İş Fikirleri

Günlük 200 Lira Kazanabileceğiniz Basit İş Önerileri

Kim daha fazla paraya ama az, ama çok hayır diyebilir ki biz de buna istinaden bu yazıda basit iş önerileri yaparak, günde yazının başlığından da anlaşılabileceği gibi ekstra 200 Türk Lirası kazanabileceğiniz işlerden bahsedeceğiz.  Bu işler öyle çok özel bir eğitim, bir bilgi gerektirmiyor. Aşağıda bahsi geçen işlerden hangisinde kendinizi yeterli hissediyor iseniz o zaman o alanda ama boş vakitlerinizde, ama tam zamanlı olarak yaparak 200 TL ya da daha fazlasını kazanarak bütçenize ciddi anlamda katkı koyabilirsiniz.

Aşağıda bahsi geçen işlerde okuduğunuzda sizin de göreceğiniz üzere bir yaş sınırı yok. Kadın, erkek sınırlaması yok. Öğrenciler de yapabilir, ev eksenli çalışan kadınlar da, emekli olanlar da, Biraz ilgili alanda bilgi ve deneyim sahibi olmanız ise yeterli. İşte ilk anda önereceğimiz, hemen herkesin rahatlıkla az bir çaba ile yapabileceği işler.

Özel Beslenme Yemekleri Yapın

Basit iş önerileri noktasında sizlere sunacağımız ilk öneri yazının başlığında da anlaşılabileceği üzere özel beslenme yemekleri hazırlanmasıdır. Hemen bu noktada nedir bu özel beslenme yemekleri bilmeyenler için açıklamak gerekir ki kimi insanların farklı beslenme gereksinimleri vardır. Örneğin kimileri vegan ya da vejeteryandır. Kimileri sporcu olduğu için özel bir beslenme programları vardır. Kimilerinin ise özel bir sağlık sorunu vardır. Örneğin şeker hastası ya da çölyak hastasıdır. Böylesi durumlarda da kişiye özel, kişinin mevcut durumunu etkilemeyecek, doğru malzemelerin kullanıldığı yemeklerin hazırlanması gerekir.

Burada kullanılacak olan malzeme, miktarı kişiye özeldir. Buna uygun özel beslenme yemekleri yapılması gerekir. Bu yüzden de eğer çevrenizde böyle bir gereksinimi olan kişi varsa onlara özel yemekler hazırlayabilirsiniz. Yine şunu da unutmamak gerekir. Şeker hastalarına hazırlanacak olan yemekler ile çölyak hastalarına hazırlanacak olan yemekler aynı değildir. Bunu bilmek, buna uygun yemekler hazırlamak gerekir. Kullanılan malzemenin kaliteli olması da bir diğer işin püf noktasıdır. Elbette temiz ve hijyen kurallarına uygun hazırlanması ve pişirilmesi gerekir.

Tüm bunlara uygun olarak özel beslenme yemekleri hazırlandığında ve insanlar bu alanda kendini kanıtladığı zaman belli bir süre sonra bu işten çok iyi kazançlar elde etmesi mümkündür. Hatta bir süre sonra maliyetleri çıkardıktan sonra 200 TL’den çok daha fazla kazanılması olasıdır.  Ayrıca çölyak hastaları için ya da diğer özel gruplar için reçeller, erişteler, makarnalar hazırlamanız ve bu tür ürünleri de satışa sunmanız mümkündür. Böylesi bir alana girmeniz ise başlı başına ayrı ve sürekli bir kazanç kapısıdır. Bu işten para kazanmak isteyenler arzu ederler ise sosyal medya hesapları üzerinden ya da minik ilanlar ile bu işi yaptıkları noktasında tanıtım da yapabilirler.

Ev Organizatörlüğü Yapın 

Gelelim yapılabilecek olan bir diğer işe. Ev organizatörlüğü yaparak para kazanma işi bu. İlk başta, ilk defa duyanlar, bu nasıl bir iş, böyle de olabilir mi diye düşünebilir ama evet dünyanın neresinde olursa olsun böyle bir iş var. Günümüzde insanlar çok yoğun olarak çalışıyor ama kadın olmanın da getirdiği bir durumla planlı, programlı yaşamak istiyor. Evleri de düzenli, derli toplu olsun istiyorlar ama buna bir türlü zaman bulamıyorlar. Bu noktada da evlerinin işinde düzeni sağlayacak, organizasyon yapacak, yataklarını düzeltecek, mutfaklarını düzene sokacak insanlar arıyorlar.

Bu işi evlere temizliğe gitmek gibi de düşünmemek gerekiyor. Bu iş alanında herhangi bir ev temizliği işi yoktur. İlgili ev düzenlenir, toplanır. Hatta günde birden fazla eve giderek para kazanmak mümkündür. Bu işi yapabilmek için özel bir yeteneğiniz, bilginiz olması gerekmez. Bu tarz bir işi yapmayı sevmeniz yeterlidir. Yani düzenli, tertipli olmanız ve bunu bir yaşam biçimi olarak görmeniz.

Özel Şoförlük Yapın

Araba kullanmayı seviyor iseniz, araba kullanma yeteneğinize güveniyor iseniz işte tam sizin için biçilmiş kaftan. Herhangi bir kişinin özel şoförlüğünü yapabileceğiniz gibi, gereksinim duyulması halinde özel olarak da çalışabilirsiniz. Ehliyetinizin olması, her tür aracı kullanabilme kapasiteniz olması, bu işi yapmayı seviyor olmanız yeterlidir. Kendi aracınız ile de böylesi bir işi yapabilirsiniz. Turizm dönemlerinde özel turlar ile de çalışarak kazanç elde edebilirsiniz.

Makyaj Yapın

Basit iş önerileri içinde size bu yazıda en son olarak önereceğimiz iş alanı makyaj yapılması işidir. Bilindiği üzere makyaj yapılması son derece profesyonel bir iştir. Herkes kuralına, kaidesine uygun olarak makyaj yapamaz. Bu işin özünde bir sanat ve ayrı bir yetenektir. Siz de kendinizi bu alanda yeterli ve yetkin görüyor iseniz o zaman hiç zaman kaybetmeden bu işe girin. Günlük  komple makyaj için kişi başına 100 TL ama gelin makyajı için 500 TL gibi bir ücret alabilirsiniz ki bu son derece kazançlı bir iştir. Özellikle düğün sezonlarında kazanç çok yüksektir. Temiz olmanız, kaliteli makyaj malzemesi kullanmanız ise işin en önemli püf noktasıdır.

Mutlaka okuyun: Haftada 450 TL Kazanmanızı Sağlayacak Yeni İş Fikirleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu