Ek İş İmkanları

Evde Paketleme İşi Nasıl Yapılır? Aylık 2 Bin TL Ek Gelir

Ev ekonomisine katkı sağlamak isteyenlerin tercih ettiği evde paketleme işi ile aylık 2000 TL kazanç elde edebilirsiniz. Herhangi bir gelir kaynağı olmayan ya da ek gelir olarak paketleme işi yapmak isteyen işlerin merak ettiği ise evde paketleme işi nasıl yapılır sorusudur. Günümüzde imalat sektöründeki birçok firma yoğun talebi karşılamak için ürün paketleme işlerini fabrika dışı işçilere vermektedir. Bu sayede çok kısa sürede ihtiyaçları olan ürünleri paketlenmiş olarak teslim alan firmalar, yoğun talebi karşılayarak yeniden üretim sürecine girmektedir. Sizde evde paketleme işe nasıl yapılır sorusuna cevap bulduysanız, paketleme işi yapabileceğiniz firmalarla görüşmelisiniz. Aylık 2000 TL ve üzerinde kazanabileceğiniz paketleme işe örnekleri aşağıdaki gibidir.

Kına Paketleme

Evde paketleme işleri düşünüldüğünde akla gelen ilk şey kına ve nikah şekeri paketlemedir.  Düğünlerin vazgeçilmezi minik hediyeler davetli sayısı kadar hazırlanmaktadır. Müşteri isteği doğrultusunda hazırlanan bu paketler oldukça emek ve vakit isteyen işlerdir. Örneğin; kına gecesinde gelen misafirlere dağıtılan küçük paket içerisindeki kınalar hazırlanırken birkaç farklı aşamadan geçmektedir. Kiloluk halde bulunan kınalar öncelikle küçük şeffaf torbalara bölünmektedir. Evlerin de paketleme işi yapan kişiler sonrasında küçük torbalardaki kınaları süslü keselerin içerisine yerleştirip son olarak etiket ve kurdelesini takar. Seçilen ürünün detayına göre artan paketleme işi detayları nikah şekeri paketleme konusunda da aynıdır. Bu nedenle hem eğlenceli hem de para kazanmanıza yardımcı olan evde paketleme işleri özellikle yaz aylarında çok fazla tercih edilmektedir.

Mutlaka okuyun: Evde Kına Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Sabun Paketleme

Evde paketleme işi yaparak ayda 2000 TL kazanmak isteyenlerin bir diğer tercihi sabun kutulama işidir. Son derece basit olan sabun paketleme işi sayesinde çok kısa sürede güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Genellikle adet fiyatı üzerinden ödeme aldığınız sabun paketleme işinde ihtiyacınız olan tüm malzemeler, sabun paketleme işi veren firmalar tarafından karşılanmaktadır. Özellikle sabun üretim tesisi bulunan bölgelerde yaygın olan sabun paketleme işi diğer paketleme işlerine nazaran Yaz-kış devamlılığı olan bir iştir. Şöyle ki;  üretim devam ettikçe evde sabun paketleme işi devam edecektir. Ayrıca günümüzde yaygınlaşmaya başlayan sabun hediyelikler nedeniyle sabun paketleme işi farklı boyutlara ulaşarak daha fazla istihdam yaratmaktadır. Bu nedenle sadece standart sabun paketleme işi değil rengarenk tüllü ve notlu sabun paketleme işleri ile de yapabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Evde Sabun Yaparak Para Kazanmak

Pipet Paketleme

Hizmet sektörünün bulunduğu birçok alanda tercih edilen tek kullanımlık kullan at pipetlerin paketleme işleri de evde paketleme işi yapan kişilere verilmektedir. Özellikle firmaların üzerinde kendi isminin ve logosunun yer aldığı pipetler sipariş etmesi ile üretim Kadar pipet paketleme işlerinde de yoğunluk oluşmaktadır. Bu nedenle firmalar pipetleri, pipetleri koymak için naylon poşetleri ve poşetlerin her iki tarafını da kapatabilecekleri malzemeyi kişilere temin etmektedir. Ancak evde pipet paketleme işi yaparak para kazanmak isteyen kişilerin öncelikle yeni önem vermesi gerekmektedir. Hijyenik ortamda hazırlanan pipet paketleme işi sayesinde Aylık 2000 TL ve üzeri kazanç elde ederek ev ekonominize katkı sağlayabilirsiniz.

Kullan At Malzeme Paketleme

Birçok kurum ve kuruluş tarafından kullanılan plastik ve kağıt kullan at ürünler nedeniyle kullan at malzeme paketleme işi evde yapan kişilere verilmektedir. Oldukça pratik ve kolay bir iş olan kullan at malzeme paketleme işi, müşteri isteği doğrultusunda 10, 25, 50 ve 100’lük paketler halinde hazırlanmaktadır. Firmalar ihtiyacınız olacak pet bardak, karton bardak,  plastik tabak, çatal, kaşık, şeffaf poşet, paketleme bandı ve koli gibi ürünleri evinize gönderecektir. Firmanın istekleri doğrultusunda temin ettiğiniz süre zarfı içerisinde kullan at malzeme paketleme işini gerçekleştirdiğinizde aylık 2.000 TL’ye kadar kazanç elde edebilirsiniz.

Balon Paketleme

Aynı anda milyonlarca üretilebilen balon, evlerinde paketleme işi ile uğraşan kişilerin tercihleri arasındadır. Bazen renk renk ayrılarak paketlenmesi istenen balon paketleme işi, bazen karışık renk ve belirli sayı aralıklarında talep edilmektedir. Renk, boyut ve sayı olarak dikkat etmeniz gereken balon paketleme işinde son olarak paketi etiketlemeniz istenmektedir. Tüm bu işlemleri eğlenerek yaptığınızda çok kısa sürede ürünlerinizi teslim ederek hızlıca kazanç sağlayabilirsiniz.

Mum Paketleme

Şimdilerde nişan, düğün, doğum günü partisi ve ev süslemeleri gibi özel günlerde de hediye olarak verilen mumlar, evde paketleme işleri yapan Kişilerin severek yaptı bir seçenektir. Sizde eğlenerek evde paketleme işi yapmak istiyorsanız, mum paketleme işini tercih edebilirsiniz. Kokulu ve rengarenk olan mum paketleme işi eğlenerek para kazanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca çevrenizdeki kişilerden de yardım alarak hazırlayabileceğiniz mum paketleme işiyle kısa zamanda büyük paralar kazanabilirsiniz. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında tercih edilen mum paketleme işlerini firmalardan alarak yapabileceğiniz gibi kendi müşterinizi kendiniz bularak da yapabilirsiniz. Ancak mum paketleme işini tek başınıza yapmayı planlıyorsanız, tüm malzeme tedariklerini sizin yapmanız gerekecektir.

Çorap Paketleme

Birçok büyük firma ve üretici paketleme işini, evinde paketleme işi yapan kişilere vermektedir. Evde paketleme işi arasında yer alan çorap paketleme ise oldukça eğlenceli bir seçenektir. Zamanında teslim edildiğinde güzel kazançlar elde etmenizi sağlayan çorap paketleme işi için gerekli tüm malzemeler firmalar tarafından temin edilmektedir. Örneğin; evde çorap paketleme işi sadece şeffaf poşetleri koymayı kapsıyorsa çoraplar ve poşetler gönderilmektedir. Ancak işin içinde bir de etiketleme işi bulunuyorsa firmanın etiketleri, kılçık makinesi ve kılçık gönderilmektedir. Ayrıca bazı firmalar şeffaf renkteki kılçıkları kullanmak yerine çorap etiketlerinde dikiş tercih etmektedir. Böyle durumlarda ip ve mini dikiş makineleri temin edilir. Evde paketleme işleri yapan kişilere etiketleme işi de verildiğinde iş yükü artacağından alacağı tutar oldukça tatmin edici olacaktır.

Mutlaka okuyun: Evde Çorap Paketleme İşi Yapmak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu