İş Fikirleri

Haftada 450 TL Kazanmanızı Sağlayacak Yeni İş Fikirleri

Bu yazıda benzersiz yeni iş fikirleri konusuna değineceğiz ama önce şöyle bir düşünelim. Şöyle haftada ekstra 450 TL kazansanız fena olmaz değil mi? Bu ayda 1800 TL eder ki bu da hiç fena değil. Evet yapılacak çok sayıda ekstra iş var. Kimileri için hiçbir bilgi deneyim, eğitim falan da gerekmiyor ama verilen emeğe karşılık yeterince iyi kazandırdığı söylenemez. İşte bu yüzden bu yazı da konuya bir başka açıdan bakacağız ve haftalık çok daha iyi kazancı olan işler neler onlara değineceğiz.

Aşağıda size belirttiğimiz işlerin bir kısmı el becerisi gibi yetenekler isterken, bazıları tamamen sizin satış kapasitesine bağlı olan işler. Özellikle bu yazıda kesinlikle haftada doğru bir strateji ile 450 TL kazanabileceğiniz dört işten bahsedeceğiz. Eğer isterseniz siz de pek ala yapabilirsiniz. Bilmiyorsanız da öğrenebilirsiniz. Üstelik bu işler için sermaye koymanıza, büyük yatırımlar yapmanıza da gerek yok. Hadi dilerseniz hiç zaman kaybetmeden başlayalım.

Tamirat İşleri Yapın 

Size ilk önereceğiz  yeni iş fikirleri noktasında önerimiz yazının üst başlığından da çok net görülebileceği üzere muhtelif türden tamirat işleri yaparak para kazanmanız. Bilmeyenler için nedir bu tamirat işleri kapsamı nedir derseniz hemen onu da baştan yanıtlayalım: Bozulan musluklar, yerinden çıkan prizler, çamaşır makinelerinde makinenin sıkmaması gibi değişik türden mekanik ya da elektrikli cihazlarda, ekipmanlarda yaşanan sorunların giderilmesi için yapılan iştir. Matkap tamiri gibi işler bile bu alanda olan işlerdir. Kazancı da yapılan tamirat başına olan bir iştir. Bu işi yapmak için teknik ekipmanınız ve bilginiz varsa rahatlıkla haftada 450 TL elde edebilirsiniz.

Peki ama ben böylesi bir iş için müşteri nasıl bulurum derseniz burada da benzer alanlarda olduğu gibi değişik yöntemler kullanabilirsiniz. İlki elbette eşe dosta, yakın çevrenize söylemeniz. Bunun yanında isterseniz ayrıca internet üzerinden farklı sitelere ilan verebilirsiniz. Günümüzde bu tür işler ile ilgili olarak kendini tanıtımınızı tamamen ücretsiz yapabileceğiniz siteler var ki buradan bu alanda gereksinim duyanlar size anında ulaşabiliyor. Üstelik bu işleri duruma göre müşteride, duruma göre kendi mekanınızda da yapabilirsiniz.

Bebek Ürünleri Satın

Şimdi bu yazıda size ikinci olarak önerimiz bebek ürünleri satmanız, başlı başına keyifli asla talebin bitmeyeceği bir alan. Bir de bu noktada şunu anımsamak gerekir ki bu alanda son yıllarda yapılan baby shower partileri de göz önüne alındığında bebek ürünlerine çok ciddi bir istek var. İnsanlar eskisi gibi kendileri yapmadığı, yapamadığı için dışarıdan bebek ürünleri alıyor.

Bebekler sürekli ve inanılmaz bir hızla büyüdüğü için gereksinimler bitmiyor ve çok fazla türden ürün ihtiyacı oluyor. Bebeklere üstte de ifade edildiği gibi, baby shower partileri yapıldığı için bu tür partilerde özel magnetler, süsler dağıtılıyor. Sizin de bu tür bir yeteneğiniz varsa böylesi şeyler yaparak satıp ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Ayrıca bebek patiği, bebek önlüğü gibi muhtelif türden şeyleri ama el örgüsü olarak, ama dikiş dikerek hazırlayarak da kazanç elde etmeniz mümkün. Üstelik bu işleri boş zamanlarınızda her yaşta yapmanız mümkün.  Eğer yeteneğiniz de varsa bunu kazanca çevirmeniz için çok ideal bir yöntem. Üstelik bebek ürünlerinin diğer ürünlerden daha pahalı satıldığını söylemeye de gerek bile yok.

Ama ben bunları bilmiyorum yine de satacağım derseniz bu tür ürünlerin imalatını yapan yerlerden çok ucuza alıp, belli bir kar marjı koyup çok ciddi kazançlar elde etmeniz yine de mümkün. Müşteri bulmak için de çevrenizi bilgilendirebilir ya da internet üzerinden kendi tanıtımınızı yapabilirsiniz. İşinizi iyi yaparsanız ve kendinizi kanıtlarsanız bir süre sonra müşteri sıkıntınız zaten olmayacaktır.

 Kripto Para Yatırımı Yapın 

Üçüncü olarak size önereceğimiz iş kripto para ama bu işe girmek diğer işler ile kıyaslandığında biraz daha riskli olan bir iş o yüzden çok iyi araştırıp, bilgi sahibi olup ondan sonra ufak adımlar ile ilerlemeniz ve kendinizi hiçbir şart altında riske atmamanız gerekir.

Dünyada en iyi getirisi olan işlerden bir tanesi kripto paralar ve çok sayıda seçenek var. Bitcoin bunlar içinde en bilineni. Üstelik her statüden, her yaştan kadın ya da erkek bu işten yerinden kalkmadan kazançlar elde ediyor ama siz bilmiyor iseniz yine de temkinli gitmenizde fayda var bizden söylemesi. Bu noktada en dikkat edilmesi gereken husus ise saadet zinciri gibi adlandırılan yapılara kesinlikle girmemeniz.

Kişisel Antrenörlük Yapın

Son olarak yeni iş fikirleri noktasında size önerimiz kişisel olarak belli bir spor dalında antrenörlük yapmanız. Bu bireysel olarak yapacağınız bir kapsam olabileceği gibi, bir spor takımına da yapabilirsiniz. Fitness hocalığı, yüzme antrenörlüğü, spor akademisine hazırlanan gençlere özel ders verme gibi pek çok seçenek bulunuyor. Eğer bilginiz varsa siz de böylesi bir işten kazanç elde edebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Sağlıklı Yaşam Tarzınıza Uygun İş Fikirleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu