Teknoloji

Apple iPhone Açılmıyor Nasıl Açabilirim 2022

Açılmayan bir Apple iPhone SE nasıl düzeltilir? Telefonunuz aniden açılmazsa deneyebileceğiniz birkaç şey var. İlk önce, şarj cihazını kontrol edin. Çalışmıyorsa, hasarlı bir şarj cihazınız olabilir. Bu durumda, şarj cihazını değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu işe yaramazsa, telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz. Bu, herhangi bir donma veya sistem çökmesini düzeltmelidir.

Apple iPhone Açılmıyor

Telefonunuzu şarj edemiyorsanız, bir donanım sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Şarj kablonuz veya yönteminiz ya arızalı ya da ölü. Yazılım çökmeleri için tüm kötü amaçlı uygulamaları kaldırmanız gerekir. Kişisel verileri silmeden telefonunuzu onarmanın tek yolu kurtarma moduna girmektir. Bu süreçte verilerinizi kaybetme riskini almak istemiyorsanız, kurtarma moduna girebilirsiniz, ancak kurtarma işlemini bitirdikten sonra çıktığınızdan emin olun.

Apple iPhone Açılmıyor Nasıl Açabilirim 2022
Apple iPhone Açılmıyor Nasıl Açabilirim 2022

Ardından, telefonunuzun tamamen şarj olduğundan emin olmanız gerekir. Tamamen boşalmışsa pili ve şarj cihazını çıkarmayı deneyin. Ekran siyahsa aynı işlemi şarj kablosu için de yapabilirsiniz. Bilgisayarınıza bağlanabiliyorsanız, otomatik olarak kurtarma moduna geçecektir. Oradan, telefonunuzu orijinal durumuna geri yüklemek için bilgisayarınızdaki talimatları izlemeniz gerekir.

Yazılımdan sıfırlama işleminden sonra iPhone SE’niz hala açılmıyorsa, bu bir yazılım sorunu olabilir. Üçüncü taraf bir uygulama cihazın donmasına neden olduysa, sistem çökmesi meydana gelebilir. Bu durumda uygulamayı kaldırabilir ve telefonu yeniden başlatabilirsiniz. Bu sorunu çözmezse, bir yedekleme kullanarak da cihazınızın tam kurtarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Apple iPhone Açılmıyor Nasıl Açabilirim 2022

iPhone’u kurtarma modunda kullanmak için onu bir duvar prizine yeniden bağlamanız gerekir. Bağlandıktan sonra, önyükleme yaparken 10 dakika beklemelisiniz. Bu, telefonu kurtarma moduna girmeye zorlar. Daha sonra, iPhone’unuzu düzeltmek için bilgisayarınızdaki komutları takip edebilirsiniz. Sorun çözülmezse bir sonraki adım Apple iPhone SE’nin şarj cihazını kullanmaktır. Bu, iPhone’unuzu açılmaya zorlar.

Açılmayan bir iPhone SE’yi çözmenin başka bir yolu da yedeğinizi tamamen geri yüklemektir. Bu, çok çeşitli sorunları çözebilir. Ancak bu, tüm verilerinizi ve ayarlarınızı tamamen siler. Telefonunuzun yedeği yoksa, bu işlemi yapamazsınız. Son seçenek Apple desteğine başvurmaktır. Destek ekibi, telefonunuzu yedeklemenizden geri yüklemenize yardımcı olacaktır.

iPhone SE’nizde bir yazılım çökmesi varsa, onu geri yüklemenin zamanı gelmiş olabilir. İlk adım, iPhone’unuzu bilgisayardan ayırmaktır. Bir USB kablosu bulamazsanız, telefonunuza güç sağlamak için farklı bir kablo kullanabilirsiniz. Cihazı bilgisayarınıza bağlayabilmeniz gerekir. Yazılımı yanlışlıkla sildiyseniz, iPhone’u da geri yükleyebilirsiniz.

Yazılım sorunu suçluysa, simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemi gerçekleştirmelisiniz. Bu, telefonun hafızasını geri yükleyecek ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yükleyecektir. Bu işe yaramazsa, yetkili bir onarım merkezine başvurmanız gerekebilir. Sorun yazılımla ilgiliyse, telefonunuzu onarım için bir Apple Store’a götürmeniz en iyisidir. Teknisyenleri, donanımdan sıfırlama yaparak birçok iPhone’u kurtarabilir.

iPhone’unuzu açamıyorsanız, pil çok eski veya hasar görmüş olabilir. Yeni bir piliniz yoksa telefonunuzu tekrar bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Ardından, telefonu bilgisayara yeniden bağlayın. Ekran geri döndüğünde, ses kısma ve yan düğmelere beş saniye süreyle basın. Ardından, bilgisayardaki istemleri izleyin. Cihaz yanıt vermiyorsa fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu