Teknoloji

Bilgisayar Neden Yavaşlar ? Bilgisayarım Çok Yavaş Ne Yapmalıyım ? Bilgisayar Hızlandırma Programları

Bilgisayar Neden Yavaşlar ? Bilgisayarım Çok Yavaş Ne Yapmalıyım ?

 

bilgisayar hızlandırma programları

 

 

Yaşadığımız çağ artık bilgisayar çağı evet bunu kabul etmek zorundayız fakat bu dönemin hızına ayak uydurabilmek için hızlı bilgisayarlar şart hatta hayatımızın olmazsa olmazı kuralı diyebiliriz. Hızlı bilgisayar aldınız diyelim belirli bir kullanımdan sonra yavaşlayacaktır. Bilgisayarım çok yavaş ne yapmalıyım demeye başlayacaksınız. İşte bunun için çözüm önerileri ve fikirler makalemizde mevcut. Dikkatlice okuyunuz.

Bilgisayar Neden Yavaş Çalışır ? Disk Temizleme

 

Bilgisayardaki disk alanı yani depolama alanı dolduğunda bilgisayarınızı yavaşlatacaktır. Bunun için en temel öneriler ilk etapta kullanmadığınız ve bilmediğiniz uygulamaları ve programları kaldırmak olacaktır.

Disk temizleme işlemi yapabilmek için aşağıdaki adımları uygulamalasınız;

1. Başlat tuşuna basınız ve ardından
2. Disk temizleme yazıp ve ekrana gelen disk temizle seçeneğini açınız.
3. Karşılaştığınz ekrandaki tik işaretlerini işaretleyip dosyaları sil butonu ile temizleyebilirsiniz.

Bilgisayar Neden Yavaşlar

 

 

Bilgisayar Hızlandırma Programları ve Bilgisayar Virüs Temizleme

Bilgisayar Hızlandırma Programları

 

Bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir ve bunun için Bilgisayar Virüs Temizleme programlarına ihtiyacınız olacaktır. Virüs taraması yapıp virüslerden kurtulmak başka bir çözüm olup sizlere performans sağlayacaktır. Sizler için en iyi virüs temizleme programlarını bu makalede derledik göz atabilirsiniz.

 

Harddisk ve Bilgisayar İşlemcisi Sorunları

 

Depolama aygıtı olan harddisk bölmesinde sorunlar olabilir iyi bir performans için SSD Harddisk önerilmektedir. İşlemciler için ise hali hazırda kullandığınız işlemciniz fazla ısınma veya başka bir sorundan (tozlanma vb.) dolayı bilgisayarınızı yavaşlatacaktır. Bunun için en iyi performans ürünlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Ram Arızaları ve Yetersizliği

Ram Bilgisayarın hızını büyük ölçüde etkileyen etkenlerden biri olup düşük RAM’e sahip bir bilgisayarınız varsa ilk başta RAM değişikliği yapıp ve performansınızın yükseldiğini göreceksiniz. Yüksek kapasiteli veya birden fazla yüksek RAM Kullanmanız önerilir.

 

Bilgisayar Hızlandırma Windows 10

Malwarebytes

 

Bütün işletim sistemleri ve Windows 10 için Malwarebytes adlı programı kullanıp kritik hataları ve bilgisayarınıza zarar veren etkenleri temizlemeniz çok kolay olacaktır. Şiddetle kullanımı tavsiye edilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu