İş Fikirleri

Az Sermaye ile İş Kurmak İstiyorum Diyenlere Öneriler

Günümüzde az sermaye ile iş kurmak istiyorum diyenlerin sayısı artmaktadır. Bu yazımızda hangi işleri yapabileceğinize dair önemli bilgiler paylaşıyor olacağız.

Az sermaye ile iş kurmak istiyorum diyenler için bu yazımızda birbirinden farklı seçenekler paylaşıyor olacağız. Bisiklet kiralamadan kombi bakımına, dış çekim fotoğrafçılığından oto yıkama dükkanına kadar farklı iş alternatifleri hakkında yazımızı takip ederek detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu iş fikirleri 10 bin liradan 50 bin liraya kadar olan bir sermaye ile yapılabilir. Ancak bazı iş fikirlerinin en düşük 100 bin lira sermayeyle yapılabileceği unutulmamalıdır.

Az Sermayeli İş Fikirleri

Az sermaye ile iş kurmak istiyorum diyorsanız ilk önerimiz danışmanlık hizmeti vermenizdir. Online olarak da yapabileceğiniz bu iş için sermayeye gerek yoktur. Ancak ofis ortamında sunacağınız danışmanlık hizmetleri için 5-10 bin lira arasında bir sermaye yeterlidir.

Listemizin ikinci sırasında bisiklet kiralama bulunuyor. Başlangıç için 3 veya 4 adet bisiklet alarak kiralayabilir ve para kazanabilirsiniz. Günümüzde bisiklet kiralamanın saatlik ücreti yaklaşık 20 liradır. Bu durumda günlük 100 lira gibi güzel bir kazanca ulaşmanız mümkündür.

Dış çekim fotoğrafçılığına olan ilgi de artmaya devam etmektedir. Bu nedenle sermayesiz çok az olan bu işi de tercih edebilirsiniz. Başlangıçta profesyonel olarak çalışmanız için birtakım eğitimler almanız gerekebilir. Derneklerin ya da belediyelerin düzenlediği kurslara katılarak eğitim almanızı öneriyoruz.

En az 5 bin lira ile yapabileceğiniz diğer bir iş, mantar yetiştiriciliğidir. Son zamanlarda bu iş fikrine rağbet gösteren kişi sayısı da artmıştır. Üstelik video izleme platformlarında yapmanız gerekenleri rahatlıkla öğrenebilir ve harekete geçebilirsiniz.

15-20 bin TL gibi sermayeniz varsa ayakkabı dükkanı açmayı düşünebilirsiniz. Ayakkabı satışında kar marjının yüzde 100’den fazla olduğu unutulmamalıdır. İlk etapta küçük bir dükkanda bu işi yapabilir ve geliriniz arttıkça işletmenizi büyütebilirsiniz.

Az sermaye ile iş kurmak istiyorum diyenler için oto yıkama dükkanı açmanın da çok mantıklı olduğunu söylemekte yarar var. Günümüzde bayilik alarak da bu işi yapabilirsiniz. 20-25 bin TL sermaye ile oto yıkama dükkanının rahatça açılabildiğini de unutmayın. Aynı sermaye ile dileseniz çiçekçi dükkanı da açabilirsiniz.

Düşük Sermayeli İşler

Sıraladığımız bu fikirler dışında ayrıca halı yıkamacı, bebek giyim mağazası, büfe, ev yemekleri satışı, kombi bakımı, çiğköfte ve tişört satışı gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Aslında bu örnekler çoğaltılabilir fakat günümüzde en çok rağbet gören düşük sermayeli iş fikirleri olduğu unutulmamalıdır. Farklı ve en yeni iş fikirleri hakkında bilgi sahibi olmak için diğer içeriklerimize göz atabilir ve ilgi duyduğunuz bir alanda ilk adımı atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu