Çarşamba, Mayıs 25, 2022
Ana SayfaeDevletKuveyt İnşaat İşçisi Alımı 2021

Kuveyt İnşaat İşçisi Alımı 2021

Türk inşaat firmaları dünyanın her yerinde olduğu gibi Kuveyt’te de farklı inşaat projeleriyle öne çıkıyor. Bu nedenle özellikle Türk inşaat firmalarının tamamladıkları dev inşaat projeleri uluslararası mecrada büyük ilgi görüyor. Bu şirketlerden biri olan Limak İnşaat, 2016 yılında ihalesini kazandığı Kuveyt Uluslararası Havalimanı’nın yeni terminalini inşa ediyor. Yurtdışında yürütülen bu inşaat projeleri nedeniyle Kuveyt inşaat işçisi alımı 2021 yılında da devam edeceği öngörülüyor. 

Kuveyt Yurtdışı İnşaat İşçisi Alımı Yapan Firmalar

Yurtdışında faaliyetlerini sürdüren diğer bir firma ise Cengiz İnşaat olarak dikkat çekiyor. Cengiz İnşaat şirketi, Kuveyt’te 450 milyon dolarlık inşaat projesi aldı. Bu İnşaat projesinde Limak İnşaat’ın yapmış olduğu Kuveyt Uluslararası Havalimanı’nın çevresinde altyapı yenilemeleri yapacak ve otoyol inşa edecek. Limak ve Cengiz İnşaat gibi birçok Türk firması yurt dışında birçok ülkede olduğu gibi Kuveyt’te de önemli işlere imza atıyor. Bu başarının ardında türk inşaat firmalarının dünyanın her yanında projelere imza atması ve adını dünyaya duyurması yer alıyor.

 Limak inşaat Kuveyt’te yapmakta olduğu Kuveyt Uluslararası Havalimanı için Türkiye’den 2300 adet işçi götürdü. Limak inşaat bu 2300 işçinin yanında 2500 işçi daha götürecek. Şirket yetkilileri Kuveyt’te çalıştırdıkları işçi sayısını 5000’e çıkaracağını belirtti. Aynı zamanda yetkililer firmalarında sürekli olarak iş olanağı olduğunu, her geçen gün yeni ihalelere girdiklerini ve çalışmalara başladıklarını belirtiyor. Limak İnşaat’ın yanında; Cengiz İnşaat, Yüksel İnşaat, Ortadoğu İnşaat, Tekfen İnşaat, Sham Türk İnşaat, Yapı Merkezi İnşaat, STFA İnşaat, Kolin İnşaat, Tekstil Limited, İhlas İnşaat, Enyap İnşaat, GAP İnşaat, AKS Yapı, Sarp Group, Teknik Yapı, Helis Yapı, Tuğra Gayrimenkul, Demir İnşaat, Kamışoğlu Group gibi 19 Türk inşaat şirketi de Kuveyt’te çalışmalarda bulunuyor.

Limak İnşaat Kuveyt İnşaat İşçisi Alımı

Limak İnşaat Kuveyt inşaat işçisi alımı 2021 yılında da devam edeceği şirket yetkilileri tarafından belirtiliyor. Limak İnşaat’ın almayı planladığı 2500 işçinin başvurusuna Limak İnşaat’ın internet sitesi üzerinden, telefon numarasından ve mail adresinden ulaşabilirsiniz. Firma çalışanlarına sürekli olarak iş olanağı sağlamakta ve her geçen gün yeni projelere imza atmaktadır. İş olanağının güzel olması ve maaşların yüksek olması sebebiyle firmalar çok sayıda başvurular almaktadır.

Kuveyt’te ortalama bir inşaat işçisi 1700 ile 2000 dolar arasında maaş almaktadır. Bu rakam çalışılan firmaya ve yapılan işe göre değişiklik gösterebilir. Limak İnşaat’ın yanında yukarıdaki 19 Türk inşaat şirketi de Kuveyt’te yaptığı çalışmalar için vasıflı veya vasıfsız fark etmeksizin İnşaat işçisi, Mimar, Mühendis ve şantiye şefi gibi kademelerde personel alımında bulunuyor.  Bu şirketlere başvurmak için şirket ilanlarına bakabilir, mail adresleri ve telefon numaraları üzerinden sorgulamalar yapabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Kuveyt Yurtdışı İnşaat İşçisi Alımı İş İlanları

Zamanın Varken
Zamanın Varken
zamaninvarken.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden zamaninvarken.com sitesi sorumlu tutulamaz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img