eDevlet

İstanbul’da evde ek iş fikirleri 2022

Akşamları ek iş yapmak isteyenlere ilave gelir kapısı olabilecek 11 farklı ek iş fırsatını bir araya getirdik. Ek iş yapıp para kazanmak isteyenler için detaylar haberin devamında dır.

Evde iş fikirleri arıyorsanız, işte bazı iyi seçenekler: İstanbul’da evde ek iş fikirleri 2022Organize olmak çok arzu edilen bir beceridir. Organizasyon tutkusu ve ayrıntılara keskin bir gözle bakarak, hizmetlerinizi sunan bir iş kurabilirsiniz. Küçük projeler için platformlarda kendinizi listeleyin ve işinizi küçük ölçekte satın. Bir süre sonra fiyatlarınızı artırabilir ve daha uzun vadeli müşteriler sunabilirsiniz. Hatta hizmetlerinizi piyasa değerinin altında sunmaya başlayabilirsiniz.

 

Evde bir başka geleneksel iş fikri de reçel yapmaktır. İstanbul’da evde ek iş fikirleri 2022Reçel yapma, temel beceriler ve yap ve bitir davranışı gerektirir. Aynı zamanda çok az öğrenme ve çok az yetenek gerektirir. Düzenli olarak kaliteli meyve tedarikine, markalı bir etikete ve ürünlerinizi satmak için bir web sitesine ihtiyacınız olacak. En iyi yanı, ürünlerinizi çevrimiçi olarak veya yerel etkinliklerde satmaya başlayabilirsiniz. Birkaç saat ve biraz yaratıcılıkla bu fikirle çok para kazanabilirsiniz.

Adalar,da evde ek iş fikirleri

Bir başka harika ev tabanlı iş fikri, kendi ürün ve hizmetlerinizi yaratmaktır. İstanbul’da evde ek iş fikirleri 2022 Evinizin rahatlığında yapabileceğiniz birçok el işi türü vardır ve bunları çevrimiçi veya çevrimdışı olarak satabilirsiniz. Ayrıca, mallarınızı satmak için küçük bir mağaza veya web sitesi açabilirsiniz. Bunların hepsini başlatmak kolaydır ve size çok zaman kazandıracaktır. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı ev tabanlı işletme türü vardır.

Büyükçekmece’de evde ek iş fikirleri

Evde bir iş kurmanın en kolay yollarından biri, kendi e-ticaret mağazanızı başlatmaktır.İstanbul’da evde ek iş fikirleri 2022  E-ticaret ve çevrimiçi perakende arasındaki temel fark, ürün satmak için evinizden ayrılmanıza gerek olmamasıdır. Çevrimiçi platformların kullanımı ile çok çeşitli ürün ve hizmetleri satabilirsiniz. Alternatif olarak, ürünleri yerel mağazalardan indirimli olarak satın alabilir ve ardından eBay veya Facebook Marketplace gibi sitelerde satabilirsiniz. Bir uygulama kullanarak satışları kolayca takip edebilir ve bu ürünlerden para kazanıp kazanmadığınızı belirleyebilirsiniz.

Esenler’de evde ek iş fikirleri

Evdeki diğer iş fikirleri bunlardan birkaçı. İstanbul’da evde ek iş fikirleri 2022 Bunlardan biri reçel yapımıdır. Bu, evde reçel yapmanın eski moda, geleneksel bir yoludur. İhtiyacınız olan tek şey temel beceriler ve çok fazla kararlılık. Sürece hakim olduktan sonra, ürünlerinizin üretimine odaklanabileceksiniz. Ayrıca ürünleriniz için kendi etiketlerinizi yapabilir ve bunları çevrimiçi ve yerel etkinliklerde satabilirsiniz.

Maltepe’de evde ek iş fikirleri

Ürün satmanın yanı sıra dijital ürünler de satabilirsiniz. Envanter yönetimi, nakliye veya çoğaltma maliyetleri hakkında endişelenmek istemiyorsanız, bunlar genellikle harika bir seçenektir. İçerik oluşturma konusunda iyiyseniz, bir kitle oluşturabilir ve bundan para kazanabilirsiniz. Oluşturduğunuz içeriğin türüne bağlı olarak, ürünlerinizi satan bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Fiziksel envanter hakkında endişelenmenize gerek yok.

İstanbul anadolu yakasında  evde ek iş fikirleri

Reçel yapımı eski moda bir ev işidir. İstanbul’da evde ek iş fikirleri 2022 Gerekli beceriler nispeten basittir ve önceden deneyim gerektirmez. Beklenmeyen giderler ve potansiyel büyüme ile başa çıkmak için hazırlıklı olmak çok önemlidir. Doğuştan lider değilseniz, öyle olan insanları işe alabilirsiniz. Pek çok insan maddi yetersizlik nedeniyle kendi işini kuramaz. Bunun yerine, evde düşük maliyetli, yüksek kârlı küçük işletme fikirlerini tercih edebilirsiniz.

istanbul avrupa yakasında evde ek iş fikirleri

Reçel yapmanın yanı sıra ürünlerinizi de satabilirsiniz. İstanbul’da evde ek iş fikirleri 2022 Reçel yapma geleneksel bir ev işidir, ancak bunu başarılı kılmak için temel becerilere ve yap ve bitir davranışına ihtiyacınız olacak. Düzenli olarak taze meyve tedarikine ve güvenilir bir markalı etiket tedarikine ihtiyacınız olacak. Ürünlerinizi çevrimiçi olarak veya yerel etkinliklerde satabilirsiniz. Ancak, başlangıçta para kazanmadıkları için envanterinizi takip etmeniz gerekecek.

Kağıthane’de evde ek iş fikirleri

Siz de evinizden kendi işinizi kurabilirsiniz. Reçel yapmak gibi evde basit bir işle başlayabilirsiniz. Evde kendi reçellerinizi satmak da zor değil. Tek ihtiyacınız olan özel bir çalışma alanı. Projenize odaklanabilecek ve kar elde edebileceksiniz. Ayrıca ürünlerinizi satmak için bir çevrimiçi mağaza da kurabilirsiniz. İmkanlar sonsuzdur. Çalışma alanınız için fazladan bir odanız varsa evden çalışabilirsiniz.

Küçükçekmece’de evde ek iş fikirleri

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok ev tabanlı iş fikri var. İstanbul’da evde ek iş fikirleri 2022 Bazıları dijital, bazıları ise fiziksel ürünler satmayı içerir. E-kitaplar, kurslar ve diğer dijital ürünler, anında satılabildiklerinden ve çok az veya hiç çoğaltma maliyeti olmadığı için harika ev tabanlı işletmelerdir. Örneğin, küçük evler inşa etmek için ev planları ve kurs içeriği satan birkaç girişimci sıfır envanter maliyetine sahiptir ve hedef kitlelerine anında satış yapmaya başlayabilir. İçeriğinizden para kazanmanın bir başka yolu da, takip eden bir blog veya video dizisi oluşturmak ve motiflerinizi veya ürünlerinizi bu kitleye satmaktır.

 

Çekmeköy’de evde ek iş fikirleri

E-ticaret, evden iş kurmak isteyenler için popüler bir seçenektir.İstanbul’da evde ek iş fikirleri 2022  Birçok kişi bu konsepti standart 9’dan 5’e ofis işinden daha esnek buluyor. Yüksek İnternet hızları ve modern teknoloji, insanların evlerinden çalışmasına olanak tanır. Fırsatlar sonsuzdur, ancak fikri iyice araştırmanız gerekir. Her tür işte olduğu gibi, her zaman üstesinden gelinmesi gereken riskler ve zorluklar vardır. Herhangi bir fikre katılmadan önce araştırmanızı yaptığınızdan emin olun.

Geleneksel ev işleri, reçel yapımını içerir. Reçel yapmak, temel beceriler ve “yap ve bitir” tavrını gerektirir. Ayrıca, başlamak için fazla bir maliyeti yoktur. Sadece yüksek kaliteli meyve tedarikine, bir web sitesine ve iyi bir ürün etiketine ihtiyacınız var. Ardından, ev yapımı reçelinizi çevrimiçi olarak veya yerel etkinliklerde satabilirsiniz. Herkes için bir kazan-kazan durumu. Aslında, zaten bu alanda uzmansanız, bir blog başlatmayı düşünebilirsiniz.x

Avcılar’de evde ek iş fikirleri

Reçel yapma, minimum beceri ve az başlangıç ​​sermayesi gerektiren klasik bir ev işidir.İstanbul’da evde ek iş fikirleri 2022  Bu tür bir iş, önceden biraz yatırım gerektirse de, acemiler için mevcut en kolay ve en az stresli fikirlerden biridir. Ön ödeme gerektirmez ve tüm zor işler sizin için zaten yapılmıştır. Müşterilerinizin siparişleri doğrudan kendilerine gönderilecektir. Bir web sitesine sahip olmak, ürünlerinizi çevrimiçi olarak ve yerel etkinliklerde satmanıza da olanak tanır.

Beyoğlu’de evde ek iş fikirleri

Evde en popüler ve stressiz iş fikirleri, stoksuz satış modelini içerenlerdir. Bir stoksuz satış satıcısı sizin için mal satın alıp dağıtacak ve ürünlerinizi satmaya odaklanmanıza izin verecektir. Bu, paketleme, depolama ve yerine getirme yükünü ortadan kaldırır. Tek sorumluluğunuz, dropshipping’e izin veren bir platforma kaydolmak ve en iyi ürünleri bulmaktır. Satıcı, ürünleri doğrudan müşterilerinize gönderir.

Eyüpsultan’de evde ek iş fikirleri

Düzenli tutmakta iyiyseniz, bu harika bir ev tabanlı iş fikridir. Organize olmayı seviyorsanız, hizmetlerinizi çeşitli platformlarda sunarak bir iş kurabilirsiniz. Bu, yeni müşteriler bulmanın ve fiyatlarınızı artırmanın harika bir yoludur. Ancak, organize olmakta pek iyi değilseniz, ev tabanlı bir iş kurmak kötü bir fikir değildir. Ama önce araştırma yaptığınızdan emin olun.

 

Karlı olabilecek birçok ev tabanlı işletme var. Bayrampaşa’de evde ek iş fikirleri Örneğin, organize olmayı seviyorsanız, ürünler oluşturarak ve bunları çevrimiçi bir platformda satarak ev tabanlı bir iş kurabilirsiniz. Düşük maliyetli bir hizmetle başlamak ve yükselmek önemlidir. Bu, bir ürün portföyü oluşturmanıza olanak tanır. Ve zaten çok organize iseniz, hizmetlerinizi başkalarına bile sunabilirsiniz.

Organize olmayı seviyorsanız, hizmetlerinizi sunan ev tabanlı bir iş kurabilirsiniz. İstanbul’da evde ek iş fikirleri 2022 Örneğin, deneyimli bir yöneticiyseniz, hizmetlerinizi platformlarda listeleyebilirsiniz. Bölgede birçok müşteri bulabilir ve deneyim kazandıkça fiyatlarınızı artırabilirsiniz. Ve mağaza açmak için asla evinizden çıkmanız gerekmeyecek. Bu iş, kendi işini yürütmek isteyenler için mükemmel bir seçimdir.

Geleneksel bir ev tabanlı iş, reçel yapımıdır. Temel becerilere ve “başlangıç” zihniyetine ihtiyacınız olacak. Ama kendini gerçekten adarsan, ev yapımı reçel bile satabilirsin. Temel gereksinim, ürünü satın almak değil yapmaktır. Bir DIYer iseniz, yaratıcı olmanız ve onu iyi pazarlamayı öğrenmeniz gerekir. Ayrıca, ürünlerinizi tanıtan bir web sitesi oluşturabilmeniz gerekir.

Uzun yıllar çalıştıktan sonra emekli oldunuz ancak emeklilikten sıkmaya başladınız ya da ek gelire mi ihtiyacınız var? İstanbul’da evde ek iş fikirleri 2022 Çalışmak istiyor ama ne iş yapabilirim diye derin düşünceler mi dalıyorsunuz o zaman yazımızı okumaya devam edin. İş hayatına dönmek isteyen emekliler için bazı önemli noktalara dikkat çektik. 20’li yaşlarında bir girişimci olarak iş hayatına atılmak ile emekli olduktan sonra işe başlamak arasında önemli farklar vardır. Emeklisiniz ve ek gelir elde etmek için çalışmayı düşünüyorsanız doğru işi seçmek çok önemli olacaktır. İster kendi işinizi kurun isterseniz işveren yanında çalışın. İşte emekli oldum ek iş yapmak istiyorum diyenlerin yapabileceği 11 ek iş;

Ütü ve Kuru Temizleme İşi

Çalışan ya da emekli kadınların iş hayatında çok fazla yer alması, ütü, çamaşır yıkama ve kuru temizleme sektörlerinde daha fazla iş fırsatı sunuyor. Yıkanan elbiselerin ütülenmesi ve katlanması gerekiyor. Üstelik bu işi kadın ya da erkek fark etmek herkes yapabilir. İstanbul’da evde ek iş fikirleri 2022Özellikle gücü yeten ve biraz el becerisi olan tüm emekliler için iyi bir iş fırsatı olabilir. Bunun yanı sıra terzilik yapmakta bir alternatif olabilir.

İstanbul'da evde ek iş fikirleri 2022
İstanbul’da evde ek iş fikirleri 2022

Sağlık Sektöründe İş Fırsatı

Eğer emekli olmadan önce bir hastanede çalıştıysanız ve şimdi emekli iseniz gönüllü olarak hemşirelik yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Yardıma ihtiyaç duyan kişilerin bu tarz işlerini üstlenecek para kazanabilirsiniz. Kızılay, Yeşilay gibi kurumlarda aynı görevinize devam edebilirsiniz.

Zanaatkarlık İşleri Ve El Becerisi

Emekli oldum ek iş yapmak istiyorum diyorsanız kendi sanatınızı kazanca çevirebilirsiniz. Eğer el beceriniz var ise süs eşyaları tasarlayarak bunları birçok yerde satabilirsiniz. Hatta birçok mağaza bu tarz işlere önem vermektedir. İstanbul’da evde ek iş fikirleri 2022 Fazla gelir elde etmek için özellikle maliyeti düşük ve çok rağbet gören ürünler tercih etmelisiniz. Örneğin; tesbih yapmak hem maliyeti düşük hem de kazancı bol bir iştir. Pipo, ağaç eşyalar, buzdolabı süsleri, vazo, kilim tarzı ürünleri yaparak gelir elde edebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Ek Gelir Elde Etmenin 11 Etkili Yolu

Tamirat ve Tadilat İşleri

Destek hizmetleri ve tamirat işleri emeklilikten sonra en çok para kazandıran iş alanlarıdır. Özellikle su tesisatı, elektrik, boyacılık ya da küçük ev eşyası tamiri yapan emeklilere her zaman iş imkanı vardır. Onarım ve bakım işlerini yaparak hem işten keyif alabilir hem de ek gelir sağlayabilirsiniz.

Danışmanlık ve Koçluk Görevi

Bilindiği gibi pek çok kişi mesleğinin kariyer zirvesindeyken emekli olur. Yıllarca uzmanlık ve tecrübe kazandığınız iş konusunda danışmanlık yaparak para kazanabilirsiniz. İstanbul’da evde ek iş fikirleri 2022 Özellikle gayrimenkul alanında danışmanlık işi çok revaçta ve getiri bol bir sektör olarak karşımıza çıkıyor. Yılların birikimini başkalarıyla paylaşmak ve insanlara faydalı olduğunuzu bilmek sizi ayrıca mutlu edecektir.

Özel Ders Vermek

Eğer emekli olmadan önce bir eğitimci olarak çalıştıysanız emeklilikte özel ders vererek para kazanmaya devam edebilirsiniz. Yıllar boyunca edindiğimiz tecrübeleri ve bilgileri özel ders yöntemi ile başkalarına aktarırken para kazanabilirsiniz Özellikle yabancı dil, müzik, matematik, resim gibi alanlara özel ders arayan pek çok kişi var. Bu tarz işler için gazete ilanlarına bakabilir ya da kendinize el ilanları bastırabilirsiniz. İstanbul’da evde ek iş fikirleri 2022 Özellikle yabancı dil konusunda yeterliliğiniz varsa çevirmenlik ya da tur rehberliği gibi işler yaparak da ek gelir sağlayabilirsiniz.

Evcil Hayvan Bakımı

Barınaklardaki hayvanlara bakarak ek para kazanabilirsiniz. Çalışan kişilerin evcil hayvanlarına bakarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bu tarz işlere ulaşmanın en kolay yolu gazete ilanlarını takip etmektir. Çevrenizde bulunan barınaklara başvurarak iş imkanı yaratabilirsiniz. Bu işi yapabilmek için hayvanlara karşı tahammülünüzün olması ve hayvanları sevmek gerekir. Hayvanlarda tıpkı çocuklar gibi bakıma ve yardıma muhtaçtır. Bu tarz işlere başlamadan önce kendinize ben bu işi yapabilir miyim diye sormanızda fayda var.

Bağ, Bahçe ve Bitki İşleri

Günümüzde organik ürünlere talep hat safhada. Bahçenizde hem kendi tüketiminiz hem de satabileceğiniz tarzda ürünler yetiştirmek ve satmak mümkün. Böylece hem pazar masraflarından kısıp hem de ek gelir elde etmiş olursunuz. İlerleyen zamanlarda işi büyütebilir kazancınızı katlayabilirsiniz. Ayrıca bahçe işleri ile uğraşmak zihninize ve fiziksel durumunuza iyi gelecek bir iştir. Toprak ve bitkilerle iç içe olmak her insanın isteyebileceği türden bir iştir. Birde bu hobiden para kazanmak tam bir fırsat durumudur.

Pastane ve Mutfak

Mutfakta olmak çoğu insan için eşsiz bir hazdır. Sadece el becerinizi kullanarak özel günler için rengarenk şekerler, kurabiyeler ve pastalar yapabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. Hem eğlenceli hem de para kazandıran bu iş için bir atölyeye ihtiyaç duymayacaksınız. İstanbul’da evde ek iş fikirleri 2022 Sadece evinizin mutfağında bu işi zevkle yapıp üstüne para kazanabilirsiniz.

El İşleri

Emekli oldum ek iş yapmak istiyorum diyen kadınların ilgi alanına girecek bir iş fikri daha. El işi eşyalara rağbet her zaman vardır. Sandıkları ve sehpaları süsleyecek danteller, ayakları sıcak tutacak patikler, sıcak banyo lifleri yaparak bunlardan para kazanabilirsiniz. Bu sayede hem hobinizi gerçekleştirebilir hem de ek gelir elde edersiniz. Ayrıca el yapımı takılar ve aksesuarlar da çok moda. Evde zevkinize göre takılar dizayn edebilir ve bunları satabilirsiniz. İstanbul’da evde ek iş fikirleri 2022 Özellikle yaptığınız bu tasarımları hem tezgahlarda hem de internet üzerinden satışa sunabilirsiniz.

Leziz Ev Yemekleri

Uzun yıllar çalışıp emekli olduktan sonra en güzel işlerden bir tanesi evde yemek yapmaktır. Çünkü genellikle iş hayatının ağır temposu eve geldikten sonra yemek yapma fırsatı tanımıyor insanlara. Haliyle uzun yıllar iş hayatında bulunanlar için mutfakta zaman geçirmek lüks sayılır. Emekli olduktan sonra hem zevkle mutfakta zaman geçirebilir hem de yaptığınız yemekleri satabilirsiniz. 5-10 kişilik veya daha fazla çalışanı olan bir firmaya bu yemeklerinizi pazarlayabilirsiniz. İş yerlerinde özellikle iyi ev yemeği yemek çok önemlidir.

 

Arnavutköy’de evde ek iş fikirleri

Ataşehir’de evde ek iş fikirleri

Bağcılar’da evde ek iş fikirleri

Bahçelievler’de evde ek iş fikirleri

Bakırköy’de evde ek iş fikirleri

Başakşehir’de evde ek iş fikirleri

Beşiktaş’de evde ek iş fikirleri

Beykoz’de evde ek iş fikirleri

Beylikdüzü’de evde ek iş fikirleri

Çatalca’da evde ek iş fikirleri

Esenyurt’da evde ek iş fikirleri

Fatih’de evde ek iş fikirleri

Gaziosmanpaşa’da evde ek iş fikirleri

Güngören’de evde ek iş fikirleri

Kadıköy’de evde ek iş fikirleri

Kartal’da evde ek iş fikirleri

Pendik’de evde ek iş fikirleri

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu