Ek İş İmkanları
Trend

İstanbul Avrupa Yakasında Evlere İş Veren Firmalar

Dünya’nın en büyük şehirlerinden biri olan ve ülkemizin en fazla nüfusa sahip şehri: İstanbul. Bu şehirde yaşamak herkes için en cazip olan seçenek. İş imkanları ve sosyal hayatın merkezi olması nedeniyle İstanbul her sene binlerce kişinin yeni yuvası haline geliyor. Türkiye’nin en büyük metropolü olan bu şehir bütün fırsatları bünyesinde barındırıyor olsa da burada yaşam sürdürmenin ne kadar zor olduğuna hepimiz aşinayız. İstanbul’da yaşarken aldığınız maaş masraflarınızı karşılamaya yetmeyebilir. Bu noktada da tek bir seçeneğiniz kalır: Evlere iş veren firmalar ile çalışmak. Çok yorucu olmayan bu işlerde çalışarak aile bütçesine katkıda bulunabilirsiniz. İsterseniz ek iş olarak bu firmalar ile çalışabilirsiniz, isterseniz de evinizden bu işlerde çalışarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Evlere İş Veren Firmalar

Evden çalışarak para kazanmak için oldukça fazla seçeneğe sahipsiniz. Bu seçenekler arasından el becerilerinize en uygun olan işi seçerek para kazanırken yaptığınız işten de zevk alabilirsiniz. Bu yolla hem işinizi yaparken yorulmazsınız hem de işinizi yaparken kendinizi mutlu hissedebilirsiniz.

15 milyon nüfusa sahip bir şehirde yaşamanın çok avantajı olmasının yanında birçok dezavantajlı durumda söz konusudur. Örneğin; kazandığınız paranın çoğunu kiraya verdikten sonra sizi mutlu edecek bir hayat yaşamanız zorlaşacaktır. Evden çalışarak aylık minimum 1000 TL gelir ederseniz aynı dezavantajlardan bahsetmek zorunda kalmayız. Evde çalışarak para kazanmak için seçeneklerinizin neler olduğunu bu yazımızda beraber inceleyeceğiz.

Sancaktepe Boncuk İşi

Özellikle Sancaktepe ve Yenidoğan ilçelerinde boncuk dizme işi yaparak para kazanabilirsiniz. Evlere iş veren firmalar arasından boncuk işi yapan şirketler kolaylıkla sıyrılıyor. Hem kadınların hem de erkeklerin kolaylıkla yapabileceği bu iş genellikle tespih dizme işi oluyor. Eğer bu ilçelere yakın bir çevrede oturuyorsanız firmalarla direkt olarak bağlantıya geçebilirsiniz.

Eviniz bu yerlere uzaksa İnternet, Facebook ve Instagram üzerinden bu firmalara ulaşıp onlarla birlikte çalışma isteğinizi dile getirebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken ise firma hesaplarının güvenilir olması olacaktır. İyi bir firma ile anlaştıktan sonra, onlar size tespih dizme işi için gerekli olan malzemeleri yollayacaklardır. Dizdiğiniz tespihlerde boncuk sayısına dikkat etmeniz ve özenli bir iş ortaya çıkarmanız durumunda firmalar sizinle iş yapmaya devam edeceklerdir. İşinizi tamamladıktan sonra tespihleri kutulayarak ya firmanın kendisine teslim edebilirsiniz ya da kargolayarak ürünleri karşı tarafa ulaştırabilirsiniz.

Eyüp Kurdele Bağlama İşi

El becerinize güvenen bir insansanız bu işi yaparken hem zevk alabilecek hem de kazanç sağlayabileceksiniz. Nikah şekerlerinden tutun da elbiselerimizin üzerinde gördüğümüz kurdeleleri yaparak kolayca para kazanabileceksiniz. Baba Haydar semtinde yoğunlaşan firmalar kendileriyle çalışacak insanlara daima ihtiyaç duymaktadırlar. Bu işe başvurduktan sonra firmalar, size ihtiyacınız olan bütün ürünleri teslim edecekler. Kurdele bağlama şekilleri her zaman standart olmayacaktır, bu yüzden firma her siparişinden önce sizi görüp kurdele şeklini göstermeyi talep edecektir. Bu işi tuhafiyeler veya pastaneler ile anlaşarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Kutu Katlama İşi

İstanbul Nişancı Mahallesinde de ise kutu katlama işi yapan firmalar ağırlıktadır. Bu firmaların da personel ihtiyacı hiçbir zaman azalmamaktadır. Özellikle gıda ve ayakkabı üretimi yapan işyerlerinin kutu katlama işi yapan çalışanlara ihtiyacı vardır. Bu işyerlerine başvurmanız halinde katlamanız gereken kutular, size katlama yerleri kesilmiş bir halde ulaştırılacaktır. Bu kutuların birleşimini yapma işi ise size düşecek. Aynı zamanda bu mahallede nikah şekeri paketleme işi de yapabilmeniz için fırsatlar bulacaksınız. İşlerinizi tamamladıktan sonra paketleri firmaya sizin teslim etmeniz gerekmektedir.

Mutlaka okuyun: Evlere Paketleme İşi Veren Firmalar

Eyüp Eşarp Dikme İşi

Nişanca mahallesinde eşarp üretimi yapan firmalar genellikle kadın işçilerle çalışmayı tercih ediyorlar. Kadınların kendi evlerinden kolaylıkla yapabilecekleri bu iş oldukça basittir. Firmalarda üretilen eşarplar kesildikten sonra kenarlarının kıvrılması ve dikilmesi gerekmektedir. Konfeksiyon atölyelerinin çoğu kadınları bu alanda istihdam etmektedir. Sosyal medya üzerinden bu firmalara ulaştığınız sürekli bir çalışan olacağınızı dile getirirseniz size ufak bir dikiş makinesi de yollayacaklardır.

Bağcılar Kalem Montajı İşi

Bağcılar’da, kırtasiye ürünleri satan firmalar yoğunluktadır. Buradaki firmalar, tükenmez veya pilot olarak tabir ettiğimiz kalemlerin birleştirilmesi için elemana ihtiyaç duymaktadır. Hem kadınların hem de erkeklerin kolaylıkla yapabileceği bu iş oldukça zevklidir.

Mutlaka okuyun: Evde Ihlamur Paketleme İşi Yapmak

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Bağcılarda ek iş yapmak istiyorum paraya ihtiyacım var allah rızası için yardımcı olun

  2. Eyüp karadolap mahallesi kutu katlama işi istiyorum lütfen yardımlarınızı rica ediyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu