Teknoloji

RAY-BAN STORİES Ray-Ban Akıllı Gözlüklere ‘Facebook Messenger’ Eklentisi Geliyor

RAY-BAN STORİES Ray-Ban Akıllı Gözlüklere ‘Facebook Messenger’ Eklentisi Geliyor

 

Facebook şirketinin bu yıl uygulamaya geçirdiği Ray-Ban Stories akıllı gözlüklerine yeni bir güncelleme desteği geliyor. Ray-ban Stories, hali hazırda fotoğraf ve video çekebilmekte olup yanı sıra telefon görüşmesi yapma imkanı sağlıyor ve müzik dinleme keyfi sunuyor. Yeni güncelleme desteği ile birlikte artık Ray-ban gözlükleri üzerinden mesajlaşma özelliği de aktif olmuş olacak.

 

En çok kullanılan dünya devi sosyal medya platformlarından olan Facebook şirketi, 2021  yılı içerisinde yeni işlere adım attığına dair haberler gelmişti. Şirket, Ray-Ban gözlük şirketinin ana şirketi Luxottica yapılan işbirliği sonrasında akıllı gözlükler yapılmıştı. Akıllı gözlükler 5 MP çözünürlüğe sahip 2 adet kameraya sahip olmaktadır. Buna ek olarak Ray-ban kullanıcıları gözlük üzerindeki hoparlör desteği sayesinde hem müzik dinleyip hem telefon görüşmesi yapabiliyorlar.

 

Dev platformun şimdiki yeniliği ise gözlüklere Facebook Messenger desteği getirmek oldu . Facebook şirketinin Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Yaptığı bir açıklamada Stories akıllı gözlükler üzerinden mesaj gönderilip alınacağını bildirdi. Buna ek olarak bu yapılan güncellemeler ve yenilekler için daha bu başlangıç sözlerini kullanıp gelecek için daha büyük vaatlerde bulundu.

 

 

RAY-BAN STORİES Güncellemenin ilerleyişi 2022 yılında devam edecek

ray-ban akıllı gözlük

Ray-ban Stories akıllı gözlükler, satışa çıktığında yalnızca fotoğraf ve video çekebilip, telefon görüşmesi ve müzik dinlemeye olanak sağlıyordu. Yeni gelecek güncelleme ile Artık Ray-ban Stories gözlükler üzerinden mesajlaşmak mümkün hale gelecek. Meta şirketi CEO’su Mark Zuckerberg’den gelen bilgilere  göre Facebook Messenger güncelleme desteği ile kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor ve mesajları sesli olarak dinleyip, mesajlarını direkt olarak gönderebiliyor ve sesli aramalar yapıyor.

 

Ray-Ban Stories Gözlük Başlıca Özellikleri ve Fiyatı

ray-ban stories

ÇİFT 5MP KAMERA;  Ellerinizi kullanmadan fotoğraf ve video çekip ve kendinizi ana kaptırabilirsiniz. Otomatik ışık ayarı ve stereoskopik fotoğraf derinliği sayesinde birinci şahıs bakış açısıyla çekim yapıp ve sürekli yüksek kaliteli içeriklerin tadına varın.

 

DOKUNMATİK KONTROL FONKSİYONU;  Aşırı hassas ve  duyarlı dokunmatik yüzey ve yakalama düğmesi ile tek bir dokunuşla şarkınızı durdurun, fotoğrafı çekin veya videoyu kaydedin.

 

SES ÖZELLİĞİ; Ayrık açık kulak hoparlörleri, arama yapabilme ve kahvenizi sipariş etme arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmanızı sağlamaktadır. 3 dahili mikrofon sesi her yönden yakalayabilir, böylece aramalar ve videolar için zengin ses ve ses kalitesi elde edebilirsiniz.

ŞARJ KUTUSU; Kompakt, taşınabilir şarj kutusuyla hareket halindeyken çerçevelerinizi şarj edin. Ve tam olarak şarj edilmiş bir çerçeve, 50’ye kadar video veya 200’e kadar fotoğraf çekecek ve senkronize edecektir.

FACEBOOK GÖRÜNÜMÜ UYGULAMASI; Facebook View, akıllı gözlük işletim sisteminiz ve içerik paylaşım arkadaşınızdır. Uygulamayı indirdikten ve Ray-ban Hikayelerinizi kurduktan sonra, yakalamaları içe aktarabilir ve düzenleyebilir, benzersiz içerik oluşturabilir ve paylaşabilir ve ayarları yönetebilirsiniz.

 

 

BİR ÖNCEKİ YAZI

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu