Ek İş İmkanları

Diyarbakır’da Evde Ek İş Yapmak

Diyarbakır’da evde ek iş yaparak para kazanan çok sayıda insan var. Diyarbakır, ülkenin doğu bölgesinde bulunan ve birçok zenginliğe sahip bir ildir. Bu ile her sene birçok ziyaretçi akın etmektedir. Yıllar boyu çeşitle medeniyetlerin yaşam sürmüş olduğu bu il, tarihi ve kültürel açıdan oldukça fazla zenginliğe sahiptir. Bu zenginliği nedeniyle her sene yerli ve yabancı ziyaretçiler Diyarbakır’a gelmektedir. Bu şehirden ayrılan insanlar, tanık oldukları bu kültürel zenginliğe dair birçok hediyeyi de beraberlerinde götürmektedirler. Üreticiler ise bu hediyelerin hazırlanmasında çalışacak olan insanlara ihtiyaç duymaktadırlar.

Temel geçim kaynağı bu hazırlanan hediyeler olmasa da, Diyarbakır’ın kalkınmasına ve üreticilerin iyi paralar kazanmasına sebep olan bu ufak hediyelerdir. Bu nedenle, firma sahipleri yaptıkları bu işe oldukça fazla özen göstermektedir. Onlarla beraber çalışacak olan insanların da onlarla aynı özeni göstermelerini istemektedirler. Çalışanlarını ise genellikle Diyarbakır’da evde ek iş fırsatlarını arayan insanlardan seçmektedirler. Diyarbakır’da evde ek iş yapmak için fazlaca seçeneğe sahip olsanız da sizin için en fazla getiriyi sağlayacak olan işi bulmanız biraz zaman alacaktır. Kadın veya erkek demeden herkesin yapabileceği bu işler arasından sizin için en uygun olanı seçmeniz gerekecektir. El yeteneğinize uyumlu olan işi seçerek hem kısa zamanda ek gelir sağlayabilirsiniz hem de yapmaktan zevk alacağınız bir işe sahip olabilirsiniz. Bu işler arasından size en fazla getiriyi sağlayacak olanları bu yazımızda bir araya getirdik. İşte, aile bütçenize katkı sağlayabileceğiniz bu işler:

Paketleme İşleri

Paketleme işleri arasından ilk seçeneğiniz: Kuru meyve paketleme işi. Bu işi yapacak olan çalışanları arasında hiçbir ayrımcılık düşüncesine sahip olmayan firmalar, genç-yaşlı veya kadın- erkek demeden herkesle çalışabilmektedirler. Özellikle Eğil ilçesinde yoğunlaşan bu firmalar; incir, kayısı, üzüm, elma gibi kuru meyveleri tüketicilerine ulaştırmadan önce paketlenmesine ihtiyaç duymaktadırlar. Bu firmalara başvurduktan sonra gün içinde yetiştirebileceğiniz sipariş adedini onlara belirtiyorsunuz, onlar da size bu iş için gerekli olan tüm malzemeleri yolluyorlar. İşlerinizi tamamladıktan sonra siparişleri firmaya ulaştırır ulaştırmaz anında paranızı kazanabiliyorsunuz.

Bir diğer paketleme işi ise: Otel terliği poşetleme. Bu iş aslında yapılabilecek işler arasından en kolayı. Otellerde kullanılan terliklerin poşetlenmesi için yardıma ihtiyaç duyan oteller, her dönem birçok insanı bu alanda istihdam etmektedirler. Terliklerin boyuna göre özel olarak hazırlanmış poşetlere terlikleri yerleştirerek düzenli bir gelir elde edebilirsiniz. Eğer yaptığınız işler otel yetkilileri tarafından beğenilirse otellerin sürekli çalışanı olabilir ve yaptığınız bu işle her ay düzenli bir gelir elde edebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Evlere Paketleme İşi Veren Firmalar

Dikim ve Dikiş İşleri

Diyarbakır’da özellikle kadınların kolayca para kazanmasını sağlayacak olan bu işler gelir bakımından da bu işi icra edenleri mutlu edecektir. Özellikle Hazro ilçesindeki üretim tesisleri ile anlaşarak düğme dikişi işi yapan kadınlar kolayca para kazanabilmektedirler. Buradaki üreticilerin iş yetiştirme noktasında bazı sıkıntıları oluyor ve bu yüzden dışarıdan onlarla çalışacak insanlara ihtiyaç duyuyorlar. Düğme dikimi işini yapan çalışanlarına çok yüksek bir ücret vermiyor olsalar da, yine de paraya ihtiyacı olan insanlar için karlı bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadırlar.

Sırt çantası dikimi işi ise diğer dikiş işlerine göre daha karlıdır. Son dönemlerde etnik desenlerin moda olmasıyla birlikte Diyarbakır’da üretilen etnik desenli çantalar da ilgi odağı olmaya başladı. Bu çantaların her bir parçası büyük bir özenle hazırlanmaktadır. Bu çantaları üreten üreticiler de çantaların birleştirilmesi için elemana ihtiyaç duymaktadırlar. Kendileriyle çalışacak olan insanlar gerekli özeni gösterdikleri takdirde oldukça iyi ücretler almaktadırlar.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bağlar mahallesinde ek iş yaptırmak isteyen varsa acil ihtiyacım var. Paketleme işleri yapabilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu