Ek İş İmkanları

Evde Saç Tokası İşi Yaparak Para Kazanmak

Evde saç tokası işi yaparak para kazanmak istiyorsanız aşağıdaki ipuçlarını takip edin. Bu ipuçları sayesinde firmalardan ek iş alarak evde para kazanma şansına sahip olabilirsiniz.

Günümüzde ek iş yaparak para kazanmak isteyen kişilerin birçoğu hem aile bütçesine katkı sağlamak için hem de çocuklarına evde kolayca bakabilmek için bu tür ek işlere yöneliyor. Birçok ev hanımının eşinde ya da küçük çocuğundan dolayı aktif çalışma hayatına katılamaması da evde yapılan ek iş arayışına itmektedir. Evde saç tokası işi yaparak para kazanmak ise çok az bilinen bir iş olsa da bu işi yaparak aylık düzenli gelir elde edenlerin sayısı oldukça fazla. Peki, evde saç tokası işi nasıl yapılır, evlere saç tokası işi veren firmalar hangileri ve ayda kaç para kazanılır? Bu soruların cevabını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

 Evde Saç Tokası İşi Nasıl Yapılır?

Emeklilerin, öğrencilerin ve ev hanımlarının hem boş zamanlarını değerlendirebilecekleri hem de aile ekonomisine katkı sağlayabilecekleri en ideal işler evde yapılan işlerdir. Bu tür işler genellikle herhangi bir eğitim ve beceri gerektirmediği için herkes tarafından kolayca yapılabilir. Zaten anlaşma yaptığınız firma yetkilileri de yapacağınız saç tokaları ile ilgili size kısa bir bilgilendirme yapacaktır. Eğer bu işi yapmak istiyorsanız öncelikle çevrenizde kısa bir araştırma yapmalı daha sonra internet üzerinden evde ek iş ilanlarına göz atmalısınız.  Yaşadığınız bölgede evlere iş veren firmalar varsa daha şanslı olabilirsiniz.

Ancak artık birçok firma kargo yoluyla da farklı şehirlere iş teslimatı yapabilmektedir. Bunun yanı sıra bir firmaya bağlı olarak çalışmak istemiyorsanız, saç tokası malzemelerini satın alarak kendi tasarımlarını yapabilir ve bu ürünleri çeşitli mecralarda satabilirsiniz. Özellikle sosyal medya hesapları üzerinden perakende ve toptan satış yapabileceğiniz gibi, çevrenizdeki bijuteri tarzı dükkanlara da evde hazırladığınız saç tokası modellerini gösterebilirsiniz.

Evde Saç Tokası İşi Veren Firmalar Hangileri?

Evde saç tokası işi yaparak para kazanmak için, öncelikle bijuterileri, takı işi ile ilgili dükkanları ve tuhafiyeleri gezebilirsiniz. Ancak bu firmalara ürün veren toptancıları bulabilirseniz sizin için çok daha iyi olabilir. Çünkü ilk elden anlaşma sağlarsınız ve yapacağınız tokalardan da daha fazla gelir elde etme şansına sahip olabilirsiniz. Evde saç tokası işi veren firmaların birçoğu internet üzerinden iş ilanı yayımlamaktadır. Bu ilanlarını takip ederek iletişim bilgilerinizi ilgili firmalara iletebilirsiniz.

Evde Saç Tokası İş Yaparak Kaç Para Kazanılır?

Bu işten kazanacağınız para tamamen sizin emeğinize ve çalışmanıza bağlı olarak değişir. Şöyle ki; eğer bir firmanın verdiği saç tokalarını monte ya da paketleme yapıyorsanız ürün başına alacağını ücret farklıdır. Bu durumda bir gün içerisinde ne kadar çok toka hazırlayabilirseniz kazancınız da o oranda artış gösterecektir. Eğer kendi tokalarınızı tasarlıyor ve satışını yapıyorsanız, doğal olarak karınız daha yüksek olacaktır ve daha fazla para kazanabilirseniz. Ancak kendi toklarınızı her zaman satışını yapamayabilirsiniz. Bu nedenle birçok kişi geliri daha düşük olsa da evde saç tokası işi veren firmalar ile çalışmayı tercih etmektedir. Yine de ortalama bir kazançtan bahsetmek gerekirse ayda 500 lira ile 2000 lira arası para kazananların olduğunu biliyoruz.

Mutlaka okuyun: Acil Paraya İhtiyacı Olanlara Evden Ek İş İmkanı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu