Teknoloji

Amazon satıcı Hesabı Açma ve Silme Nasıl Olur 2022?

Amazon satıcı hesabınızı kapatmak istiyorsanız öncelikle envanterinizi kapatmalısınız. Büyük bir envanteriniz varsa, bu işlem küçük bir envanteri silmekten daha uzun sürer. Bunun olmasını önlemek için ayarlardan satıcı hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz. İşlem tamamlandığında, silme işlemini onaylamanız istenecektir. Devam etmek için Hesap Kapatmayı Onayla bağlantısını tıklamalısınız. Bu süreç geri döndürülemez. Amazon satıcı Hesabı Açma da anlık olarak yapabilirsiniz.

Amazon satıcı Hesabı Açma

Hesabınızı kalıcı olarak silmek için Amazon satıcı destek ekibine bunu yapmak için geçerli bir neden sağlamanız gerekir. Hesabınızın silinmesi için geçerli bir neden belirtmeniz gerekecek, yoksa ekip bunu askıya alacaktır. Geçerli bir sebep sunmadığınız sürece yeni bir satıcı hesabı oluşturamazsınız. Bu, hesabınızın silinmesine neden olacaktır. Silme işlemini onayladığınızda, Amazon size silme işlemini bildiren bir bildirim e-postası gönderecektir.

Amazon satıcı Hesabı Açma ve Silme Nasıl Olur 2022?
Amazon satıcı Hesabı Açma ve Silme Nasıl Olur 2022?

Başvuruyu tamamladıktan sonra, hesabınızı kalıcı olarak silmek için bir neden belirtmeniz gerekecektir. Bu eylem için geçerli bir neden sunmanız gerektiğini anlamak çok önemlidir. Aksi takdirde, satıcı hesabınız askıya alınacaktır. Ardından, alternatif bir çözüm seçebilirsiniz. Yanlışlıkla iki veya daha fazla Amazon satıcı hesabı oluşturduysanız bu önerilir. Bu şekilde kopyalardan kaçınabilirsiniz. İşinize ara vermeyi planlıyorsanız, ikinci hesabınızı silmelisiniz.

Amazon satıcı Hesabı Açma ve Silme

Amazon satıcı hesabınızı silmek isteyebileceğiniz birkaç neden olsa da, en yaygın nedenlerden biri, hesabı ilk kurduğunuzda bir hata yapmış olmanızdır. Hesabınızın silinmesini istemiyorsanız diğerini hemen kapatmalısınız. Bu şekilde, yanlışlıkla bir kopya oluşturma endişesi olmadan satışa devam edebilirsiniz. Güvende olmak üzgün olmaktan her zaman daha iyidir, bu yüzden önce diğer hesabı kapattığınızdan emin olun.

Ayrıca belirli bir nedenden dolayı satıcı hesabınızın silinmesini talep edebilirsiniz. Geçerli bir sebebiniz yoksa satıcı hesabınızın silinmesini talep edebilirsiniz. Hesabınızı kaldırmadan önce tüm siparişleri gönderdiğinizden emin olun. Ardından planlarınıza devam edebilirsiniz. Amazon satıcı hesabınızı silme işlemi kolaydır ancak dikkatli olmanız ve tüm adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekir.

Bazı durumlarda Amazon satıcı hesabınızın silinmesini talep edebilirsiniz. Geçerli bir sebep sunduğunuzdan emin olmalısınız. Nedeni, durumunuzla ilgili olmalıdır. Satıcı hesabınızı sildikten sonra eski haline getirebileceğinizi bilmelisiniz. Diğer hesabı zaten kapattıysanız bu mümkün olmayacaktır. Bu nedenle hesabınızı silmek istiyorsanız geçerli bir sebep sunmalısınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu