Ek İş İmkanları

Evlere En Çok Verilen Paketleme İşleri

Evde paketleme işleri konusuna gelmeden önce bir noktanın altını özellikle çizmekte fayda var. Yaşam insana sunulan muhteşem bir armağan olmakla beraber yine de yaşam koşulları ağır ve insanlar kimi zaman mevcut kazançları yeterli olmadığı için ek iş arayışına giriyorlar. Kimi zaman da insanlar herhangi bir sebepten ötürü işsiz olabiliyorlar. Evde kalmak durumunda olmaları halinde de doğal olarak evden iş yaparak az ya da çok para kazanmak istiyorlar. İster ek iş olarak, ister sadece evde oturularak yapılabilecek işler konusunda ise artık çok fazla seçenek var. Onlardan bir tanesi de yazının girişinde de ifade edildiği gibi evde oturarak yapılacak para işi.

Evde Paketleme İşleri Yapımı

Evde paketleme işleri günümüzde hemen her kesimden, kadın erkek, genç yaşlı fark etmeksizin üstte de ifade edilmeye çalışıldığı gibi günde birkaç saat ayırarak yapılabilecek bir iş olduğu gibi, çok daha uzun süreler ayrılarak da yapılacak işler arasında geliyor. Burada tercih tamamen kişinin kendisine kalmış durumda. Elbette biraz da koşullar ve gereksinimler ile doğrudan alakalı olan bir olgu.

Kişilerin bu işi yapması için özel bir bilgi, becerisi olması gerekmediği gibi, eğitim alması gibi bir durum da bulunmuyor. Üstelik kişi sadece emeğini satarak para kazanıyor. Herhangi bir masrafı yok. Cebinden bir kuruş bile çıkmıyor. Oturduğu yerden televizyonda sevdiği diziyi izlerken, çayını kahvesini yudumlarken, radyosunu dinlerken rahatlıkla istediği zaman yapabileceği bir iştir. Dahası çalışan insanlar da eve gelip, farklı türden paketleme yaparak günün yorgunluğunu rahatlıkla üzerlerinden atabilirler. Bu işi bir tür terapi gibi de adlandırmak mümkündür.

Başta büyük kentlerde olmak üzere, birçok kentte firmalar paketleme işini dış kaynaklı proses olarak kabul edip, evlere göndermektedir. Zira böyle yaptığı zaman bünyesinde bu iş için insanlar çalıştırmadığı için maliyeti düşürmektedir.  Firmalar paketlenecek olan ürünleri ve ilgili aynı kentte yaşamanız bir avantaj olsa bile yaşamasanız bile kurye ya da kargo ile göndermektedir. Bunun yanında siz de paketleme bittiği zaman hiçbir ücret ödemeden yine firmanın çalıştığı kuruluş ile gönderirsiniz. Ödenen rakamlar kurumdan kuruma değiştiği gibi, yapılan ürüne, karşılıklı anlaşmalara da bağlı olarak değişir. Ödemeler haftalık, aylık ya da koli başına olabilmektedir.

Bu işi yapacak olan kişilerin elbette dikkat etmesi gereken belli başlı bazı hususlar vardır. Bunların en başında titiz çalışılması gelir. Ayrıca temiz olunması, istenen zaman diliminde siparişin tamamlanması, firmanın belirlediği kriterlere uygun olarak paketleme yapılması işin püf noktalarıdır. Uzun süreli bu işi yapmak isteyenler mutlaka bu hususlara dikkat etmelidir.

Siz de böyle bir iş yapmak istiyorsanız, bulunduğunuz kentte bu alanda çalışan bir firma var ise onlar ile iletişime geçebileceğiniz gibi, internet üzerinden de araştırma yaparak bu firmalara ulaşarak çalışma talebinizde bulunabilirsiniz.

Evde Balon Paketleme İşi

Evde yapılan paketleme işleri içinde firmaların en sıklıkla paketlenmesi istediği ürünlerin başında birçok farklı satış noktasında satılan balonların paketlenmesi işidir. Klasik balonların yanında düğün, nişan gibi özel günler için olan balonların da paketlenmesi gündeme gelebilmektedir.

Balon üreticileri üstte de ifade edildiği gibi dış kaynaklı proses olarak evlere balon paketleme işi yollamaktadır. Firmalar burada farklı taleplerde bulunabilmektedir. Örneğin değişik renkte olan balonları belli bir sayıda aynı ambalaja konulmasını isteyebileceği gibi, belli sayılarda balonları aynı renk olarak paketlenmesini isteyebilmektedir. Örneğin 10 adet mavi, 10 adet kırmızı gibi paketleme yapılabileceği gibi, 10 farklı renkten bir tek poşete 10 adet konulması da istenebilmektedir. Burada temiz ve istenilen kriterlere uygun çalışılması son derece önemlidir.

Evde Kına Paketleme İşi

Evde kına paketleme işi de bu alanda yapılabilecek bir diğer iştir. Belirlenen miktarlarda küçük kese tarzı olan ve size gönderilen poşetlere kınanın konulması ve sonrasında da yine ilgili firmaya gönderilmesidir. Firmalar kına, karton kutu, ambalaj, kına ölçeği, yapıştırıcı, kına paketi, maket bıçağı gibi malzemeleri size yollar, siz de firmadan gelen reçeteye uygun olarak kına paketlemesini yaparsınız. Temiz ve özenli çalışılması burada da önemlidir. Zamanında teslimat da önemlidir. Evde paketleme işleri elbette bunlar ile sınırlı değil ama majör iki örnek bunlar.

Mutlaka okuyun: Evlere ek iş veren firmalar

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu