Yurtdışında Çalışmak

Yurtdışında Yüksek Maaş Veren Ülkeler 2022

Yurt dışında maaşlar, Yurtdışında Yüksek Maaş Veren Ülkeler ülkemize göre oldukça yüksektir. Mesleğini yaparak daha fazla para kazanmayı düşünerek yurt dışında çalışmak, yaşamak istiyor ama cevabını bilmediğiniz sorularınız mı var. Pek çok insan tecrübe kazanmak, kendini geliştirmek ve para kazanmak için yurtdışına çıkmayı hayal eder. Doğru ülkede olmak adına yazımızı takip etmenize fayda var.

Bir ülkenin çalışma şartları ve ortalama maaş miktarı aslında o ülkenin refah seviyesini ve standartlarını belirleyen önemli bir detaydır. Yurt dışında çalışmak için en iyi ülkeler araştırmamızı en fazla maaş veren ülkeler olarak sıralamak doğru bir tercih olacaktır. Yinele listeyi oluştururken sadece maaş ortalamasına göre bir sıralama yapmak doğru olmayacaktır. Peki Yurt dışında maaşlar ne kadar?

1- İsveç

Çalışma standartları ve yaşam standartları konusunda İskandinav ülkelerini listelerde görmek çok olasıdır. Çalışanlara maaş ödeme konusunda İsveç yıllık ortalama 29.190 dolar maaş ödeyerek çalışanları mutlu eden bir ülkedir. Ödeme konusunda olduğu kadar esnek çalışma saatleri konusunda da İsveç avantajlarıyla listenin başında yer almayı hak ediyor.

2- Fransa

Fransa Avrupa’nın en sağlam ekonomisine sahip ülkelerinden biridir. Fransa’da ortalama çalışana yıllık 30.000 dolar ödenmektedir. Bu para Fransa’yı Avrupa’nın ve dünyanın bu alanda en iyi ülkelerinden biri haline getirmektedir. Özellikle Fransa’nın başkenti Paris dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir. Bu özelliklerinden dolayı Paris çalışana en çok ödeme yapan şehirlerin başını çekmektedir. Dolayısıyla Fransa listemizin başında yer almayı hak ediyor.

Mutlaka okuyun: Avrupa’da Yaşamak İçin Ne Yapmalı?

3- Avusturya

Gözlerinizin listede Avusturya’yı aradığını biliyoruz. Özellikle dünyada klasik müzik ve sanatın en önemli merkezi olan Avusturya yaşam standartları olarak da bir merkez haline gelmeye başlamıştır. Bu ülkede çalışana ortalama yıllık 31.180 dolar ödenmektedir. Buna karşılık Avusturya maaşların önemli bir kısmını vergi olarak kesmektedir. Maaşların yüksek olmasına rağmen 4. sırada olmasının sebebi tamamen bu vergi kesintileridir.

4- Lüksemburg

Çok küçük bir yüzölçümüne sahip olmasına rağmen dünyanın en gelişmiş ülkelerinin arasında yer almaktadır. Lüksemburg verilen maaşlardan yüksek oranlarda vergi kesintisi yapan ülkelerdendir. Kesinti yapıldığı halde ülkede yıllık ortalama 39.000 dolar civarındadır. Ülke özellikle sağlık ve finans alanlarında dünyanın en gelişmiş sistemlerine sahip bir ülkedir.

5- Kanada

Yurtdışında Yüksek Maaş Veren Ülkeler
Yurtdışında Yüksek Maaş Veren Ülkeler

Kanada son 5 yılda en fazla göçmen başvurusu alan ülke olmayı başardı. Özellikle ülkede iş, eğitim ve yüksek yaşam standartları kadar ödenen maaşlarda bu konuda etkili oldu. Kanada çalışana yıllık ortalama 29,370 dolar maaş ödemektedir. Ayrıca Kanada yurtdışı eğitim için en çok tercih edilen ülkelerin başında yer almaktadır.

6- Almanya

Almanya en fazla Türk nüfusu barındıran Avrupa ülkesidir. Güçlü ekonomisi ve dünyaya ihrac edilen markaları ile ünlü olan Almanya’da maaşların yıllık ortalaması 31.300 dolardır. Almanya’da sağlık, eğitim ve daha pek çok hizmet vatandaşlara ücretsiz olarak verilmektedir. Ayrıca ülke tarihi yerleri ve eğlence sektörü sayesinde son yıllarda en çok ziyaret edilen ülkelerden biri olmuştur.

7- İsviçre

Özellikle leziz çikolatası ve Alp Dağı manzarası ile meşhur olan İsviçre ekonomisi ve gelişmişlik düzeyi ile listedeki yerini hak ediyor. İsviçre birçok Avrupa ülkesine nazaran çalışana daha fazla maaş ödenmektedir. Ülkede ortalama ödenen maaş 33.500 dolardır. Ayrıca ülke çalışma saatleri konusunda da epey rahatlık sunmaktadır. İsviçre’de haftalık 35 saat çalışma kuralı geçerlidir.

8- Avustralya

 

Avustralya tek kıta ülkesi olarak bilinen bir ülkedir. Bağımsız konumu, kıtaya özgü yaşam standartları ve çalışanlara ödenen yüksek maaşlar sayesinde ülke farkını ortaya koymuştur. Avustralya pek çok ülkeye kıyasla rahat bir yaşam standardı sunmaktadır çalışanlara. Avustralya’da yıllık ortalama maaşlar 31.600 dolardır.

9- ABD

Dünyanın süper gücü Amerika Birleşik Devleti ortalama maaş ödeme sıralamasında listenin başlarında yer almaktadır. Ülkede gelirlerin bir kısmı vergi olarak kesilmesine rağmen geriye kalan miktar hatırı sayılır bir rakamdır. Ülkede ortalama maaş ödemeleri 41.400 dolar civarındadır. Esnek çalışma saatleri ve yenilikçi iş fırsatları sayesinde ülke adından sıklıkla söz ettirmektedir. Amerika yurtdışında çalışmak isteyenler için tam bir fırsat ülkesi olarak bilinmektedir.

10- Norveç

Meşhur fiyortların ülkesi Norveç aynı diğer İskandinav ülkeleri gibi çalışanlara yüksek oranlarda maaşlar ödemektedir. Ülkede maaşların yıllık ortalaması 33.500 dolar civarındadır. Norveç somon balığı, petrol ve keste başta olmak üzere doğal kaynakları sayesinde zenginleşmiş ve gelişmiş bir ülkedir.

Mutlaka okuyun: Yurt Dışındaki Firmalara İş Başvuruları Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu