Yaşam

#Instagram, Sonunda Tam Ekran Fotoğraf Formatının İlk Denemelerine Başlıyor!

Instagram Tam Ekran Fotoğraf Formatını Deniyor! Instagram kullanıcı deneyimini iyileştirmeye devam ediyor. Instagram, sonunda tam ekran fotoğraf formatının ilk denemelerine başlıyor. İşte yeni fotoğraf formatı denemelerine dair tüm gelişmeler!

Instagram, Sonunda Tam Ekran Fotoğraf Formatının İlk Denemelerine Başlıyor!

Instagram, kullanıcıların çok uzun zamandır beklediği yeni özelliği üzerinde çalışmaya başladığını açıkladı. Instagram Başkanı “Adam Mosseri” tarafından her hafta yapılan “Ask Me Everything” etkinliği kapsamında yine kullanıcılardan gelen sorulara yanıt verdi. Etkinlikte dikkat çeken sorulardan birisi ise fotoğrafların tam ekran “Reels” uyumluluğunun gelip, gelmeyeceği sorusu oldu. Mosseri, etkinlikte gelen soruya platformun bu konuda uzun süredir devam eden bir çalışması olduğunu ve yakın gelecekte deneme sürecinin başlatılacağını açıkladı.

Ağustos Bitmeden Testlere Başlanacak!

Sosyal medyadaki rekabet, kullanıcılara daha geniş özellikli bir kullanım deneyimi sunuyor. Özellikle son dönemde dünya genelinde büyük bir furya yaratan TikTok, tüm özellikleriyle rakiplerinde yeni güncellemelerin gelmesine neden oluyor.

TikTok kullanıcılarının çok beğendiği “tam ekran görüntüleme” deneyimi başta Instagram olmak üzere diğer sosyal medya platformlarında bulunmuyor. Özelikle Instagram kullanıcıları, bu özelliğin getirilmesi için çok uzun zamandır bekliyordu. Ask Me Everything etkinliğinde konuşan Mosseri, kullanıcıların bu özelliğe en kısa süre içerisinde kavuşacağını açıkladı. Etkinlikte gelen soruya Instagram’da “9:16 formatı” fotoğraflar için ilk denemelerin 2 haftaya kadar başlayacağını belirtti.

Instagram’ın getireceği açıklanan “9:16 fotoğraf” formatına ilişkin bazı kullanıcılardan ise olumsuz değerlendirmeler yapılıyor. Zira fotoğraf sanatçılarına göre bu format yapısının Instagram tasarımında oldukça garip bir görünüme yol açacağı belirtiliyor.

Adam Mosseri tarafından yapılan açıklamayla duyurulan yeni fotoğraf formatının kalıcı olarak gelip gelmeyeceği ise deneme süreci sonunda belli olacak. Bu yüzden ilk aşamada sadece Instagram Beta kullanıcıları tarafından denenebilecek ve başarılı olursa herkese açılacak.

Instagram’ın 9:16 fotoğraf formatı ile ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu