BilgilerTeknoloji

Apple Watch’u Kablosuz Nasıl Şarj Ederim 2022 ?

Apple Watch’u Kablosuz Nasıl Şarj Ederim 2022

bir elma saatini kablosuz şarjla şarj edebilir misin

Taşınabilir bir USB güç bankası veya USB-C – Lightning kablosu kullanarak Apple Watch’u Kablosuz Nasıl Şarj Ederim 2022 ? Apple Watch’unuzu kablolu şarj cihazı kullanmadan şarj edebilirsiniz. Şarj pedini Apple Watch’ınıza bağlamak için cihazı şarj cihazına takmanız gerekir. Bağlandıktan sonra, şimşek saat ekranında görünecektir. Saat pilinin tamamen şarj olması yaklaşık iki buçuk saat sürecektir. Dolu olduğunda, akıllı saati şarj pedinden çıkarın ve kullanıma hazır olmalıdır.

Kablosuz bir şarj pedi kullanıyorsanız, yapmanız gereken ilk şey Qi’yi destekleyen bir kablosuz şarj cihazı bulmaktır. Apple Watch’un en son modellerini şarj etmenin tek yolu budur. Bir Apple Watch’u şarj etmek için önce saati bileğinizden çıkarmanız gerekir. Ardından, şarj kablosunu bir USB adaptörüne ve bir güç kaynağına bağlayın. Herhangi bir USB çıkışına bağlanmak için taşınabilir bir şarj cihazı kullanılabilir; bu, AppleWatch’ı kablo olmadan şarj edeceği anlamına gelir.

Apple Watch’u Kablosuz Şarj Pedi ile Şarj Edebilir misiniz?

Kablosuz bir şarj pedi kullanmak istiyorsanız, bir Qi kablosuz şarj pedine ihtiyacınız olacaktır. Bu pedler Apple Store’dan 1 $ gibi düşük bir fiyata satın alınabilir. Onları restoranlarda, havaalanlarında ve otellerde bile bulabilirsiniz. Qi şarj pedlerini kullanmanın tek sorunu, Apple Watch’u desteklememeleridir. Ancak bir kablosuz şarj pedi kullanmanız gerekiyorsa, başka birçok seçenek de mevcuttur.

Qi kablosuz şarj standardı oldukça uzun bir süredir piyasada. En evrensel ve yaygın olarak kullanılan kablosuz şarj standardıdır ve Apple’ın en yeni saati, iPhone’larına güç sağlamak için bunu kullanır. AirPower ve diğer birçok kablosuz şarj cihazı dahil olmak üzere en yaygın kullanılan kablosuz şarj cihazlarıyla da uyumludur. Ancak Qi ve Apple Watch ile ilgili bazı sorunlar var. Ve çoğu Apple Watch’u desteklemiyor.

Apple Watch, Qi şarjını destekler. Eşsiz tasarımına rağmen Qi şarj standardını desteklemiyor. Bu, Apple Watch’unuzu şarj etmek için herhangi bir kablosuz şarj pedi kullanamayacağınız anlamına gelir. Ayrıca bir Qi pedi satın almanız gerekecektir. Bu, birçok nedenden dolayı iyi bir seçenektir. Apple Watch ile çalışan mağazalarda ve diğer aksesuarlarda bir iPhone şarj cihazı bulabilirsiniz. Ve kablolu bağlantıdan kaçınmak istiyorsanız, bir USB-C şarj cihazı satın alabilir ve Apple saatinize güç sağlamak için Qi şarj pedini kullanabilirsiniz.

Apple Watch, herhangi bir Qi şarj cihazıyla uyumludur. Taşınabilir bir hızlı şarj cihazı olan Apple MagSafe Duo Charger’ı satın alabilirsiniz. Şarj cihazı, bir metrelik USB-C – Lightning kablosuyla birlikte gelir. Apple Watch’unuzu şarj etmek için başka herhangi bir Qi şarj cihazında kullanabilirsiniz. Bu, Apple Watch’unuzu şarj etmenin en hızlı yoludur. Ancak herhangi bir sorun yaşamamak için doğru şarj kablosunu aldığınızdan emin olun.

Apple Watch'u Kablosuz Nasıl Şarj Ederim 2022
Apple Watch’u Kablosuz Nasıl Şarj Ederim 2022

Apple Watch’unuzu kablosuz bir şarj cihazında şarj etmenin yanı sıra iPhone’unuz için bir Qi şarj cihazı da kullanabilirsiniz. Qi şarj pedlerini restoranlarda, otellerde, havaalanlarında ve hatta kafelerde kullanabilirsiniz. Apple Watch’unuzu bir Qi pedi kullanarak şarj edemeseniz de, iPhone’lar için bir Qi pedinde gayet iyi çalışacaktır. Peki, ne bekliyorsun?

Kablosuz şarj, Apple Watch’unuzu güçlendirmenin uygun bir yoludur. Kablosuz bir şarj cihazınız varsa, iPhone’unuzu onunla şarj edebilirsiniz ve bunun tersi de geçerlidir. Ancak iPhone’unuz için bir Qi şarj cihazınız varsa, bunu Apple Watch’ınız için de kullanabilirsiniz. Ancak şarj cihazının iPhone’unuzla uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir, aksi takdirde işe yaramaz.

iPhone’unuzu şarj etmenin yanı sıra Apple Watch’unuzu bir Qi şarj pedi üzerinde de şarj edebilirsiniz. İlk bakışta tuhaf gelse de Apple Watch’u kablosuz şarj cihazıyla şarj etmenizi sağlayan bir saat kayışı satın alabilirsiniz. Bu bantlar standart Qi şarj cihazlarıyla uyumludur. Dahili Qi şarj pedleri ile bile satın alınabilirler. Kablosuz şarj cihazınız yoksa Apple Watch’ınız için ayrı bir şarj cihazı satın almanız gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu