Ek İş İmkanları

Antalya’da Evde Ek İş İmkanları

İş yaşamı sonsuz bir umman gibi. Birçok alanda yapılabilecek çok değişik türden işler. Kimi insanlar ise bir nedenden ötürü aktif iş yaşamında olamıyor. Bu öğrencilik dönemi olabiliyor. Emeklilik olabiliyor. Evde büyütülmesi gereken çocuklar olabiliyor. Ama kendi ev bütçelerine katkı sunmak isteyen insanlar evde boş zamanlarını değerlendirmek ve para kazanmak istiyorlar. Bu noktada da evde iş kavramı devreye giriyor. Ya da evde ek iş. Bu noktada bir diğer önemli olan olgu da kimi üretim odaklı çalışan firmalarda bazı işleri dışarıya fason olarak yaptırarak kaynak maliyetlerini en aza indirgemek istiyor. Sonuçta karşılıklı bir arz talep söz konusu. Ülkemizin her kentinde bölgenin yapısına göre evde ek iş yapmak ve aile bütçesine katkı sunmak mümkün. Nitekim Antalya’da evde ek iş için de böylesi bir durum söz konusu.

Antalya’da Evde Ek İş İmkanları

Antalya sadece ülkemizin değil dünyanın da en güzel kentlerinden birisi. Yalnızca Antalya merkezi değil Alanya, Kaş, Manavgat hem yerli hem yabancı turistlerin gözdesi olan tatil beldeleri. Ama bunun yanında turunçgiller üretimi noktasında da bölge tam bir cennet. Bu noktada da insanların karşısına iş noktasında bu iki parametreden yola çıkarak değişik işler çıkıyor. Bunların en başında elbette turizm odaklı mevsimlik yapılabilecek günün belli saatlerinde çalışılarak yapılan işler var. Bir de işte limon, portakal gibi üreticilerin üretimlerini kasalama, paketleme noktasında yapılabilecek işler var.

Paketleme noktasına gelindiğinde Antalya ve civarı yerleşkelerde kalem imalatı yapan yerler var ki bu firmalar da paketleme işini hizmet alımı yoluyla yapıyorlar. Benzer bir durum çevrede yer alan nikah şekeri imalatçıları için de geçerli. Ama paketleme işinde kapsam bu iş ile sınırlı değil ve benzer birçok alanda paketleme işlerini yapmak mümkün.

Yine Antalya’da evde ek iş olarak çocuk bakıcılığı, dikiş dikmek, dantel yapma, örgü örmek de yapılabilecek işler arasında. Kazancı diğer işlere göre daha az olsa da evde anket doldurarak, makale yazarak, dil bilginiz varsa çeviri yaparak da para kazanmak mümkün.

Mutlaka okuyun: Evde Ekmek Yaparak Para Kazanmak

Ücretler Nasıl Belirlenir?

Antalya kentinde yapılacak olan tüm bu işlerde kazanç tahmin edilebileceği gibi kazanç tamamen iş bazlı olarak gerçekleşiyor. Yani paketleme işinde her bir paket başına, anket doldurma ya da makale yazımında yine iş başına fiyatlandırma yapılır.

Her firmanın kendince paket başına verdiği bir ücret vardır. İlgili firma paketlenecek olan tüm malzemeleri ve işe dair ilgili paketleme bilgilerini bu işi yapacak olan kişiye gönderir. Belirlenen süre zarfında gönderilen ürünlerin paketlenip teslim edilmesi istenir. Ödeme eve gelen koli başına olabileceği gibi karşılıklı mutabık kalınarak haftalık ya da aylık biçiminde de olabilmektedir.

Burada paketlenecek ürünler bedelsiz kargo ile firma tarafından gelir. Yine ücreti karşıya ait olmak üzere kargo ile yollanır. Burada her türlü malzeme firmaya aittir. Kişi sadece kendisine gönderilen ürünleri paketler. Böylesi bir işi yaparken temiz ve hızlı titiz çalışmak son derece önemlidir. Günde ayrılan süre ve kişinin hızına bağlı olarak ayda en az 1000 TL bu tarz işlerden kazanmak mümkündür. Bu rakam kimi zaman 2000 3000 gibi rakamlara da çıkabilmektedir.

Nasıl İletişime Geçilir?

Kişiler böylesi bir işten para kazanmak istiyorsa çevresine sorabilir. Bu konuda bir araştırma yapabilir. Facebook, Instagram, Linkedln üzerinden araştırma yapabilir. Arama motorları ya da kariyer siteleri üzerinde ilgili firmaların bilgilerine ulaşarak onlara telefon, mail vb. yöntemler ile ulaşabilir.

Mutlaka okuyun: Evde Nikah Şekeri Hazırlayarak Para Kazanmak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu