Teknoloji

#PlayStation 5 Pro Bekleyenlere Kötü Haber : PlayStation 5 Pro Gelmeyecek!

Sony’in popüler oyun konsolu “PlayStation 5” için son dönemde önemli bir iddia gündeme gelmişti. Japon teknoloji devinin 2020 yılında piyasaya sürdüğü konsol için “Pro” versiyonu getirmeye hazırlandığı iddia edilmişti. Ancak gelen son bilgiler PlayStation 5 Pro versiyonunu bekleyenleri üzecek.

PlayStation 5 Pro Bekleyenlere Kötü Haber : PlayStation 5 Pro Gelmeyecek!

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, popüler oyun konsoluyla sektöre yön vermeye devam ediyor. Son olarak 2020 yılında “PlayStation 5” modelini yayınlamıştı. Sony, “PlayStation 4” ardından uzun bir süre sonra “PS 5” ile önemli yenilikler getirmişti. Oyun tutkunlarından büyük ilgi gören oyun konsolu yüksek kalitede sunduğu görüntüsüyle dikkat çekiyordu. Son dönemde PlayStation 5 ile ilgili yeni iddialarda gündeme gelmişti.

Kısa bir süre önce Sony tarafından “PlayStation 5 Pro” modelinin geliştirilmekte olduğu iddiaları ortaya çıkmıştı. Sosyal medyada çok konuşulan iddialara ilişkin Sony cephesinden ise herhangi resmi bir açıklama gelmemişti. Oyun tutkunlarında büyük bir beklenti yaratan “PS 5 Pro” iddialarıyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Gelen son bilgiler iddialarla heyecanlananları üzecek.

PlayStation 5 Pro Olası Görünmüyor

Sony’in PlayStation 5 Pro oyun konsolu iddiaları, son günlerde sıkça tartışılmaya devam ediliyor. Söz konusu iddialarla ilgili teknoloji sektörüne dair başarılı sızıntılarda bulunan “Tom Henderson” tarafından da paylaşım yapıldı. Henderson yaptığı açıklamasında son dönemde sıkça telaffuz edilen “PS 5 Pro” iddialarına dair açıklamada bulundu. Henderson açıklamasında PlayStation 5 için herhangi bir “Pro” veya “Slim” modellerinin gelmesi muhtemel görünmüyor.

Tom Henderson resmi Twitter hesabından yayınladığı “flood” ile PS 5 geleceğine dair detaylarda verdi. Son dönemde çıkan iddiaların pek mümkün olmadığını belirtti. Ayrıca Sony cephesinde PS 5 için önemli bir çalışmanın mevcut olduğunu da belirtti.

İkinci Nesil PlayStation 5 Geliyor

Tom Henderson, yaptığı söz konusu paylaşımda PlayStation 5 hayranlarını sevindiren bilgileri de açıkladı. Sony’e dair başarılı sızıntılarda bulunan Henderson, şirketin “PlayStation 5 Gen 2” modelini getireceğini belirtti.

Henderson’ un iddialarına göre Sony, Pro veya Slim modeli yerine “ikinci nesil PlayStation 5” modelini getirecek. Ayrıca Sony’in kullanıcıların arzu ederlerse “optik disk” takabileceği bir model sunacak. İkinci nesil PS 5 için “performans” yönünden ise bir farklılığın söz konusu olmayacağını belirtti.

Nisan’da Tanıtılabilir!

İddialara göre Sony, ikinci nesil PlayStation 5 modelini 2023 Nisan ayı içerisinde tanıtacak. Dev tanıtım etkinliğinde PS 5’ in ikinci nesli tanıtılırken, piyasaya çıkış tarihinin ise 2023 Eylül ayı olacağı iddia edildi.

Sony, 2.nesil PS 5 modeli sayesinde hem üretimden hem de iletim giderlerinde tasarruf sağlayabilecek. Özellikle “harici disk sürücülü” olacak modelin disk sürücüsü bağımsız satılabilecek.

Tom Henderson, Sony’in “orijinal” PlayStation 5’in halen ilgi gördüğü yaklaşımında bulunduğunu açıkladı. Bu çerçevede de orijinal PlayStation 5 yani 1.Nesil PS52023 yılı sonuna kadar üretilmeye devam edecek.

En Çok Satan PlayStation Modeli

Model Satış Adedi
PlayStation 2 155 Milyon
PlayStation 4 114.9 Milyon
PlayStation 3 87.4 Milyon
PlayStation 5 30 Milyon

PlayStation 5 modelini siz nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu