eDevlet

Ayda Size 1200 Lira Kazandıracak Ek İşler

Geçim şartlarının gün geçtikçe ağırlaşması nedeniyle birçok kişi ek işler yaparak aile bütçelerini rahatlatmaya çalışıyor. Aylık kazancınız size ve ailenize yetersiz geliyor ya da yapmak istediğiniz pek çok şeyi yapamıyor musunuz? Ya da yaptığınız işten çok az para kazanıyor ve daha fazla paraya ihtiyaç mı duyuyorsanız? O zaman; kolayca ek gelir elde edeceğiniz yöntemleri anlattığımız yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. İşte, ayda 1200 lira kazanmanızı sağlayacak ek işler

Direksiyon Dersi Verin

Eğer deneyimli ve trafik kurallarına hâkim bir sürücü iseniz, bu tecrübenizi paraya çevirebilirsiniz. Nasıl mı? Sürücü kurslarında ayda bir kez verilen eğitimlerin yetersiz olduğu herkes tarafında biliniyor. Sürücü belgesi almak isteyen kursiyerlere bu konuda özel ders vererek aylık çok güzel gelirler edebilirsiniz. Eğer bireysel olarak öğrenci bulamayacağınızı düşünüyorsanız, çevrenizde bulunan sürücü kursları ile irtibata geçerek hafta sonları ya da mesai saatlerinizin dışında sürücü eğitmenliği yapabilirsiniz.

Özel Gün Pastaları Hazırlayın

Son yıllarda oldukça popüler olmaya başlayan özel gün pasta ve kurabiyeleri, hanımların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Doğum günü, düğün, nişan ve yeni doğmuş bebekler için yapılan kutlamalarda öne çıkan butik pastalar her kesim tarafından ilgi görüyor. Eğer mutfakta kendinize güveniyor ve birbirinden gösterişli ve lezzetli pastalar yaparım diyorsanız, bu iş tam size göre. Bu işi yaparken hem çok eğlenecek hem de elde edeceğiniz gelirle aile bütçenizi oldukça rahatlatacağınızı da unutmayın!

Sanal Asistanlık Yapın

Günümüzde birçok kişi etraflarında sürekli dolaşan asistanlar yerine sanal asistanlarla çalışmayı tercih ediyor. Böylece hem ayaklarına dolanan asistanlardan kurtuluyor hem de ofis masraflarını düşürüyorlar. Aslında sanal asistanlık işi, birçok asistan tarafından da tercih ediliyor. Çünkü yöneticisinden sürekli azar işitmekten ve uzun mesai saatlerinden kurtulmuş oluyorlar. Aynı zamanda kadınlar tarafından yapılabilecek en ideal ek işler arasında yer alan sanal asistanlık, oldukça iyi bir aylık kazançta sağlıyor. Eğer bilgisayar kullanma ve internet yazışmaları konusunda yeterli bilgilere sahipseniz, ev ortamında çok güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Yapabileceğiniz en rahat ve en kolay işlerden biri olan sanal asistanlık ile aylık bin liranın üzerinde bir parada kazanmanız mümkün.

Mutlaka okuyun: Tamir işleri yaparak para kazanmak

Makale Yazarlığı Yapın

Yapabileceğiniz ek işler arasında belki de en garanti olanlarından birisi de makale yazarlığı yapmaktır. Giderek yaygınlaşan freelance çalışma sistemi, birçok iş kolunda olduğu gibi editörlük ve yazarlık konusunda da her geçen büyük bir artış sergiliyor. Son yıllarda ek gelir elde etmek ya da tam zamanlı olarak home ofis çalışan çok sayıda kişiye rastlamak mümkün. Ancak hemen hatırlatalım ki, bu işi yapmak sanıldığı kadar kolay değil.

Öncelikle sizden istenen yazıların TDK kuralarına uygun bir şekilde ve %100 özgün olması gerekiyor. Bunun dışında web sitelerinde yayınlanacak olan içeriklerin Google algoritmalarına da uygunluğu çok önemli. Hemen umutsuzluğa kapılmayın. Çünkü bu tür teknik bilgileri biraz araştırmayla kolayca öğrenebilirsiniz. Yeter ki siz bilgi sahibi olduğunuz alanlarla ile ilgili yazıları anlaşılır ve okunaklı bir şekilde yazmaya gayret edin. Gerisi zaten gelecektir.

Bu iş için, internet üzerinden freelance yazar iş ilanlarını inceleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra birçok makale platformuna da üye olarak yazdığınız makaleleri satışa çıkarabilirsiniz. Ayrıca yazarlık konusunda kendinizi geliştirdiğinizde birçok web sitesinde editörlük yaparak da aylık gelirinizi ikiye katlayabilirsiniz.

Kendi Bloğunuzu Oluşturun

Ek gelir elde etmek isteyenlerin başvurduğu diğer bir yöntem ise blog açarak para kazanmaktır. Ancak bu iş kısa vadede çok fazla bir gelir getirmese de paylaştığınız yazılar ilgi görmeye başladığında Google reklamlarından çok iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Bunun için biraz sabır gösterir ve bloğunuzla ilgilenirseniz hiç kesilmeyecek bir ek gelire sahip olmanız çok kolay. Öncelikle blog nasıl açılır? Konusu ile ilgili detaylı bir araştırma yaptıktan sonra sevdiğiniz konularda yazdığınız yazıları özgürce bloğunuzda paylaşabilir, çok büyük kitlelere bilgilerinizi ulaştırabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Temizlik yaparak para kazanmak

Online Ders Verin

Gelişen teknolojiyle birlikte eğitim sistemlerinde de farklılaşmalar yaşanmaktadır. İnternet kullanımının artmasıyla birlikte artık e-kitap dönemi başladığı gibi birçok kişi kitap sayfalarını çevirmiyor. Bunun yerine internet üzerinden dilediği kitabın pdfsini indirip, yerli ve yabancı birçok kaynağa kolayca ulaşabiliyor. Dijital platformların artığı günümüzde artık birçok forum ve seminer de internet üzerinden katılımcılara ulaşıyor. Hatta kendi alanında uzman birçok eğitmen Skype gibi konferans özelliği bulunan uygulamalar ile öğrencilerin derslerine yardımcı oluyor.

Sınavlara hazırlanmak ya da yabancı dil öğrenmek isteyen birçok kişi de aynı şekilde online ders almayı tercih ediyor. Herhangi bir alanda uzmanlığınız varsa sizde online ders verebilir, aylık olarak gerçekten çok yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Referanslarınız artmaya başladığında hem öğrenci sayınız artacak hem de özel ders saat ücretiniz daha iyi seviyelere gelecektir. İnternet üzerinde kolayca bulabileceğiniz online ders platformlarına başvuru yaparak profilinizi oluşturun ve yeni bir ek gelirin kapılarını hemen aralayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu