eDevlet

Kısa Sürede Çok Para Kazandıran İşler

Bugünden itibaren iş anlayışınızı değiştirecek, harika iş fikirleri ile en çok para kazandıran işler hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Tüm alışılmış durumlarda bile para kazanmanın pek çok yolu vardır. Yatırım için biraz birikiminiz var ve çok para kazandıracak iş fikri mi arıyorsunuz, sizler için detaylı bir yazı hazırladık. Yazımızı sonuna kadar okuyarak yapılabilecek en kazançlı iş fikrini bulabilir ve yatırım için ilk adımı atabilirsiniz.

Unutmamanız gereken ilk kural her para kazandıran iş fikri size uygun iş değildir. Önemli olan kendinize en uygun ve en kazançlı yatırım fikrini bulmaktır. Bu yüzden listemizdeki işleri incelerken yeteneklerinizi ve önceki deneyimlerinizi göz önünde bulundurun. 2020 yılı itibarı ile en çok para kazandıran iş fikirlerini sizin için sıraladık.

1- Sosyal Medya

Sosyal medya sektörü sandığınızdan daha geniş bir sektördür. Çoğunlukla ucundan bile yakalandığında çok para kazandırdığı bilinir. Ayrıca geleceğe yönelik imkanları ve gelişimi çok açık olan bir sektördür. Bu sektörün bir diğer avantajı ise fazla sermayeye ihtiyaç duyulmasıdır. Aynı şekilde bu sektör için ciddi bir eğitim almanızda şart değildir. Özellikle eğer sosyal medya fenomeni olabilirseniz ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bunun için sadece orijinal bir içeriğe ve biraz yeteneğe ihtiyacınız var. Aynı şekilde hazır sosyal medya fenomeni olmuş kişilerden de faydalanabilirsiniz.

2- Yedek Parça ve Telefon Tamirciliği

Özellikle telefon tamirciliği işini diğer tamircilik sektörleri ile karıştırmayın. Tamircilik kelimesi bu iş için fazla hafif kalsa da şimdilik tam karşılığı. Bu işi yapanların ne kadar para kazandıklarını bilseniz sektöre girmek için hemen bir adım atarsınız. Günümüz itibariyle telefon fiyatları 10 bin liraları geçmiş durumda. Tabi haliyle bu telefonların tamirleri de yüksek fiyatlara yapılıyor. Bu nedenle bu sektör artık profesyonel ve yatırımcıların elindedir. Bu sektör için bir kaç profesyonel çalışan ile beraber işe başlayabilir ya da kendiniz iyi bir ustanın yanında eğitim alarak işe başlayabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Tamir İşleri Yaparak Para Kazanmak

3- Organik Ürün Satıcılığı

Organik paketlenmiş ürünleri her yerde bulmak mümkün. Fakat ürünlerin müşteri karşısında paketlenmesi ve doğal olması nedeniyle çok rağbet görmektedir. Bu tarz organik ürünlerin bulunduğu bir platform yaratarak müşteri potansiyeli oluşturabilir ve çok para kazanabilirsiniz. Bu tarzda bir işe başlamak için ortalama 20 bin liralık bir sermayeye ihtiyaç duyabilirsiniz.

4- Otomat İşletmesi

Değişen dünya düzeni ile artık otomatlar aramızda yaşıyor. Özellikle otomatlar 1 yılda kendini amorti edilmesi ile bilinir. Eğer bir kaç otomata sahip olabilirsin birkaç yıl içinde düzenli bir gelir elde etmiş olursunuz. Ayrıca bu iş için fazla vakit harcamanıza da gerek yoktur. Otomat fiyatları yaklaşık olarak 15 bin lira civarındadır. Yatırım için güzel bir fırsat olduğunu tekrar belirtmekte fayda görüyoruz.

5- Hediyelik Eşya

Toplumumuz artık özel günlere ve karşılıklı hediyeleşme kültürüne çok fazla ilgi gösteriyor. Bu nedenle hediyelik eşya sektörü gün geçtikçe önem kazanıyor ve yatırımcıların dikkatini çekiyor. Ortalama 50 bin lira civarında bir sermaye ile başlanabilecek karlı bir girişim olarak değerlendiriyoruz.

Mutlaka okuyun: Evde Hediyelik Eşya Yaparak Para Kazanmak

6- Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği

Elinizin altında eşsiz pek çok hayvancılık iş fikri bulunuyor. Eğer bir kaç dönüm araziniz varsa veya kiralayabilirsiniz kanatlı hayvan yetiştiriciliği işine hemen başlayabilirsiniz. Özellikle ördek ve kaz yetiştiriciliği karlılığı ile bilinmektedir.

7- Diyetisyenlik

Diyetisyen olmak için akademik bir eğitim almanız gerektiğini biliyoruz fakat yine de sektörün bir ucundan tutabilirsiniz çok paralar kazanabilirsiniz. Ayrıca beslenme ve diyet sektörü Türkiye’de hızlı büyüyen bir sektördür. Çünkü obezite ile mücadele dünya çapında hızlanan bir alışkanlık olmaya başladı. Bu nedenle bu sektör kazancı yüksek bir fırsat olarak görülür.

8- Evcil Hayvan Bakıcılığı

Bu işi bazı kişiler gönüllü olarak yapıyor ama siz para kazanmak için yapabilirsiniz. Özellikle sosyal medya platformlarında konu ile ilgili ilan bırakabilirsiniz. Sanıldığından daha karlı bir iş olan evcik hayvan bakıcılığı çok para kazandıran işler arasında yer almaktadır.

9- Mobil İşletme Açmak

İnsanların yoğun olarak bulunduğu özellikle parti, festival ve konser gibi alanlara mobil kafe kurarak para kazanabilirsiniz. Sürekli yoğun alanları kovalayarak ve bağlantılar sağlayarak günlük 4-5 bin lira kazanabilirsiniz. Bu iş için 30-35 bin liralık bir araca ve iç malzeme için yaklaşık 15 bin liraya ihtiyaç duyabilirsiniz.

10 – Bildiğiniz Dilleri Kulanın

Artık pek çok şirket farklı bir kaç ülkede birden iş yapmaktadır. Örneğin; ihracat yapan bir firma farklı 10 dil konuşulan ülke ile çalışır. Bunun için şirketler her farklı dil için bir tercüman tutmalıdır. Fakat bunun yerine şirketler 3-4 bilen 2-3 kişi çalıştırmayı daha karlı buluyor. Bu nedenle eğer dil öğrenme gibi bir meziyetiniz varsa 3-4 dil öğrenmeye çalışın. Bunu yaptığınız takdirde çok miktarda para kazanabilirsiniz. En çok para kazandıran işler arasında zor fakat getirisi çok yüksek bir yatırım şeklidir bu. Özellikle yatırımı kendinize yapıyor olmanız da ayrı bir kazanç şeklidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu