Kredi

Akbank Kredi Başvurusu 2022 Yılı Nasıl Yapılır?

Akbank Kredi Başvurusu için İhtiyacınız ne olursa olsun, Akbank Kredi Başvurusu avantajlı faiz oranları ile nakit ihtiyacınıza çözümler sunan kampanyalar yapmaktadır. Bankanın müşterisi olun veya olmayın şubeye gitmeden, hızlı kredi başvurusu hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Makalemizden Akbank kredi başvurusu, faiz oranları, Akbank kredi kampanyaları, Akbank ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler gibi ihtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank kredi başvurusu yapmanın pek çok yolu var. Akbank Direk, web kredi, direkt internet, kredi ekspres hattı, telefon şubesi (444 25 25), şubeler, SMS ve ATM’lerden hemen başvurularınızı yapabilirsiniz.

Akbank Ekspres Hattı ile Kredi Başvurusu

Akbank Kredi Başvurusu için bankanın web sitesi üzerinden, yalnızca T.C. kimlik numaranız ve cep telefon bilginizi girerek, kredi uzmanları tarafından aranma talebinde bulunabilirsiniz. Gönderdiğiniz bilgilere istinaden, ön değerlendirme yapılır ve banka müşteri danışmanı tarafından tüm detaylar, tarafınıza arama gerçekleştirilerek aktarılır.

Akbank SMS ile Kredi Başvurusu

Akbank Kredi Başvurusu kefilsiz kredi veren Akbank’a SMS ile başvuru yapmak için; “Kredi” yazarak bir boşluk bırakmalı ve T.C. kimlik numaranızı 4425’e kısa mesaj göndermelisiniz. 20.000 TL üzeri kredi ihtiyacınız varsa, Akbank şubelerinden yardım almalısınız. SMS ile en fazla 20.000 TL tutarda ve 36 ay vadede hizmet alabilirsiniz.

Akbank Direkt Mobil ve İnternetten Kredi Başvurusu

Akbank Kredi Başvurusu için bu kanallar yalnızca Akbank müşterilerinin hizmetine açıktır. Banka müşterisiyseniz, şifrenizle giriş yaparak anında kredi başvurusunu tamamlayabilirsiniz. Bu kanallar üzerinden en fazla 30.000 TL tutarlı kredi onayı alınabilmektedir. İnternet üzerinden akbank kredi başvurusu yapacak kişiler akbank.com resmi sitesine girerek yapabilirler, kesinlikle kopya içerikli sitelere giriş yapmayınız her zaman internet sitelerinin ismine ve uzantılarına bakınız.

Akbank ATM’den Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank Kredi Başvurusunu kart kullanmadan Akbank ATM’lerinden yapabilirsiniz. ATM tuşlarından GİRİŞ’i tıkladıktan sonra sırasıyla;

  • T.C. kimlik numaranız ve cep telefonunuzu girin
  • Başvuru onay ekranını tıklayın

İşlemi tamamladığınız an Akbank kredi başvuru sonucu SMS ile bildirilecektir. Ayrıca başka banka kartlarını kullanıyorsanız da ATM’ye kartınızı takarak, aynı adımları takip ederek, başvuru yapabilirsiniz. ATM kanalından maksimum 10.000 TL ihtiyaç kredisi onaylanmaktadır.

Akbank Kredi Başvurusunda Gerekli Belgeler

Akbank Kredi Başvurusu detaylarında banka müşterileri Akbank Direkt internet ve mobilden başvuru yaptıklarında anında belgesiz kredi kullanabiliyor. Müşterisi olmayanlar ise hemen onay alıp, paralarını açılacak olan hesaplarından çekebildiği gibi, gerek görülmesi halinde şubeye davet edilebilirler. Bu durumda yanınızda; kimlik belgesi, ikametgah belgesi veya son döneme ait adınıza kayıtlı bir fatura ve gelir belgesi bulundurarak, şubelere gitmelisiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Akbank Kredi Başvurusu olumlu sonuçlandığında Tüm kanallardan başvurular alındıktan sonra tutara ve vadeye göre değişen faiz oranları yansıtılır. Akbank kredi faiz oranları %2,10’dan %2,55’e kadar değişirken, 60 aya varan vade seçeneklerinden yararlanırsınız. İsterseniz 3 ay ertelemeli kredi hizmetinden de yararlanmanız mümkün.

Bunun için kredi başvurusunu Akbank direkt, şubeler ve telefon şubesinden yardım alarak yapmalısınız. Kefilsiz ve belgesiz kredi başvurusu yalnızca Akbank müşterileri için geçerlidir. Banka müşterisi olmayan ancak şubeye gitmeden çağrı merkezi, ATM’leri, SMS ve ekspres hattı üzerinden başvuru yapanlar, ön onay aldıktan sonra gerekli belgelerle birlikte kredi kullanabilmek için şubeye gitmelidir.

Akbank Kredi Kullanabilme Koşulları

Akbank Kredi Başvurusunu kredi risk raporunda olumsuz sonuca sahip olmayan 18 yaşından büyük herkes kredi hizmetinden yararlanabiliyor. Banka müşterisi olmayanların gelir belgesi sunması gerekecektir. Maksimum kredi tutar hesaplaması gelire göre belirlenir. Buna göre, kredi taksit tutarı, aylık net gelirin P’sini geçmeyecek şekilde bir hesaplama yapılır.

Kendi gelirinizin üstünde bir limit kullanmak isterseniz, hane halkının net gelirini de belgeleyerek, Akbank’tan hizmet alabilirsiniz. Kredi için hayat sigortası zorunludur. Alınacak tutar, kredi limitinin yaklaşık binde 16’sı kadar olacaktır. Taşınmaz mülkünüzü ipotek ettirerek, teminatlı krediye başvurup, yüksek tutarlı kredi hizmetinden de yararlanılabiliyor.

Akbank kredi başvurusu hakkında detaylı bilgi almadığınızı düşünüyorsanız eğer yapmanız işlem oldukça basittir, yazımız altına yorum yaparak sorunuzu sorabilirsiniz veya bilgilerinizi diğer ziyaretçilerimizle ve bizlerle yorum eşliğinde paylaşabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Akbank kredi çekimi yapacağım ama doğru düzgün bilgiye sahip değildim açıklayıcı bir şekilde belirtmişsiniz sağ olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu