eDevlet

Katar İnşaat İşçisi Alımı Yapıyor!

Dünyanın en zengin ülkesi olarak bilinen Katar inşaat işçisi alımı yapıyor. Özellikle Türkiye ve Katar arasında yapılan ticari anlaşmalar ve işbirlikleri neticesinde ülkemizden Katar’a 250 Milyar Dolar yatırım yapıldı. İki ülke arasında yapılan işbirliği ve yatırımlar sayesinde Katar, Türk işçi alımını arttırdı. Özellikle yatırım yapan Türk firmaların çoğunun inşaat sektöründe yer alması işçi alımında önceliği Türk inşaat işçilerine vermektedir.

Ustabaşından mühendise, mimardan makine operatörüne kadar birçok alanda işçi alımı yapan Türk inşaat firmaları, Katar’da çalışacak İnşaat işçilerini kendi vatandaşlarından seçerek Türkiye’nin ekonomisine katkı sağlamaktadır. Bununla birlikte dil sorunu yaşanmamasını amaçlayan Türk firmalar, vasıflı ve vasıfsız tüm inşaat işçilerini büyük bir özen ve titizlikle seçmektedir.

Katar inşaat işçisi alımı yapıyor! 

Uluslararası en büyük spor organizasyonu olan 2022 Dünya Kupası’na Katar ev sahipliği yapacak. Ülkede bulunan konaklama ve sosyal aktivite alanlarının yetersiz olması 2022 yılında gerçekleşecek büyük organizasyonun hazırlıklarının hızlanmasına neden oldu. Bu nedenle Katar’da yeni stadyumlardan spor tesislerine, otellerden restoranlara kadar birçok yeni tesisin inşaatına başlandı. Özellikle Türkiye’den ihaleye giren büyük inşaat firmaları Katar inşaat işçisi alımını arttırdı.

Ayrıca Türk inşaat firmalarının kendi işçilerine tercih etmesi ülkemiz için yeni bir istihdam alanı sağladı. Vize ve çalışma izni prosedürleri kolaylıkla yapılan Katar’da, çalışacağınız firma konaklama, yemek ve ulaşım gibi birçok masraflarınızı karşılayacaktır. Ayrıca çalıştığınız süre boyunca firma kapsamlı bir sağlık sigortası yaptıracaktır. Böylece ülkede çalıştığınız süre zarfında maaşınızı dolar üzerinden alacağınızı da göz önünde bulundurarak birikim yapma fırsatı bulabilirsiniz.

Katar’da İş İmkanları

Katar’da başta inşaat sektörü olmak üzere gıda, tekstil, sağlık, petrol ve doğalgaz gibi birçok sektörde iş imkanı bulunmaktadır. Katar’da iş imkanları incelendiğinde tüm sektörlerde çalıştırılmak üzere  vasıflı ve vasıfsız çok sayıda işçi alma yapılmaktadır. Ülkede bilgi ve beceri düzeyinize göre her alanda iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Sahip olduğunuz diploma, sertifika ve ustalık gibi belgeleri iş başvuru formuna eklemeniz, işe alım sürecinizi hızlandıracaktır.

Katar inşaat işçisi alımı ve diğer sektörlerin ilanları için İŞKUR’da yayınlanan ilanları düzenli olarak takip edebilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer internet sitelerinde yayınlanan iş ilanlarını takip edebileceğiniz gibi Katar’da bulunan Türk firmaların kendi bünyesinde yayınladığı iş ilanlarını da takip etmeniz önerilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu