eDevlet

Yurt Dışı İnşaat İş İlanları, Vasıflı Vasıfsız Türk İşçi Alımı

Yurtdışı işçi arayan Türk firmalar ve Türk inşaat şirketlerine dair yurtdışı iş ilanları ve güncel gelişmeler. Haberimizin devamındadır.

Bazı sektörlerin yurt dışında diğer sektörlere kıyasla daha aktif olduğunu görüyoruz. Özellikle Türk inşaat firmalarının son yıllarda ortaya koyduğu başarı ortada. Buna bağlı olarak inşaat sektöründe vasıflı ya da vasıfsız pek çok grup için ilanlar yayınlanmakta. Yurt dışında çalışmak özellikle ekonomik gerçeklerden dolayı oldukça cazip görünüyor. Dolar ve eurodaki olağanüstü yükseliş yurt dışında çalışmanın önemini ciddi anlamda artırdı. İnşaat alanında belli bir branşta yetkin olanlar için yurt dışında çalışmak yurtiçi projelerine kıyasla daha makul.

Kısa bir süre, proje bazlı çalışıldığında bile hem elde edilen deneyim, hem iş koşulları ve kazançlar, önemli ölçüde fark yaratıyor. Türk inşaat firmaları dünya çapında bir markaya dönüştükten sonra hemen her ülkeden proje teklifleri yağmaya başladı. Firmalar bu yüksek talebi karşılamak adına senenin her dönemi iş ilanları yayınlıyor. Yurt dışı inşaat iş ilanları bu anlamda başı çekiyor diyebiliriz. En yetenekli müteahhitlerden vasıfsız işçilere dek pek çok kişi yurt dışı inşaat iş ilanlarını takip ediyor. Bu anlamda en başarılı ve güvenilir kurumun İŞKUR olduğunu söyleyebiliriz. Onun dışında bizzat firmaların kendi iletişim kanallarını da kullanabilirsiniz.

Yurt dışı inşaat iş ilanları

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bir inşaat projesini başarıyla bitirmek için A’dan Z’ye her departmanda yetenekli personellerle çalışmak şarttır. Bu tip ilanlarda tüm departman seçimleri büyük bir titizlikle gerçekleşiyor. Bu seçimlerden biri de alçıpan ve kartonpiyer ustaları için yapılıyor. Eğer siz de alçıpan ya da kartonpiyer gibi branşlarda yetkin olduğunuzu düşünüyorsanız yurtdışındaki inşaat projelerini takip edebilir, ilanlara online başvuru yapabilirsiniz.

Gerek mimarlık gerekse de dekorasyon açısından alçıpan ve kartonpiyer süreçleri olmazsa olmazdır. Estetik açıdan başarılı projeler üretme noktasında kendi alanlarında başarılı ve deneyimli kartonpiyer ustaları, yurtdışında her daim aranıyor.  Alçı levha ustaları, asma tavan ustaları, sıva ustaları, duvar kağıdı ustaları bunlara dahil edilebilir. Bu tip projeler için yurtdışında çalışmak, CV’niz açısından da önemli bir değer yaratacaktır. Bu deneyiminiz ülkeye geri döndüğünüzde vizyonunuz açısından size olumlu yönde yansıyacaktır.

Mutlaka okuyun: Yurtdışı İnşaat İşçisi Alımı Yapan İnşaat Firmaları

Dil Bilmek Sizi Öne Çıkarır

Alçı, boya ve kartonpiyer ustalarının ya da teknik çalışanların bu alanda şanslarını denemeleri için pek çok ilan söz konusu. İnternet üzerinden yapılan online başvurular sonrasında firmalar uygun olduğunuz takdirde mülakatlar için sizi davet edecektir. Sabıkanızın olmaması, yolculuğa engel bir durumunuzun olmaması, alanınızda tecrübeli olmanız ve mümkünse dil bilmeniz sizi öne çıkaracaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu