Teknoloji

WordPress WooCommerce Alışveriş Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

WordPress WooCommerce Alışveriş Web Sitesi Çevrimiçi mağazanızı kurdunuz ve artık ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satmak için WooCommerce kullanmaya hazırsınız. WooCommerce ile mallarınızı ve hizmetlerinizi doğrudan WordPress web sitenizden satmaya başlayabilirsiniz. Kullanışlı arayüzü kullanarak sitenize ürün eklemek kolaydır. WordPress hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol menü çubuğuna gidebilir ve WooCommerce’e tıklayabilirsiniz. Buradan ürün ekleyebilirsiniz. Sistem bir dizi seçenek sunar ve hangilerini satmak istediğinizi seçebilirsiniz.

Ardından, ürünlerinizi oluşturmanız gerekecek. Bu çok basit ve sadece 5 dakika sürüyor. WooCommerce’i yükledikten sonra, web sitenizi uygun bir alan adı ve web barındırıcısı ile kurmanız gerekir. Yeni ürünleriniz için uygun bir ürün başlığı seçin. Başlık, potansiyel alıcılara ürünlerinizi nasıl bulacaklarını söyleyecektir. Hazır olduğunda, ürünlerinizi mağazanıza ekleyin.

Wordpress WooCommerce Alışveriş Web Sitesi Nasıl Oluşturulur
WordPress WooCommerce Alışveriş Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

WordPress WooCommerce Alışveriş Web Sitesi

WordPress kenar çubuğunda yeni bir sekme göreceksiniz. Bu WooCommerce. Bu size WooCommerce mağazanızın ayarlarını gösterecektir. Ürünler sekmesi altında yeni ürünler ekleyebilirsiniz. Bu, sahip olduğunuz indirilebilir veya sanal ürünleri gösterecektir. Ürünleri ekledikten sonra, bunları düzenleyebilir ve bir fiyat ekleyebilirsiniz. Gelecekteki müşteriler için önemli olacağından, hatırlanması kolay bir ürün adınız olduğundan emin olun.

WordPress WooCommerce Alışveriş Web Sitesi Ürünlerinizi kurduktan sonra, istediğiniz kadar oluşturabilirsiniz. Ardından, bunları yönetmek için Ürünler sekmesine gidin. Buradan ürün verilerini, etiketleri ve nitelikleri girebilirsiniz. Ürünleriniz standart bir WordPress Yazıları ve Kategoriler sayfası gibi görünecek. Artık Yeni Ekle butonuna tıklayarak ürünlerinizi ekleyebilirsiniz. Hazır olduğunuzda WooCommerce yükleyebilir ve satışa başlayabilirsiniz.

WooCommerce eklentisini kurup etkinleştirdikten sonra, artık hazırsınız. Sitenizdeki bilgileri doldurmanız ve satmak istediğiniz ürün sayısını seçmeniz gerekecek. Ürünlerinizi ve fiyatlarını ayarladıktan sonra bir tema seçmeniz gerekecek. WordPress için birçok mevcut tema olsa da, Astra temasına bağlı kalmak isteyebilirsiniz. Ücretsiz olarak mevcuttur ve Brainstorm Force tarafından yapılmıştır.

WooCommerce’i yükledikten sonra bir ürün arşiv sayfası oluşturmanız gerekir. Bu sayfa, web sitenizin ana açılış sayfası olacaktır. Varsayılan tema Mağaza’dır, ancak işletmenize uyacak şekilde yeniden adlandırabilirsiniz. Bu arada markanızla uyumlu bir tema seçin. Daha sonra Ürünler menüsüne tıklayarak ürünleri ekleyebilirsiniz. Bundan sonra ürünlerinizi ve kategorilerinizi özelleştirebilirsiniz.

WordPress WooCommerce Alışveriş Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Bir sonraki adım, ürünlerinizi oluşturmaktır. Ürünleriniz kolayca görünür olmalıdır. Ürünlerinizin görünümünü özelleştirmek için bir eklenti de kullanabilirsiniz. Bu size zaman kazandıracak ve ihtiyacınız olan ürünleri ekleyebilirsiniz. Halihazırda bir ürün oluşturduysanız, satışı tamamlamak için ödeme işlemini ekleyebilirsiniz. Ürünlerinizi satmak için WooCommerce’i de kullanabilirsiniz. Bir ürününüz varsa, birkaç saat içinde piyasada bulunacaktır.

Bir ürün kurmaya gelince, WooCommerce popüler bir e-ticaret platformudur. Eklentisi, SSL sertifikası olmayan bir çevrimiçi mağaza oluşturmanıza olanak tanır; bu, bazı ödeme ağ geçitleri onsuz siteleri desteklemediğinden kullanışlıdır. Ayrıca, ücretsiz SSL sertifikası sunan bir barındırma şirketi seçmek harika bir fikirdir. Bu, çevrimiçi mağazanızın güvenilirliğini artıracak ve müşterilerinizin satın almasını kolaylaştıracaktır.

Web sitenizi kurduktan sonra, ona sayfalar eklemeniz gerekir. Genellikle sitenize sayfa eklemeniz gerekir. Örneğin, bir müşteri hesabı sayfası, bir gizlilik politikası sayfası ve bir alışveriş sayfası oluşturmanız gerekir. Bunlar ana sayfalarınız olacak ve ayrıca müşterilerinizin ürünleriniz hakkında sahip olacağı ilk izlenim olacak. Bunları, WordPress’in blok düzenleyicisini veya Elementor adlı çevrimiçi bir temayı kullanarak özelleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu