Ek İş İmkanları

Borçtan Kurtulmak için Ek Gelir Yöntemleri

Borçtan kurtulmak için ek gelir yöntemleri nelerdir? Ekonomik sıkıntılarınız var ve acil para kazanmaya mı ihtiyacınız var? O halde acil para kazanmanızı sağlayacak ek gelir yöntemleri neler birlikte inceleyelim.

Sizlere bu yazıda özellikle borcu olanlara borçtan kurtulmaları için ek gelir yöntemleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. İnsanlar elbette özel bir ruhsal sağlık sorunları yok ise durup durur iken borç yapmaz ama öyle beklenmedik durumlar ortaya çıkar ki, ister istemez borç ile karşı karşıya kalınır ve ayağını yorgana göre uzat durumundan başka bir noktaya olay evrilir. Bazen eşten dosttan borç alınır. Bazen bankaya kredi çekilerek borçlanma yapılır. Lakin borç nereden alınırsa alınsın ekstra bir durum olduğu için öyle ya da böyle, eninde sonunda ödenmesi gerekir ki işte bu durumda da insanlar ek para kazanmak durumunda kalabilir. Zira mevcut şartlar altında o an için o borcun ödenme durumu yoktur. O yüzden de ama az, ama çok ek kazançlara kısa vadede de uzun vadede de gereksinim vardır. Biz de bu yazıda akla gelebilecek ilk önerilerden bahsedeceğiz ama kapsam elbette bunlar ile sınırlı olmayabilir. Sizin de bu alanda kendinizce fikirleriniz olabilir. Bunlar sadece bizim önerilerimiz.

Eski Telefonlarınızdan Para Kazanın

Ek gelir yöntemleri olarak akla ilk gelen, sizin de tahmin edebileceğiniz üzere ilk yöntem evde artık gereksinim duymadığınız, işinize yaramayan, miladını doldurmuş olan ürünlerin satılmasıdır. Belki çok ciddi bir para getirmez ama elinizde kullanmadığınız ürünleri satmanızın iki avantajı vardır. Bunlardan ilki tahmin etmenin zor olamayacağı gibi cüzi de olsa bir elinize para geçer. Bir diğer faydası ise evinizde gereksiz yere yer kaplayan bir eşyadan kurtulursunuz.

Nitekim insanların en çok sattığı eski eşyalarının başında eski cep telefonları geliyor. Gerek teknolojinin ilerlemesi, gerek insanların bir üst modele geçmesi sebebi ile insanlar sürekli olarak cep telefonlarını yeniliyor. Böylesi bir durumda da ideal olanı kişinin elindeki cep telefonunu satması. Bunu ikinci el cep telefonu alan yerlerde yapabileceği gibi, özellikle bu alanda çalışan hurdacılara da eski telefonunu satarak para kazanmak mümkün. Cep telefonunun o an için çalışıp çalışmamasına, markasına, modeline, ürün özelliğine göre, satış rakamları değişiyor. 50 TL değerinden başlayıp çok daha yüksek rakamlara kadar gidebiliyor ki, bu da kişinin bütçesine katkı sunmasını sağlıyor. Ama az ama çok. Birden fazla eski cep telefonunuz varsa onların hepsini de çok eski bile olsalar çok cüzi rakamlara bile olsa satarak yağmasa da damlıyor mantığı ile kazanç elde edebilirsiniz.

Broşür Dağıtın

Gelelim ek gelir elde etmek yapılabilecek bir diğer şeye. Özellikle gençler için ideal olan bir yöntem. Üniversitelerde, ana caddelerde, yol kenarlarında yeni açılacak olan bir işyerinin tanıtım broşürlerini gelen geçen insanlara dağıtarak, verdiğiniz broşür başına para kazanabilirsiniz. Elbette burada işin tuzak noktalarına kaçmadan gerçekten size verilen broşürleri dağıtmanız gerekir. Firmalar size belli bir sayıda broşür verir ve sonuçta da bitirdiğiniz zaman nakit olarak bu işten belli bir kazanç elde edersiniz. Günlük, nakit para olan, o anda sizin borç yükünüzü hafifletecek, keyifli, vakit geçirmenizi sağlayacak olan bir iş olduğundan yapabilirsiniz. Kazanç dağıttınız broşür sayısına, ilgili firmanın bu iş için ayırdığı bütçeye göre değişmektedir.

Broşür dağıtımı işi almak için yakın çevrenize sorabilirsiniz, açılmakta olan firmalara gidip böyle bir gereksinimleri var mı öğrenebilir, bunun yanında bu tarz işler veren organizasyon firmaları ile görüşerek bu tarz işler alabilirsiniz.

Tweet Atarak Para Kazanın!

Şimdi gelelim bir diğer seçeneğe. Üstelik bu iş için yerinizden kıpırdamadan bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Sosyal medya kullanarak para kazanmak her dem yapılabilecek işler arasında geliyor. Özellikle tweet atarak para kazanmak son derece kolay ve keyifli olan bir iş. Bunu nasıl yapabilirim diyorsanız işin elbette belli başlı bazı püf noktaları var. Bunun için öncelikli olarak doğru düzgün bir biçimde Twitter kullanmayı bilmeniz gerekir.  Ayrıca çok sayıda takipçiniz olması gerekir. Eğer yeterince takipçiniz olduğunu düşünüyor iseniz o zaman belli markalar ile iletişime geçip, onlar ile anlaşma yapıp, onlara ait tweet atarak firmaya dair attığınız tweetler için ya da aylık belli bir ücret ile ek para kazanabilirsiniz. Üstelik bu işi yapmanız çok zamanınızı almaz hatta boş zamanlarınızda nefes almanızı ve dinlenmenizi sağlar.

El Becerilerinizi Kullanarak Satılabilecek Bir Şeyler Üretin!

Bu yazıda sizlere son olarak ek gelir yöntemleri olarak önerimiz kendi yapacağınız üretimlerden kazanç elde etmenizdir ki bu da tamamen sizin kendi yetenekleriniz ile doğru orantılıdır. Bunun için çok değişik seçenekler olabilir. Takı tasarlayabilir, değişik türden örgüler örebilir, rölyef yapabilir, ebru desenleri uygulayabilir, kokulu mumlar hazırlayabilirsiniz. Yani çok sayıda seçenek var. Nefis bir kazak örerek hem kendinize terapi uygulayabilir, hem de el emeği göz nuru ile para kazanabilirsiniz. Keza mantı, yaprak sarma gibi yapılması zor ev yemekleri de yaparak ekstra para kazanmanız mümkün.

Mutlaka okuyun: El Becerisiyle Evde Para Kazanmak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu