eDevlet

Amazon ve Trendyol’da Mağaza Açmak Ve Para Kazanmak

Günümüzde e-ticaret üzerine birçok yatırım yapılıyor. Bu yatırımlar sonucunda yeni oluşumlar meydana geliyor. Eski usul esnaflık artık yerini e-ticarete bırakıyor. Bu yol ile yapılacak alışverişlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Kimi zaman bir gıda maddesi kimi zaman bir temizlik malzemesi kimi zaman ise giyim ürünleri e-ticaret siteleri vasıtasıyla alınabiliyor. Böyle yoğun kullanılan e-ticaret pazarlarında mağaza açarak para kazanmak mümkün. Siz de Trendyol mağazası açma metotları ile mağazanızı açabilir, mevcutta dükkanınızda bulunan ürünleri buraya yükleyerek binlerce kişiye satışını gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde Amazon mağazası açarak Türkiye içi ve uluslararası satış gerçekleştirmeniz mümkündür.

Amazon’da Hesap Açmak

Amazon mağazası açmak için bazı adımları izlemek gerekiyor. Ayrıca bazı şartları taşımanız gerekmektedir. Öncelikle bir şirket olmanız önem taşıyor. Bu sürecin daha hızlı ve doğru işlemesini sağlar. Bu şartı sağladıktan sonra ise sırasıyla şu adımları izleyerek mağazanızı açabilirsiniz:

 1. Öncelikle Amazon satıcı hesap kaydı yapmanız gerekmektedir. Bu bölüme Amazon sitesinin ana sayfasından ulaşabilirsiniz. Eğer buradan bulamıyorsanız bu durumda arama çubuğuna amazon satıcı ol yazarak siz de kayıt ekranına ulaşabilirsiniz.
 2. Bu ekrana ulaştıktan sonra isim ve soy isim bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Sonrasında ise e-posta bilginizi eklemelisiniz. Bunları hatasız girdiğinizden emin olmalısınız. Çünkü Amazon bir doğrulama maili ile sizin robot olmadığınızı ispatlamak isteyecektir.
 3. Şifrenizi de belirledikten sonra kayıt ol butonuna basarak sanal mağazanıza ilk adımınızı atabilirsiniz.
 4. Bu aşamadan sonra üyeliğini aktifleştirmelisiniz. Aktifleştirme işleminizi de tamamladıktan sonra bir diğer aşama olan gerekli evrak bölümünü doldurmanız gerekiyor. Amazon bazı evraklar ve bilgiler isteyebilir. Bunları eksiksiz doldurmanız mağazanızın onaylanması adına önemlidir.
 5. Kredi kartı bilgileriniz ilk istenen bilgilerinizdendir. Eğer bakiye yeterli olmaz ise Amazon bu kart üzerinden tahsilat gerçekleştirmek adına kredi kartı bilgisini istemektedir. Gerekli yere bilgilerinizi girerek ilerleyebilirsiniz.
 6. Firma bilgileri ve telefon numarası diğer aşamadır. Burada iletişime geçilmesi gereken kişiler gibi konularda bilgiler talep edilmektedir. Eksiksiz doldurabilirsiniz.
 7. Banka hesap bilgileri ise gelirinizin hesabınıza aktarılması için gereklidir.

Tüm bu adımları tamamladıktan sonra hesap onay aşamasına geçiliyor. Bu aşamadan sonra hesabınıza onay aldığınız bildirim olarak mailinize gelecektir. Onayın ardından ürün listeleyebilirsiniz.

Amazonda Para Nasıl Kazanılır?

Amazon üzerinden para kazanmak için birçok yol mevcuttur. Bunlardan birisi mağazanızı açarak kendi ürünleriniz satmaktır. Amazon’un komisyon oranları da oldukça makuldür. Siz de mağazanızı açarak ürünleriniz Amazon’un binlerce müşterisine satabilirsiniz. Para kazanmak için bir diğer yol ise stoksuz ticaret yapmaktır. Amazon bu konuda özellikle Amerika ve Kanada mağazalarında müşterilerine izin vermektedir. Eğer ürünle alakalı bir sorun oluşmaz ise bu durumda yüksek kazançlar elde etmek mümkündür. Amazon Kanada ürününü Amazon Amerika sitesinde listeleyerek siz de belirli kazançlar elde edebilirsiniz.

Trendyol Mağazası Nasıl Açılır?

Trendyol mağazası açmak da Amazon ile benzer bir yolla mümkün. Trendyol da firma olayı isteyen bir e-ticaret sitesidir. Siz de kayıt olmak ve Trendyol üzerinden satış yaparak para kazanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Trendyol satıcı hesap açma sayfasına girmelisiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 2. Gerekli kimlik ve ikamet bilgilerini eksiksiz doldurun.
 3. Satış yapılacak bölümü seçin. Bu mağaza onayı için oldukça önemlidir.
 4. C. numaranızı veya vergi numaranızı girin.
 5. Onay için istenen evrakları sistem üzerinden yükleyin.

Bu aşamaları tamamladıktan sonra hesabınız onay aşamasına geçecektir. Siz de bu şekilde mağaza açarak satış yapabilir, Trendyol mağazası açarak para kazanma yöntemiyle gelirinizi artırabilirsiniz. Aynı zamanda stoksuz e-ticaret de yaparak farklı mağazalardan aldığınız ürünleri ufak kazançlar ile satabilirsiniz. Burada kargo ücreti ve komisyonları eklemeyi unutmamak önem taşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu