eDevlet

Microsoft Outlook’tan LinkedIn Çıkışı Nasıl Yapılır?

Microsoft yaklaşık bir yıl önce Microsoft Link 26,2 milyar dolara satın aldı. Bu satın alma, LinkedIn’den önce en pahalı satın alma olarak gösterilen 19,1 milyar dolarlık WhatsApp’ı da geride bıraktı. Microsoft, iş dünyasındaki kişilerin birbiriyle iletişim kurmasını sağlayan kariyer Network sitesi LinkedIn’den önce 2011 yılında 9 milyar dolar karşılığında Skype’ı satın almıştı. Microsoft LinkedIn’i aldığı çeyrekte açıklanan rakamlara göre yılı 960 milyon dolar kâr ile kapatmıştı.

Mail atan kişinin LinkedIn profiline direkt ulaşılacak

Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft, bugünkü duyurusunda LinkedIn’in Outlook.com’la olan entegre sürecinin başlatıldığını açıkladı. Bu entegre işleminin Aralık ayında tamamlanacağı belirtilirken yeni arayüzün çok kullanışlı olacağı düşünülüyor. Yeni düzenlemeyle bize gelen maillerin sahipleri eğer LinkedIn’e Outlook mail adresini tanımlamışsa mail atan kişiye tıkladığımızda direkt LinkedIn profiline gideceğiz. Ayrıca bulunan bir pencere sayesinde de Outlook üzerinden LinkedIn’den arkadaş ekleme gibi birçok seçeneği görebileceğiz.

Outlook’tan LinkedIn’den Nasıl Çıkış Yapılır?

Kurumsal mailini LinkedIn’e bağlayan kullanıcılar outlook üzerinden aktif ettikleri bu özellikten nasıl çıkabileceklerini bilmiyorlar. Aslında bu konu hakkında her hangi bir bilgide paylaşılmamış. Kurumsal mail hesabını outlook ile LinkedIn’e bağlayan kullanıcıların öncelikle chrome ile LinkedIn hesabına giriş yapmaları gerekiyor. Öncelikle ayarlar bölümünden Hesap sekmesine tıklıyoruz. İş ortakları ve hizmetler sekmesine tıkladığımızda sağ tarafta Microsoft alanı açılıyor. Bu alanda bağlı olan hesabınızı göreceksiniz kaldır butonuna basarak LinkedIn’den çıkış yapabilirsiniz. İlgili sayfaya ulaşmak için Tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu