eDevlet

Babası işsiz kalınca bilgisayarını iade etti, Bakın Firma Ne Yaptı

Babası işsiz kalan çocuk bakın ne yaptı ?

Babası işsiz pandemi de işsiz kaldığı için bilgisayarını iade etmek zorunda kalan gence binlerce kişinin el vermesi “Dayanışma ruhu budur” dedirtti. Bilgisayarı satan oyun bilgisayarı firması müşteri kayıtlarından ulaştığı gence ve kardeşine bilgisayar hediye etti.oyun bilgisayarı verdi

Duygulandıran Anlar

Milliyet’in haberine göre: Pandemi bütün dünyada ve ülkemizde insanlığa hem psikolojik hem de ekonomik anlamda çok zorlu bir proses yaşattı. Bu proseste ise yardımlaşma ve dayanışma ruhu artarak devam etti. Babası işsiz Bunun en son örneği de yeni aldığı bilgisayarını ekonomik nedenlerle iade etmek mecburiyetinde kalan bir gence sosyal medyada binlerce bireyin el verilmesinde görüldü.

 

Annesi işsiz kalan genç, yeni aldığı bilgisayarını iade etmek mecburiyetinde kaldı. Bilgisayarın “Ürün tanıtım” bölümünün altına bilgisayarını çok sevdiğini bildiren genç, “Kardeşim ‘laptop’a Fatmagül adını koydu. Komilik yaparak 2,5 senede kazandığım parayla aldığım laptopu siparişimin 11. gününde annemin işten çıkarılmasıyla iade etmek mecburiyetinde kalmak aslında canımı çok acıttı.

 

Bunu niye anlatıyorum bir fikrim de yok ama kalbime çok dokundu. Hiçbir arkadaşıma söyleyemedim, içimi buraya dökmek istedim. Pandemi bittiğinde gece gündüz çalışıp bu bilgisayarı alıp buraya yine yorum yapıcam” ifadeleri yürekleri acıttı.
Fatmagül’üne kavuştu

Gencin yorumunun sosyal medyada dolaşıma girmesinin sonrasında büyük bir iyilik hareketi başlatıldı. Binlerce sosyal medya kullanıcısı gence ulaşmaya çalıştı. Bazı kullanıcılar aynı bilgisayarı satın alıp göndermek istedi. Hem de gencin bilgisayarı aldığı firmanın CEO’suna binlerce şahıs mesaj attı.

 

Oyun bilgisayarı firması da hale kayıtsız kalmadı. Firma, müşteri kayıtlarından ürünü iptal eden gence ulaştı. Hem gence hem de kardeşine bilgisayar gönderen firma fotoğraf paylaşarak, “Fatmagül sahibine geri döndü, aramıza yine hoş geldin. Herkese çok teşekkürler” mesajı paylaştı.

İki adet getirdiler

Kardeşi ile kendine bilgisayar armağan edilen genç ise hislerini alış veriş sitesinde şu şekilde dile getirdi:

“Herkese çok teşekkür ederim iyi ki varsınız. Dün annem şüpheci davrandığı amacıyla arayan telefonlara bakmamıştı. Ama bugün aradıklarında sonucunda telefonunu açtı. M…… bize gelmek istediklerini söyledi. İzin istediler ve ‘Gizliliğinizi koruyacağız’ dediler. Annem kabul etti ve bize geldiler.

Hem kardeşime hem bana laptop getirdiler. Ben bir adet sanıyordum ama hem iki adet laptop hem de iki adet gamepod getirdiler. Çok üzgünüm, iki gündür annemin kararını beklemek kardeşimle beni çok yordu. O yüzden izninizle mutlu uyumak istiyorum. Hepiniz iyi ki varsınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu