eDevlet

Kanada İşçi Alımı, Göçmenlik Başvurusu İş İmkanı

Fransa ve Britanya’dan gelen göçmenlerden kurulmuş bir ülke olan Kanada, dünyanın en büyük ikinci yüzölçümüne sahip olan ülkesidir. Kuzey Amerika’nın en kuzeyinde yer alan ülke, ekonomisi ve teknolojisi ile Amerika ile oldukça bezer özelliklere sahiptir. Yurtdışında çalışmak isteyenlerin büyük bir kısmı, Kanada işçi alımı ve Kanada iş ilanlarını takip etmekte ve refah düzeyi oldukça yüksek olan bu ülkede çalışmak istemektedir.  Peki Kanada işçi alımı nasıl yapılır? Kanada iş imkanları nelerdir? İşte bu iki başlıkta vereceğimiz bilgilerle gelecekte daha iyi bir yaşam sürme şansını yakalayabilir ve merak ettiğiniz hususların detaylarını öğrenebilirsiniz.

Kanada İşçi Alımı Nasıl Yapılır?

Ekonomik açıdan oldukça iyi bir durumda olan Kanada, dünyanın en büyük 11. Ekonomisiyle dikkatleri üzerine çeken ülkelerinde başında geliyor. 3 bölgeden ve 10 eyaletten oluşan ülkenin başkenti ise Ottawa’dır. İki farklı ulusun ağırlıklı olduğu Kanada’nın anadili ise İngilizce ve Fransızcadır. Peki Kanada iş başvurusu nasıl yapılır? Şimdi gelelim kritik bu sorunun cevabına…

Birçok farklı sektör için yapılan Kanada işçi alımı, genellikle sertifikası olan, deneyimli ve usta sıfatında olan kişiler arasından yapılmaktadır. Ayrıca o yıl için ülkenin hangi alanda personel açığı varsa o sektöreler değerlendirilir ve her yıl belirlenen sektörlere göre belli sayıda yabancı işçi alımı yapılmaktadır. Genel olarak Kanada işçi alımlarına baktığımızda ise İnşaat sektörü ve Ağır Sanayi sektörünün başta olduğunu söyleyebiliriz.

Bu sektörlerde Kanada’da faaliyet gösteren birçok Türk yatırım şirketi gerek kendi internet sitelerinden gerekse kariyer sitelerinden Kanada işçi alımı ile ilgili ilan yayımlamakta ve her yıl yüzlerce Türk işçisine Kanada’da çalışma imkânı sunmaktadır. Bunun yanı sıra İŞKUR tarafından da yayımlanan yurtdışı iş ilanları aracılığıyla da Kanada iş fırsatlarından yararlanabilir ve yurtdışında çalışma olanağına sahip olabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Vasıflı-Vasıfsız Yurt Dışı Personel Alımı

Kanada İş İmkanları Nelerdir?

Kanada iş imkanları açısından da oldukça fazla seçeneğe sahip bir ülkedir. Ancak Kanada iş ilanlarını incelediğinizde, bazı işlerde orta düzey bazı ilanlarda ise ileri düzeyde yabancı dl bilgisine sahip olmanız istenmektedir. Ayrıca ülkede işçi olabilmeniz için göçmenlik şartlarını da iyi incelemeli ve Kanada’nın istediği işçi kraterlerini taşıdığınızdan emin olmalısınız. Eğer tüm kriterleri taşıdığınızı düşünüyorsanız, ekonomiden sağlığa, ağır sanayiden inşaat sektörüne, turizm ve gıda sektörüne kadar daha birçok alanda Kanada iş imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Yurt Dışındaki Firmalara İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu