eDevlet

Evde Ekmek Yaparak Para Kazanmak

Para kazanmanın bin bir türlü yöntemi var. Evde ekmek yaparak para kazanmak da bu yöntemlerden bir tanesi. Nasıl yani diye düşünebilirsiniz ama evet siz de evde ekmek yaparak çok iyi paralar kazanabilir ve bu işi ilerleterek kendi markanızı bile yaratabilir, bir girişimcilik öyküsüne imza atabilirsiniz. Biz de bu yazıda bu konuya ana hatları ile bakacağız.

Şunu hemen peşinen söylemek gerekir ki kişilerin kilo alma derdi olsun ya da olmasın ekmek temel gereksinimlerin başında geliyor. Sağlıklı bir yaşam için de mutlaka günde en azından bir ince dilim bile olsa ekmek tüketmek gerekiyor. O yüzden de beşikten mezara ekmek gereksinimi bitmez. Dahası ekmek doğru bir biçimde tüketilir ise doyurucu ve sağlıklı bir yaşam için özel önem taşıyan bir besin maddesidir. Bu yüzden de bu alanda gereksinim asla bitmez. İnsanlar da gördükleri yerlerden gidip ekmek alırlar. Dahası ekmek birçok besin maddesi ile birlikte tüketilebilir. Bayatlasa bile değerlendirilebilir. Birçok besin maddesinden ucuz olması da bir diğer sürekli olarak tüketilmesinin nedenidir. O yüzden tüm bunları düşündüğünüzde neden ekmek yaparak evinizde para kazanabileceğinizi rahatlıkla anlayacaksınız.

Şimdi gelin konunun diğer yönlerine bakalım. Nasıl yapılabilir, bu iş kimler için uygundur ve elbette ne kadar para kazanılabilir sorusunun yanıtlarına.

Ekmek Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Evde ekmek yaparak para kazanmak benim işim olamaz zaten her köşe başında bir ekmek fırını var ben o fırınlar ile bir başıma nasıl mücadele edeceğim diye düşünmeyin. Siz istedikten sonra her şey mümkün. Üstelik günümüzde ekmek konusunda da ciddi gelişmeler var. Evet siz ekmek yapacaksınız ama piyasada satılan ekmekler gibi olmayacak. Kendi imzanızı atacak ve klasik bir ekmek yapmayacaksınız. Artizan ekmek denilen tarzda butik, özel sanatsal ekmekler yapacaksınız. Bu konuda kapsam oldukça geniş ve başlı başına bir yazı konusu. Biz örneklem olarak sadece iki başlığa yer vereceğiz.

Eğer böyle bir ekmek yaparsanız lokantalar, pastanelere, küçük ya da orta ölçekli marketlere rahatlıkla satabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Evde Mantı Yaparak Para Kazanmak

Evde Mısır Ekmeği Yaparak Para Kazanmak

Mısır ekmeği adı verilen ekmekler yaparak bu işe girebilirsiniz. Biliyorsunuz bu ekmeklerde normal un yerine tamamen mısır unu kullanılıyor. Siz burada çeşitleme yapabilirsiniz.

Çavdar Ekmeği Yaparak Para Kazanmak

Son yıllarda klasik ekmek sağlıklı bulunmadığı için çok daha sağlıklı olan çavdar ekmeği yaparak da özel butik ekmekler yapıp para kazanmanız mümkün.

Kimler Ekmek Yaparak Para Kazanabilir?

Yukarıda yer alan sorunun yanıtını vermek çok da zor olan bir olgu değil. Ekmek yapmak, hamur ile uğraşmak dünyanın en keyifli işlerinden bir tanesidir. İlla bu alanda aşçılık, pastacılık tarzı özel eğitimler almaya ya da bu alanda bir üniversite bitirmenize gerek yok. Elbette eğer bu alanlarda bir eğitim almış iseniz sizler çok daha rahatlıkla bu işi yapabilirsiniz. Hatta aşçılık ve gastronomi öğrencileri boş zamanlarında ekmek yaparak hem kendilerini geliştirebilir, hem de az ya da çok kazanç elde edebilirler.

Tüm bunların yanında bu işin bir sevgi olduğunu ve o çok klişe sözde olduğu gibi içine sevginizi katarak yapılması gerektiğini unutmamanız gerekir. Hiç daha önce evde ekmek yapmamış olsanız bile bu alanda eğer isteğiniz ve sevginiz varsa internet üzerinden ilgili videoları izleyerek evinizde ekmek pişirebilirsiniz. Kadın ya da erkek, ev eksenli çalışan bir kadın veya emekli fark etmeksizin bu işi rahatlıkla yapabilir.

Ekmeği pişirmek için evinizde bir mini fırın olması bile yeter. Özel tarz artizan olarak kabul edilen ekmek yapacaksanız piyasada satılan ekmek pişirme kalıplarından alabilirsiniz ya da kendi şeklinizi kendiniz vererek yaratıcılığınızı bu alanda da konuşturabilirsiniz. Tercih sizin. Yani özet olarak öyle aman aman paralar harcamanıza ve sermaye koymanıza gerek yok lakin piyasada satılan taş fırınlardan alarak bir miktar yatırım ile çok daha sağlıklı ve köy ekmeği türünde ekmekler de yapabilirsiniz. Bu da yine sizin şartlarınıza ve tercihinize kalmış durumda.

Mutlaka okuyun: Evde Nikah Şekeri Hazırlayarak Para Kazanmak

Ekmek Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde ekmek yaparak para kazanmak noktasında üstte yer alan bu temel bilgileri verdikten sonra işin para kısmında ne kadar kazanacağınıza dair de bilgiler vermek gerekir ise şunları rahatlıkla söyleyebiliriz. Burada tıpkı bağımsız olarak yapılan işlerde olduğu şu kadar kazanabilirsiniz diye bir ibare kullanamayacağız. Bu tamamen sizin performansınıza bağlı olan bir durum. İşin pazarlama kısmını da es geçmemek gerekiyor. Ne kadar çok ekmek satarsanız o kadar çok kazanacaksınız.

Bunun yanında ne tür bir ekmek yaptığınız, hangi kuruma sattığınız da kazancınızı belirliyor. Bu konuyu biraz daha detaylı olarak açıklamak gerekir ise şu şekilde bir örnek verilebilir. Öncelikle olarak yapmış olduğunuz ekmek türünde maliyetlerinizi belirleyin. Bu maliyetler kullandığınız malzeme, elektrik, doğalgaz vb. birim maliyetleridir. Buradan sonra kendi emeğiniz için kar marjınızı koyarsınız ve bu o ekmeğin satış fiyatını ortaya çıkarır. Artizan tarzı bir ekmek yaptığınız zaman o zaman bir ekmeği yüzde otuz kar marjı ile satarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu