Bilgiler

Depresyon Testi – Depresyonda olup olmadığınızı öğrenin

Depresyon Testi – Depresyonda olup olmadığınızı öğrenin

depresyon testi

Bir depresyon testi, bir kişinin depresyonda olup olmadığını belirleyecektir. Depresyon Testi – Depresyonda olup olmadığınızı öğrenin Mevcut birkaç farklı test vardır ve hepsinin kendi güçlü ve zayıf yönleri vardır. PHQ-9, depresyon için bilimsel bir kendi kendine testtir. Bir kişi bu testten yüksek puan alıyorsa, klinik olarak anlamlı depresyondan muzdarip olabilir. Bununla birlikte, PHQ-9, bir kişinin zihinsel durumunun doğru bir ölçüsü değildir. Bir ruh sağlığı uzmanı, hastanın semptomlarını dikkatlice inceledikten sonra depresyonu teşhis etmelidir.

Bir kişinin günlük yaşamlarını etkileyebilecek akut ağrı yaşayıp yaşamadığını belirlemek için bir depresyon testi tasarlanmıştır. Belirtiler arasında uyku güçlüğü, iştahsızlık veya konsantrasyon güçlüğü sayılabilir. Bu belirtiler genellikle bir depresyonun göstergesi olsa da, testin açıklamalara izin vermediğini unutmamak önemlidir. Bunun yerine, sadece belirli duyguların sıklığını ve ciddiyetini sorar. Bir kişinin semptomları şiddetliyse, ek tedaviye ihtiyaçları olabilir.

depresyonda olduğumu nasıl anlarım 2022
depresyonda olduğumu nasıl anlarım 2022

Depresyon tarama testi, bir kişinin profesyonel yardıma ihtiyacı olup olmadığını belirlemesine yardımcı olabilecek 18 soruluk bir sınavdır. Bir ruh sağlığı uzmanı, durumu uygun şekilde teşhis edebilir ve tedavi önerebilir. Depresyon tarama testi bir tanı testi değildir. Ayrıca, bir doktorun değerlendirmesinin yerini tutmaz. Bir depresyon teşhisi düşünürken kalifiye bir ruh sağlığı uzmanına danışmanız önemlidir. Bu nedenle, depresyonda olabileceğinizi düşünüyorsanız, depresyon tarama testini yapmaktan çekinmeyin.

Depresyon testi yaptırmak, klinisyene ruh haliniz hakkında genel bir fikir verecek ve klinisyene size nasıl davranacağını daha iyi anlamasını sağlayacaktır.Depresyon Testi – Depresyonda olup olmadığınızı öğrenin  Depresyon Testi – Depresyonda olup olmadığınızı öğrenin İki soru, depresyonun teşhis ve tedavisinde en yararlı olarak kabul edilir. Test kesin bir teşhis vermez, ancak bir tedavi sağlayıcısının semptomlarınız ve daha fazla tedaviye gerek olup olmadığı hakkında daha net bir fikir edinmesine yardımcı olur. Bu kendi kendine testi yalnızca depresyonda olabileceğinizi düşündüğünüzde kullanmalısınız.

Depresyon testinin sonuçları, doktorun hastanın depresyonda olup olmadığını belirlemesine yardımcı olacaktır. Bu tür bir test, bir kişinin ruh hali hakkında daha iyi bir fikir vermek için tasarlanmıştır ve depresyonu daha kesin bir şekilde teşhis etmelerine yardımcı olabilir. Öyleyse, ciddiye alın! Belirtileriniz hakkında doktorunuzla konuştuğunuzdan emin olun. Depresyon Testi – Depresyonda olup olmadığınızı öğrenin Çeşitli nedenlerle depresyonda olabilirsiniz ve bir depresyon tarama testi yardımcı olabilir. Eğitimli bir profesyonel, bir kişinin depresyonda olup olmadığını belirleyebilir.

Bir depresyon testi, bir kişinin ruh halini ölçmenin iyi bir yoludur. 18 soruluk bir test, bir kişinin depresyonda olup olmadığını veya bir akıl sağlığı uzmanına danışması gerekip gerekmediğini gösterebilir. Bununla birlikte, bir depresyon testinin bir teşhis aracı olmadığını belirtmek önemlidir. Bir kişinin depresyonda olup olmadığını belirlemek için kullanılmalıdır. Bu anket bir doktorun değerlendirmesinin yerini tutmaz.

Depresyon testi, hastadan bir dizi soruyu yanıtlamasını isteyen basit bir ankettir. Bu bir tanı testi değildir, ancak doktorun verilen cevaplara dayanarak doğru bir teşhis koymasına yardımcı olabilir. Bu bir teşhis değildir, ancak bir doktorun bir kişinin depresyondan muzdarip olup olmadığını ve hangi adımların atılması gerektiğini belirlemesine yardımcı olacaktır. PHQ-9 depresyon taramasının kesin bir tanı aracı olmadığını akılda tutmak önemlidir.

Bir kişi uzun süredir depresyondaysa, herhangi bir semptom göstermeyebilir. Kendi kendine yapılan bir test, bir kişinin depresyonda olup olmadığını belirlemeyecektir. Sadece bir kişinin depresyonda olup olmadığını belirleyecektir. Ancak bir hastayı teşhis etmeyecek, ancak bir doktorun durumu tedavi etmek için hangi adımları atması gerektiğini bilmesine yardımcı olacaktır. Depresyon Testi – Depresyonda olup olmadığınızı öğrenin Bu kendi kendine test sadece birkaç soru soracak ve kesin bir teşhis sağlamayacaktır.

Bir depresyon testi, bir doktorun bir kişinin depresyonda olup olmadığını belirlemesi için kolay bir yoldur. Aynı zamanda, kişinin depresyonda olup olmadığını belirlemede önemli bir faktör olabilecek, bireyin zihniyetinin net bir resmini sağlar. Ayrıca, bir doktorun bir kişinin depresif semptomlarının kesin nedenini belirlemesine yardımcı olur. Nihayetinde, bir depresyon testi birinin depresyonda olup olmadığını belirleyebilecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu