Ek İş İmkanları

Eve Ek İş Veren Firmalardan İş Alma Yolları

Eve ek iş veren firmalardan iş alma yolları nelerdir? Evde para kazanmak isteyen herkes ek iş imkanı veren firmalar ile iletişime geçerek evde para kazanmaya başlayabilir.

Çeşitli nedenlerden dolayı evde çalışarak para kazanmak isteyen kişiler eve ek iş veren firmalardan sürekli olarak iş almak istiyor. Bununla beraber Türkiye genelindeki birçok firma da evlere ek iş göndererek bu talebin karşılanmasına aracılık ediyor. Durum böyle olunca arz-talep dengesi içinde hem evde ek iş yapmak isteyenlerin hem de firmaların bu ihtiyaçları karşılanmış oluyor. Bizde bugünkü yazımızda eve ek iş veren firmalardan iş alma yolları ile ilgili püf noktalarını sizler için sıraladık.

Hangi Firmalar Evlere Ek İş Gönderiyor?

Türkiye genelinde evlere iş gönderen firmaların birçoğu üretim bazlı çalışan firmalardan oluşuyor. Bu firmalar daha çok paket sistemi ile çalışmaktadır. Normal şartlarda personel istihdam giderleri olan, SGK, yol, yemek ve ulaşım gibi kalemleri ödemeden üretim faaliyetlerini sürdüren bu firmalar evlere ek iş göndererek ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Küçük şehirlerde çok fazla bu tarz işletmeler olmasa da İstanbul, Ankara, Bursa gibi büyükşehirlerde bu gibi fason firmalar çok sayıda bulunur. Ancak birçok firma kargo yoluyla ülkemizin çok çeşitli şehirlerine de evlere ek iş gönderimi yapmaktadır. Eve ek iş veren firmalardan iş alma yolları arasında şunları deneyebilirsiniz:

  • Öncelikle sosyal medya mecralarında yayınlanan ek iş ilanlarına bir göz atın.
  • Bu tarz ilanlar genellikle facebook sayfalarındaki gruplarda ya da instagram sayfalarında ek iş ilanı yayımlamaktadır.
  • Ayrıca çeşitli kariyer sitelerinde de iş ilanı yayınlayan birçok fason iş yapan firma bulunsa da kendi web siteleri üzerinden de evde çalışacak personel arayan firmalar bulunuyor.
  • Ancak eğer yaşadığınız bölgede bu tür firmalara da ulaşabilir, çevrenizde bu işi daha önce yapmış olan tanıdıklarınızdan destek alabilirsiniz. Bunun yanı sıra bölgesel bazlı ilanlara da rastlayabilirsiniz. Başvurduğunuz eve ek iş ilanlarına iletişim numaranızı ve yaşadığınız şehri yazdığınızda firma yetkilileri size en kısa süre içerisinde geri dönüş yapacak ve evde yapabileceğiniz iş hakkında bilgi vereceklerdir.

Evlere Ek İş Gönderen Firmalar Güvenilir mi?

Her sektörde olduğu gibi eve ek iş gönderen firmalar arasında da sizi mağdur edebilecek firmalar ne yazık ki bulunuyor. Bu nedenle eğer evde ek iş yaparak para kazanmak istiyorsanız çalışacağınız firmanın güvenilir olup olmadığını iyice araştırmalısınız. Bu nedenle tercih edeceğiniz firmaları yakın çevrenizden seçmeye özen gösterirseniz sizin için çok iyi olur.

Ancak daha uzak lokasyonlardan iş alımı yapmayı planlıyorsanız, firmanın adresi, iletişim telefon bilgilerini ve daha önce iş yapan kişilerin yorumlarını okuyarak tercihte bulanabilirsiniz. Yılın belli dönemlerinde İŞKUR üzerinden de evde paketleme tarzı iş ilanları yayımlanıyor. İŞKUR gibi devlet kontrolünde olan portallar üzerinden iş başvurusunda bulunmanız en akıllıca karar olacaktır. Ayrıca eve ek iş gönderen firmalar işe başlarken sizden herhangi bir para talep etmezler. Bu nedenle sizden kaparo ve güvence bedeli adı altında para isteyen firmalardan uzak durmanızı öneririz. Aksi halde hem emeğiniz hem de paranız boşa gidebilir.

Mutlaka okuyun: Ev Hanımlarının Yapabileceği Ek İşler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu