eDevlet

Dubai Meslekleri ve Gelirleri 2022

Dubai'ye işçi götüren firmalar devam eden projelerindeki kilit operasyonlarda işinde uzman personel alımı yapmaktadır. Dubai işçi alımı hakkında detaylar haberimizde.

Dubai Meslekleri ve Gelirleri 2022

Dubai’deki meslekler ve maaşlar, eğitim, deneyim ve iş rolü gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Dubai Meslekleri ve Gelirleri 2022 Körfez İşbirliği Konseyi’nin (GCC) bir parçası olarak BAE, Arap dünyasının en büyük ikinci ekonomisidir. Oldukça rekabetçi bir ekonomiye sahiptir ve bu da onu çalışmak için çekici bir yer haline getirir. 2016 itibariyle, Dubai’deki bir avukatın ortalama maaşı aylık 18.200 AED idi. Bununla birlikte, birkaç yıldan fazla deneyime sahip olanlar için Dubai’deki bir avukatın ortalama maaşı ayda 53.000 AED’dir.

dubai'de meslekler ve maaşlar

BAE’de bir hakimin maaşı ayda 39.000 AED ile 46.000 AED arasındadır. İş, yasaların kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını ve ayrıntılara çok dikkat edilmesini gerektirir. Tazminat mükemmel, bu mesleği hukuk tutkusu olanlar için arzu edilen bir meslek haline getiriyor. Sonuç olarak, hukuk veya ilgili alanlarda okuyanlar için iyi bir seçenektir. Bu işler için ücret de BAE’deki en yüksek ücretler arasındadır.

BAE’deki en yüksek ücretli işler, Dubai Meslekleri ve Gelirleri 2022 baş finans görevlileri ve kıdemli insan kaynaklarını içerir. Bu pozisyonlar, ayrıntılı yasalar bilgisi gerektirir ve yüksek ücretlidir. Ek olarak, iş ayrıca kapsamlı seyahat ve ayrıntılara sürekli dikkat gerektirir. Bu tür işler için ücret yüksek olduğundan, bu alan kişilerarası ve iletişim becerileri güçlü olanlar için iyi bir seçimdir. Hukuk veya diğer ilgili alanlarda bir derece, Dubai’de yüksek maaşlı bir maaş kazanmanıza izin verecektir.

Dubai’deki hakimlerin nispeten düşük maaşlarına rağmen, iş önemli ölçüde eğitim ve bilgi gerektiriyor. İş, yasalar hakkında kapsamlı bilgi gerektirir ve çok para öder. Bu nedenle, hukukla ilgili bir derece mükemmel bir seçimdir. Hukukta kazançlı bir kariyere yol açar ve bir hakimin ortalama maaşı 39.000 AED’dir. Bir yüksek lisans derecesi veya üstü, daha yüksek bir maaşa yol açabilir. BAE, eğitiminizi sürdürmek ve daha yüksek bir gelir elde etmek için ideal bir yerdir.

Yüksek öğrenim görmüş olanlar için BAE’de çok sayıda meslek ve maaş vardır. Dubai Meslekleri ve Gelirleri 2022 En popüler işler işletme, pazarlama ve hukuktur. Yüksek maaş almanın yanı sıra bonuslar, seyahat fırsatları ve daha fazlasını da alabilirsiniz. En yüksek maaşlar avukatlar, muhasebeciler ve doktorlar içindir. Uzmanlığınıza bağlı olarak, BAE’de büyük bir yaşam kazanabilirsiniz. Aşağıdakiler BAE’deki kariyer ve maaşlardan bazılarıdır.

BAE’de maaşlar oldukça yüksektir. BAE’de lisans derecesine sahip kişilere yılda ortalama 64.000 PS ödenmektedir. Birçok ülkede, daha yüksek bir maaş kazanmak için bir yüksek lisans derecesi gereklidir. Bu iyi bir anlaşma gibi görünse de Dubai’deki profesyonellerin çoğunun ulusal ortalamanın altında bir maaş aldığını hatırlamakta fayda var. Körfez bölgesinde adil bir takas ama çok kazançlı bir pazar.

Bir Dubai profesyonelinin maaşı, niteliklerine ve deneyimine bağlıdır. Diğer ülkelerin çoğunda ulusal ortalamanın üzerindedir ancak aynı zamanda mesleğin türüne de bağlıdır. Dubai’deki en yüksek ücretli işler, hizmet sektörü gibi petrol endüstrisindedir. Bu, bu alandaki insanların genellikle dünyanın diğer bölgelerindekilerden daha fazla para kazandığı anlamına gelir. Buna ek olarak, BAE’de finans sektöründe de işler var.

Çalışanların maaşlarının yanı sıra, ülkenin milliyetinin maaşla ilgisi var. Dubai Meslekleri ve Gelirleri 2022 BAE’de, hangi ülkeden olursanız olun, iyi para kazandıran bir iş bulmak zorunludur. Sabit bir asgari ücret yoktur, bu nedenle ulusal ortalama ile bölgesel ortalama arasındaki fark önemli olacaktır. Örneğin Dubai’de bir inşaat işçisinin maaşı Hindistan’da bir muhasebecinin maaşından daha yüksekken, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir hemşirenin maaşı bir doktorun maaşından daha düşüktür.

Dubai’de maaşlar yüksek olmasına rağmen, ülke nüfusunun yaşam maliyeti yüksek. Sonuç olarak, Dubai’deki ortalama maaş her zaman en yüksek değildir, ancak bir BAE vatandaşının yaşam giderlerini karşılamaya yeterlidir. Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki ortalama maaş, Birleşik Krallık’takinden çok daha yüksektir, ancak milliyetler arasında hala birçok fark vardır. BAE’de genel ücret daha yüksek olsa da, düşük ücretlilerin yüksek kazançlılardan daha düşük olması muhtemeldir.

Basra Körfezi kıyısında, bölgenin en büyük ekonomisine sahip olan Dubai inşaat sektöründe yatırımı olan firmaların odağındadır. Sürekli olarak yabancı ülkelerden göç alan Dubai’de sürekli olarak yeni konut projeleri ile yeni yaşam alanları yapılmaktadır. Dubai Meslekleri ve Gelirleri 2022 Bu denli hızda büyüyen bir ülke söz konusu olunca yeni iş alanları binlerce yabancı çalışana iş imkânı olarak geri dönüyor. Kişi başı milli gelirin yüksek olduğu Dubai’de inşaat sektöründe çalışabilecek yetkin personel bulmak gibi ciddi bir problemde yaşanmaktadır. Bu bağlamda Dubai’ye işçi götüren firmalar mesleğinde kendini kanıtlamış insanlara yurt dışında çalışmak için iş imkanları sunduğu bilinmektedir.

Dubai’de İnşaat Sektöründe Çalışmak

Dubai-Meslekleri-ve-Gelirleri-2022
Dubai-Meslekleri-ve-Gelirleri-2022

Ülkeyi ziyarete gelen turistlerin yılın her ayında denize girmelerine imkân sunan bir iklime sahip olan Dubai’de otel inşaatlarının yapımı aralıksız devam etmektedir. Dubai’ye işçi götüren firmalar tarafından belirlenen şartları ve belgeleri karşılayan herkes devam eden projelerde sözleşmeli olarak çalışma imkanına sahip olabilirler. Aynı zamanda farklı sektörlerde iş arayan kişiler yapımı tamamlanan otel ve AVM gibi büyük potansiyel olan yerlerde güvenlik görevlisi, köfteci, dönerci olarak iş bulabilirler.

Dubai’de Çalışmak İçin Gereken Evraklar

 

Dubai’ye işçi götüren firmalar, ile internetten mail aracılığıyla ya da direk telefon ile iletişim sağlanabilir. Firmalar tarafından talep edilen belgeler genellikle birkaç iş günü içerisinde toparlanabilecek kolay belgelerdir. Yurtdışında çalışmayı kafasına koyan herkes istenen belgeleri tamamladıktan sonra bu ülkeye çalışmak için gidebilmektedir. Ancak önemli bir uyarı yapmak istiyorum. İnternetten hiç tanımadığınız birinin sizi yurtdışına götüreceğim ancak işlemler için bir miktar para göndermeniz gibi taleplerde bulunabilirler. Unutmayın hiçbir firma çalıştıracağı işçiden böyle bir talepte bulunmaz.

Dubai’de İşçi Maaşları Ne Kadar?

Yurtdışında çalışma hayali olan herkesin öncelikle gitmek istediği ülkeler arasında Dubai yer almaktadır. Dubai’de yaşamak her ne kadar pahalı olsa da ülkeye çalışmak için gidenlerin bu pahalılıktan etkilenmediğini söylemek mümkün. İnşaat şantiyelerinde konaklama ve yemek gibi temel ihtiyaçları karşılayan firmalar 6 ayda bir izin için uçak bileti masrafını da karşılamaktadır. Dubai’ye işçi götüren firmalar sözleşmeli olarak götürdüğü işçilere aylık 2.000 ila 3.000 dolar arasında bir maaş ödemektedir.

Eğer sizde yurtdışında çalışmak istiyorsanız ilgili inşaat firmaları ile iletişime geçerek Dubai’de çalışma talebinizi firma yetkililerine iletebilirsiniz. İsteyen okurlarımız aşağıdaki yorum bölümünden meslek bilgilerinizi ve çalışmak istediğiniz işleri yazabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Azerbaycan’da Çalışmak İsteyenlere

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Mrb ben ahmet kaya Aşçıyım yaklasık 10yıllık soğuk sıcak otellerde ve restorantlarda aşçılık deneyimim var eyer yurt dışında ihtiyaç varsa sizinle çalışmak isterim

  2. Mrb iyi ramazanlar 3 küçük evladım var elinizden öper bende dubayiye çalışmak için gitmek istiyorum allah rızası için sesimi duyun ve yardım edin lütfen şimdiden tesekkur ederim allah razı olsun

  3. Selam.fatsalıyım istanbulda ikamet ediyorum. Et balık kebap tecrübem var ihtiyaçlarınız doğrultusunda yardımcı olursanız sevinirim. Yurt dışında çalışmayı planlıyorum garson veya şef olarak talepleriniz doğrultusunda görüşebiliriz. Kadro kurabiliriz. Facebook tan hayati yapar yazarsanız ilk ben çıkarım başka yok burdan bana ulaşabilirsiniz görüşmek dileğiyle saygılar.

  4. Slm.alykm ismim eyüp 20 yılı aşkın süredir alkollü alkolsüz restaurantlarda çalışıyorum şeflik vs müdürlük hepsini yaptım işimde kendime güveniyorum .

  5. İstanbul boğazında iki sene kadar ticari teknelerde gemicilik olacak çalıştık. Önümüzdeki dönemlerde Dubai de motor yatlarda bu işi yapmak istiyoruz. Fırsatlar nelerdir. Türk bir şirket bulma ihtimalimiz nedir ?

  6. Merhaba Adım Muhammet Yaşım 21 Yurt Dısında Calışmak Istiyorum Yani Hayalim Dubaidr Calışmak Tesisat İşi Yapiyorum Tesisat Bolümü Mezunuyum Iş Yeri Acma Belgem Var Ve Baba Meslegim 2 3 Senedir Calısıyorum Hala Babamın Yanında Iş Yapiyoruz Beraber Yurt Dışında Calısip Para Kazanmak Istiyorum Sadece Tesisat İşi Yapmam Elimden Gelen Her İşi Yapmaya Calısirım Gayret Ederim Bilmesemde Dubai Ye Göturen Firmalar Varmış Az Cok Araştırma Yapiyorum Yardımcı Olacak Kişiler Varsa [email protected] Adresinden Bana Ulaşabilir Yardımcı Olursanız Cok Sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu