Ek İş İmkanları

Evlere Paketleme İşi Veren Firmalar

Evlere paketleme işi veren firmalar düzenli olarak çalıştıkları kişilere oldukça iyi bir gelir kapısı olmaktadır. Sizde evinizden paketleme işi yapmak istiyorsanız haberimizi inceleyebilirsiniz.

Özellikle paketleme işi veren firmalar son dönemlerde firmalar, iş gücünü yükseltmek ve maliyeti düşürmek amacıyla firmalarda personel çalıştırmak yerine evlerinde ek iş yapmak isteyen kişilere yönelmişlerdir. Evlerinde boş vakti olanlar, hali hazırda bir işte çalışmayanlar için oldukça cazip olan bu fırsat, üretim yapan firmalar için de maliyet düşürmek ve istihdam sağlamak için bir fırsat olmuştur.

Hali hazırda işi olan fakat ek iş yapmak isteyenler, ev ortamında çalışmak isteyenler ya da zaruri bir sebeple evden çıkamayanlar için oldukça cazip olan bu fırsat özellikle de ev hanımlarının oldukça dikkatini çekmekte. Hem evde ev işleriyle ilgilenmek isteyen hem de aile bütçesine katkı sağlamak isteyenler kadar firmalar da bu işe oldukça sıcak bakmaya başlamıştır. İş gücü maliyetini azaltan firmalar daha çok üretim yapabilmekte aynı zamanda da istihdama katkı sağlamaktadır. Yakın semtlerde olabileceği gibi şehir dışından da kargo ile paketleme işi veren firmalar mevcuttur. Türkiye’de bilinen pek çok firma bu şekilde evlere gönderilen işler ile istihdam sağlamaktadır.

Evde geçen boş vaktinizi değerlendirmek ve ev ekonomisine katkı sağlamak istiyorsanız mutlaka ek iş fırsatlarına göz atmalısınız. Bu ek iş fırsatları arasında günümüzde hala popülerliğini koruyan ve en çok talep edilen iş ise paketleme işidir. Türkiye’de adını duyurmayı başaran pek çok firmanın bu şekilde çalıştığı bilinmektedir. Siz de evde paketleme işi sayesinde sıfır sermaye ve sıfır teknik bilgi ile para kazanabilir aile bütçenize destek olabilirsiniz. İsterseniz tek başınıza isterseniz de aile üyeleri ya da arkadaşlarınızla bir ekip şeklinde çalışabilir, yine bir ekip şeklinde kazanabilirsiniz.

Genellikle büyük ölçekli firmalar paketleme işi için bölgesel bir çalışma tercih ediyorlar. Örnek vermek gerekirse Sivas’ta bulunan bir firma, paketleme işi için yine Sivas çevresinde yer alan kişilerle anlaşıyor. Fakat büyük organize sanayi bölgeleri olan şehirlerde bulunan firmalar kargo şirketleriyle anlaşarak şehir dışındaki kişilerle de paketleme işi için anlaşabiliyorlar. Bu firmaların ilanlarını takip ederek şehir dışından da gelebilecek işlere de başvurabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Muhtemelen Daha Önce Aklınıza Hiç Gelmeyen İş Fikirleri

Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Evde paketleme işi ile ilgileniyorsanız dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta bulunuyor. Bunlardan birincisi büyük ölçekli şirketlerin hali hazırda mevcut personellerinin bulunması. Bu sebeple öncelikle yerel firmalara başvurmak daha mantıklı olacaktır. Bunun dışında iş ilanlarının takibini yapmalısınız. Bu ilanlar genellikle sosyal medya platformlarında yayınlanır. Özellikle de son dönemlerde popülerleşmesinin etkisiyle Instagram ve Facebook aracılığı ile evlere paketleme işi veren firmalar mevcut. Bu ilanları takip ederek istediğiniz işe başvurabilir ve onaylanma süreci bekleyebilirsiniz. Büyük şirketlerin kendi sosyal medyaları üzerinden verdikleri ilanlar olsa da bu ilanlara oldukça fazla başvuru geldiği bir gerçek. Bu sebeple ilanları sık sık takip etmeli ve başvuru noktasında gecikme yaşamamalısınız.

Paketleme işi almak istiyorsanız deneyeceğiniz bir diğer yol ise, paketleme personeline ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz firmalara bizzat başvurmak. Telefonla ya da mail adresi ile iletişime geçebilir ya da bizzat yüzyüze konuşmaya gidebilirsiniz. Paketleme ihtiyacının en çok olduğu sektörlerin aksesuar, hediyelik eşya, tespih, düğün malzemeleri, hac malzemeleri ve ofis malzemeleri firmaları olduğunu belirtmiş olalım. Bu firmalardan birine baş vurarak evinizde paketleme işi yapmak için hazır olduğunuzu belirtebilirsiniz. Bu kadarla sınırlı değil elbette. İşi aldığınız zaman da bazı sorumluluklarınız sizi bekliyor. Bu sorumluluklar arasında;

Zamanında Teslimat: Yapabileceğinizden fazla iş almanız durumda yetiştiremezseniz, firma ile aranızda bir güven problemi oluşabilir. Bu yüzden yapabileceğinizden daha fazla iş almamanızı öneririz. Kaliteli İşçilik: İşçiliğinizin kaliteli olması firma ile devamlı çalışılabilirlik açısından oldukça önemlidir.

Devamlılık: Evde paketleme işi yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir konu da devamlılıktır. Bu işi devamlı yapamayacaksanız, sorumluluk almanızı önermeyiz. Haftada 3 gün ya da günlük 2 saat gibi sürelerde çalışmak yeterli olmayacaktır.

Teslimat Kolaylığı: Teslimatın kimin tarafından yapılacağı önemlidir. Eğer kargo şirketlerine uzaksanız bu sizin için bir dezavantaj olabilir. Ancak bir aracınız varsa bir adım öndesiniz demektir. Güven Sağlama: Firmanın size güvenmesi için elinizden geleni yapmak saçma olmayacaktır. Karşılıklı yapılan bir işte her iki tarafın da birbirlerine güven duyması en önemli noktalardan bir tanesidir.

Mutlaka okuyun: Evlere Fasom Paketleme İş Veren Firmalar

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merhaba ben iki çocuk annesiyim kiracıyım İstanbul okmeydınıda oturuyorum evde işe ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu