eDevlet

E-Ticaret Yaparak Para Kazanma Fikirleri

Bu yazımızda sizlere E-ticaret yaparak para kazanma fikirleri konusunda kapsamlı bilgiler paylaşacağız. Peki hangi ürünleri e-ticaret sitelerinde satabilirsiniz? Ürün odaklı mı hizmet odaklı mı çalışmalısınız?

E-ticaret yaparak para kazanma fikirleri aslında çok sayıdadır. Ürün odaklı veya hizmet odaklı olarak iki farklı şekilde ele alınması gereken bu fikirleri yazımızda incelemeye başlıyoruz. 2021 yılı için de para kazandıracak iş fikirleri arasında öncelikle hizmet odaklı fikirleri paylaşmakta yarar var.

Hizmet Odaklı E-Ticaret İş Fikirleri

E-ticarete başlamadan önce kapsamlı bir araştırma yapmak gerekiyor. Bu aşamada hizmet odaklı kategorileri sıralayacak olursak; akıllı ev ürünleri, 3D varlık mağazası, çevrimiçi öğrenme platformları, özçekim dronları, broşlar, görüntülü kapı zili gibi seçenekleri sıralayabiliriz. Bunlara ek olarak bebek tulumu, yemek ve mutfak paspasları, dijital pazarlama, elektrikli kaykaylar, yüz maskeleri, kişisel güvelik ekipmanları gibi iş fikirlerini de tercih edebilirsiniz. Elbette E-ticaret yaparak para kazanma fikirleri sermayeye bağlı olarak yapılabilir. Bazı işlere 50 bin lira ile başlayabilirken bazılarında 300 bin TL gibi bir sermayeye ihtiyacınız olabilir.

E-ticarette para kazanmak isteyenler özel markalı ürünleri satmalıdır. Ayrıca kadınlar için özel markalı doğal cilt bakım ürünlerinin de getirisi yüksektir. Alternatif olarak özel markalı kadın ve erkek çantaları, evcil hayvan besleyenler için el yapımı yiyecekler ve isteye bağlı baskı tarzı kıyafetler de e-ticarette önemli bir yere sahiptir.

Ürün Odaklı E-Ticaret İş Fikirleri

E-ticaret yaparak para kazanma fikirleri arasında daha çok ürüne yönelik satış yapmak isteyenler için çok sayıda alternatif söz konusudur. Çocuk modası başta olmak üzere sanat malzemeleri, robot süpürgeler, erkek modası, kamp ekipmanları, çoraplar, kozmetik ürünleri, kulaklık, siperlik, maske, fitness ekipmanları, kadın modası, Bluetooth kulaklıklar, kahve makinesi, çay, matkap, dudak kremi, cüzdanlar, oyuncaklar ve saat gibi ürünlere yönelebilirsiniz. Ya da şu ürünler için bir e-ticaret sitesi kurarak kitlenize ulaşabilirsiniz;

  • Yoga ürünleri
  • Akıllı saatler
  • E-kitap
  • Broşlar
  • Zeytinyağı
  • Banyo malzemeleri
  • Takı çeşitleri
  • Emaye iğneler

Bu örnekler çoğaltılabilir. Tamamen ilgi alanınıza ve hedef kitlenize ulaşmada atacağınız adımlara bağlı olarak sizler de e-ticaret sektöründeki yerinizi alabilirsiniz. Günümüzde artık online alışveriş imkanları artmaktadır. Haliyle giyim sektörü, elektronik eşyalar, mutfak malzemeleri ve daha pek çok alanda insanlar internetten alışveriş yapmaya devam etmektedir. Sunulan alternatifler ve indirim seçenekleri sayesinde online alışveriş çılgınlığı sürerken her zaman kaliteli ve indirimli ürünlerin tercih edildiği unutulmamalıdır. Paylaştığımız bu seçenekleri bireysel olarak değerlendirmeli ve sermayenize göre aksiyon almalısınız. Kaliteden ödün vermeden başlayacağınız e-ticaret projelerinin her zaman kazanç sunmaya devam edeceğini de unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu