Ek İş İmkanları

Kargo ile Evlere Ek İş Gönderen Firmalar

Kazançlar günümüzde yetmiyor ve böylesi bir durumda da insanlar kimi zaman kargo ile evlere ek iş veren firma arayışına giriyor. Bu firmalar altta da daha detaylı bir biçimde ifade edildiği gibi evlere ek iş yolluyor. Böylece emekliler, ev hanımları, öğrenciler gibi çok farklı kişiler, kadın erkek, genç yaşlı fark etmeksizin ama az ama çok bir kazanç elde ediyor. Genel anlamda bakıldığında kargo ile evlere ek iş gönderen firmalar sadece kişinin yaşadığı kente değil, aynı zamanda başka kentlere de iş yollaya bilmektedir. Yani bir örnek vermek gerekir ise siz Aksaray kentinde yaşasanız bile İstanbul’da kargo yolu evinize ek iş alarak rahatlıkla kazanç elde edebilirsiniz.

Kargo İle Evlere İş Veren Firmalar

Kargo ile evlere ek iş göndermek firmalar için son derece kazançlı olan bir uygulamadır. Çünkü böylece ana iş dalları dışında olan işlerde kişi çalıştırmamakta, böylece de maliyetleri azaltmaktadır. Yani SGK, yol, yemek gibi masraflar doğal olarak ortadan kalkmaktadır. Lakin burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus kesinlikle güvenilir, alanında risk içermeyen, referansları olan firmalar ile çalışılması gerektiğidir. Bunun için sağlam bir araştırma yapılmalı ve sonra karar verilmelidir.

Kargo İle Eve Gönderilebilecek İşler

Aşağıda yer alan listede evlere kargo ile yollanan belli başlı bazı işler vardır. Bunlar ise şu şekildedir:

 • Evlere kargo ile ambalajlama ve paketleme işlerigönderilmektedir. Özellikle üretim yapan firmaların pek çoğu maliyetleri düşürmek için böyle bir yönteme başvurmaktadır.
 • Mandal paketlemepaketleme alanında en sıklıkla kargo ile gönderilen işlerin başında geliyor.
 • Özellikle Bursa Cumalıkızık gibi kültür yörelerinde doğal organik ürünlerçok satılıyor. Buralarda yer alan satıcılar ile iletişime geçerek sipariş bazlı, salça, reçel gibi şeyler hazırlamanız mümkün.
 • Kalem paketleme ve kalem montajı gibi işler de evlere kargo ile gidiyor ve insanlar evde değişik türden kalemleri montaj ve/veya paketleme yaparak kazanç elde edebiliyor.
 • İlkbahar ve yaz sezonlarında kına alanında çalışan firmalara evlere gerekli malzemeleri de yollayarak kına paketleme işi veriyorlar.
 • Takı tasarımıyapan işyerleri de kendileri değil, bu alanda yapabilecek referansı olan, daha önce benzer alanda deneyim sahibi olanlara ve de yeteneği olanlara gerekli eğitimleri vererek böyle bir iş vermektedir. Farklı takı firmalarının farklı tarzdan ürünleri onlara verilen bilgilere göre evde hazırlanmaktadır.
 • Hac malzemeleriülkemizde son derece popüler bu tarz firmalar genelde bu işleri bu alanda çalışan ya da gereksinim duyan küçük esnaflara verirler.
 • Matbaalartarafından davetiye ve kutu kaplama gibi işler veriliyor.
 • Yemek ve pastanesektöründe ise evlere sipariş veriliyor. Bölgenizde meşhur olan tatlı, ev yemeği, kurabiye vb. ürünleri siparişe göre imal ederek satabilirsiniz.
 • Plastik tabak. Çatal, kaşık, bardak, bıçak imalatı yapan firmalar paketleme işini dış kaynaklı proses olarak veriyor.
 • Süs eşyaları, ev dekorasyonu tarzı objeler de ilgili kurumlar tarafından evlere iş olarak yollanıyor.
 • Oriflame, Farmasi gibi ürünlerin katalog ile satışını yapabilmeniz ürün
 • Organik türden sabun gibi ürünler yapıp, bunları alan yerlere rahatlıkla satmanız mümkün.

Kargo İle Evlere İş Veren Firmalar

Yukarıda belirtilen sektörlere dair firmaların numaralarını birkaç farklı yöntem ile bulabilirsiniz. Bunların en başında elbette internet üzerinden herhangi bir arama motoru üzerinden araştırma yapmanız geliyor. Bunun yanında yakın çevrenizde benzer alanda çalışan kişiler varsa onlara da sorarak bilgi alabilirsiniz.

Bunun yanı sıra İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli gibi büyük kentlerde yaşıyor iseniz o zaman önce bu tarz iş yapan firmaların neler olduğunu Organize Sanayi Müdürlüklerinden öğrenebilir, sonrasında onlarla telefon ya da doğrudan görüşmeye giderek iş talebinde bulunabilirsiniz. Giderken yanınızda varsa benzer alanda referanslarınız onları da götürmeniz her zaman için faydalı olacaktır.

EFT İle Ödeme

Üstte yer alan bu bilgilerden sonra ödeme konusunda da bilgi vermek gerekir ise şunlar söylenebilir. Bu firmalar öncesinde sizinle bir sözleşme yapar. Buna bağlı olarak da baştan belirttiğiniz hesap numarasına yada IBAN numarasına EFT yaparak belirlene gün ve tarihte ödemenizi gerçekleştirir. Bu noktada herhangi bir sorun sıkıntı eğer güvenilir ve bilinen bir firma ise asla sorun yaşanmaz.

Mutlaka okuyun: Evde Paketleme İşi Nasıl Yapılır? Aylık 2 Bin TL Ek Gelir

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. Adım cemil saran balıkesir köylü köyünde oturuyorum paketleme işine elim yatkındır sabun paketleme işi istiyorum ailemle yaparız yardımcısı olursanız sevinirim aile geçindirmek kolay değil yaşım 44

 2. Evde ek iş arıyorum paketleme işi ariyorum çok acil bir kızım var 1,5 yaşında ki Konyada ikamet ediyorum

 3. Merhabalar Gemlik Bursa da ikamet etmekteyim. El becerisi konularında seri ve pratiğimdir. Ekip halinde çalışacak arkadaşlarım vardır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu