BilgilerTeknoloji

iPhone 8 Plus’ı Sıfırlama Yeniden Başlatma 2022

iPhone 8 Plus’ı Donanımdan Sıfırlama veya Yeniden Başlatmaya Zorlama

Son iki yıldır Apple, iPhone 8 Plus’ı donanımdan sıfırlama iPhone 8 Plus’ı Sıfırlama Yeniden Başlatma 2022 ve yeniden başlatmaya zorlama yöntemini değiştirdi. Bu yöntem çoğu cihaz için her zaman işe yaramış olsa da, bu yıl şirket iPhone sahipleri için birkaç yeni adım ekledi. İlk olarak, iPhone’unuzdaki uyku/uyandırma düğmesini birkaç saniye basılı tutmanız gerekir. Ardından, sıfırlama işlemini tamamlamak için cihazınızın şifresini girmeniz gerekir.

iPhone 8 Plus’ı Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

Bir sonraki adım, bir Lightning – USB kablosu kullanarak iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlamaktır. Ardından, ekranda Apple logosu görünene kadar ses açma veya azaltma düğmelerini basılı tutabilirsiniz. Bundan sonra, yan düğmeyi on saniye basılı tutmanız gerekir. Apple logosu görünene kadar bekleyin ve ardından düğmeleri bırakın. Artık iPhone’unuz fabrika varsayılan ayarlarıyla yeniden başlayacaktır. Kişisel verileriniz kaybolmaz.

Tüm kişisel bilgilerinizi başarıyla yedekledikten sonraki adım, iPhone 8 Plus’ı Sıfırlama Yeniden Başlatma 2022iPhone’unuzun ayarlarını geri yüklemektir. Bunu, bir fabrika aygıtı sıfırlama işlemi gerçekleştirerek veya iPhone’unuzu fabrika varsayılan ayarlarına geri yükleyerek yapabilirsiniz. Ancak bu yöntemin cihazınızda sakladığınız tüm bilgileri sileceğini unutmayın. Bu nedenle, önce bir yedekleme yapmanız şiddetle tavsiye edilir.

iPhone 8 Plus'ı Sıfırlama Yeniden Başlatma 2022
iPhone 8 Plus’ı Sıfırlama Yeniden Başlatma 2022

Donanımdan sıfırlama yapmak için Uyut/Uyandır düğmesini ve Ana Sayfa düğmesini aynı anda basılı tutun. Ardından, telefonun yeniden başlatılmasına izin verin. Bu işlem, iPhone’unuzda meydana gelen birçok yaygın sorunu çözebilir, bu nedenle cihazınızın düzgün çalışmadığından şüpheleniyorsanız her zaman gerçekleştirmelisiniz. Cihazınız kendini sıfırladıktan sonra sorun devam ederse tekrar deneyebilirsiniz.

iPhone 8 Plus’ı Yeniden Başlatma Nasıl Yapılır?

Donanımdan sıfırlama, kişisel verilerinizi telefondan tamamen silecek bir işlemdir. iPhone 8 Plus’ı Sıfırlama Yeniden Başlatma 2022 Bu yöntem iPhone’un önceki sürümlerinden farklıdır ve yalnızca telefonunuz donmuşsa veya birkaç arızası varsa kullanılmalıdır. iPhone 8 ile donanım sıfırlaması yapmak mümkün olsa da son model kullanıcıları için önerilmez. Donanımdan sıfırlama işlemini tamamladığınızda, telefonunuz yeniden başlatılmalıdır.

Donanımdan sıfırlama, telefonunuzun belleğini silecek ve fabrika ayarlarına geri yükleyecektir. Bir uygulama yüklediyseniz ve onu başlatmakta sorun yaşıyorsanız, iPhone’unuzdaki yan düğmelere basarak donanımdan sıfırlama gerçekleştirebilirsiniz. iPhone’unuzda hatalı bir yazılım güncellemesi varsa, orijinal durumuna geri döndürmek için fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Telefonunuzu orijinal durumuna geri yüklemek istiyorsanız, sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

iPhone 8 Plus Sıfırlama Kısa Yolları Nelerdir ?

Yan düğmeye basarak da donanımdan sıfırlama yapabilirsiniz. iPhone 8 Plus’ı Sıfırlama Yeniden Başlatma 2022Bunu yaptıktan sonra Ana Sayfa düğmesini ve Uyut/Uyandır düğmesini basılı tutun. Ardından, iPhone’un yeniden başlatılmasını bekleyin. Umarım, bu prosedür iPhone’unuzu yeniden başlatmanıza yardımcı olur. Sadece doğru yöntemi kullanmanız gerektiğini unutmayın. Yukarıdaki talimatları izlemezseniz, telefonunuzu kaybedebilirsiniz.

İPhone’unuzu donanımdan sıfırlamanın ilk yolu, güç düğmesini kullanmaktır. İşiniz bittiğinde, cihaz herhangi bir veri olmadan yeniden başlatılacak ve telefonunuzun özelliklerine erişemeyeceksiniz. Bu yöntemi, iPhone’unuzun belleğini donanımdan sıfırlamak için de kullanabilirsiniz. Donanımdan sıfırlama, yazılımdan sıfırlamadan daha güçlü olsa da, tüm verilerinizi silmekten daha iyidir.

iPhone’unuz önyükleme yapmadığında, donanımdan sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bu yöntem, yazılımı ve ayarları fabrika varsayılanlarına geri yükleyecektir. Donma veya yavaşlama yaşıyorsanız, donanımdan sıfırlama yapmak en iyisidir. Süreç sinir bozucu olsa da, çabaya değer. Telefonunuz çalındıysa, tekrar çalışır duruma getirmek için donanımdan sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Değerli okuyucularımız sizlere bu makalede iphone cinazlarını nasıl sıfırlama yapacağınızı ve fabrika verilerine nasıl geri alacağını göstermeye çalıştık umarım yorumlarla bizlere destek olursunuz saygılaramızla..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu