidir. Bir RCX hesabınız varsa, kullandığınızdan emin olun. Aksi takdirde, ek depolama alanı için ücret alma riskiniz olur. Ve ilk kez kullanıyorsanız, herhangi bir sorun yaşamamak için programın bir kopyasını almanız gerekeceğini unutmayın.

Sınırsız depolama alanı istiyorsanız Google One uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama, telefonunuzu otomatik olarak yedekleyecek ve Google bulut depolama alanınızı yönetecektir. Ayrıca, bir mobil cihazla Google bulut depolamanızı yönetmek için uygulamayı kullanabilirsiniz. Üyelik size sınırsız depolama alanı sağlar, böylece depolama alanınız asla tükenmez. İhtiyacınız yoksa, uygulama dosyaları sizin için otomatik olarak saklayacaktır.

Google bulut depolama alanınızı yönetmek için Google One uygulamasını kullanmak istiyorsanız, Android telefonunuza yükleyebilirsiniz. Uygulamayı yükledikten sonra, sınırsız depolama alanına erişiminiz olacak ve tüm Google bulut depolama alanınızı cihazınızdan yönetebileceksiniz. Uygulama aynı zamanda telefonunuzun kamerasını kullanmanıza da olanak tanır. Telefonunuzu Google Drive’a bağlayarak fotoğraflarınızı ve diğer önemli dosya ve videolarınızı yedekleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu