Teknoloji

#Pixel 7 ve Pixel Watch Tanıtılacak! Google 2022 Etkinliği Nasıl İzlenir?

Google, uzun süredir merakla beklenen tanıtım etkinliğini bugün gerçekleştirecek. Daha önce 6 Ekim olarak duyurulan etkinlik takvimine uygun şekilde hareket edilecek. Daha önceki yıllarda gerçekleştirilen etkinliklerde olduğu gibi Google, tanıtımı web’den canlı yayınlayacak. Peki şirketin “Made By Google” etkinliği nasıl canlı izlenebilecek?

İnternet devi Google, yeni bir “Made By Google” etkinliğiyle birlikte merakla beklenen Pixel serisini tanıtacak. Uzun süredir geleceği bilinen Google’nin Pixel ailesinin yeni serisi bugün tanıtılacak. Şu ana kadar hakkında çok fazla bilgi ve görsel sızdırılmıştı. “Pixel 7” ve “Pixel 7 Pro” modelleri resmi olarak görücüye çıkıyor. Google’nin “Pixel Watch” modelini de tanıtacağı etkinlik web’den canlı izlenebilecek.

Google Tanıtım Etkinliğinde Neler Var?

Google Tensor G2

Etkinlikte “Google Pixel 7” ve “Google Pixel 7 Pro” modellerinin resmi tanıtımı gerçekleştirilecek. Ayrıca etkinlik kapsamında “Google Pixel Watch” akıllı saat modelinin tanıtılacağı da biliniyor. Şirketin etkinliğin hemen ardından özellikle bu 3 ürün için ön siparişleri açacağı beklenti bulunuyor. Resmi olarak duyurulmamış olsa da “Google Nest Akıllı Ev Ürünleri” ile ilgili yeni ürünlerinde tanıtılması beklentisi mevcut.

Google, Pixel serisini “HTC” altyapısıyla geliştiriyor. Şirket, HTC’nin akıllı telefon üretim bölümünü 1.1 Milyar Dolar’a almıştı.

Made By Google Etkinliği Ne Zaman?

Made By Google 2022

Google’nin “Made By Google” etkinliği 6.10.2022 Perşembe(bugün) gerçekleştirilecek. Etkinlik ABD’nin New York eyaletindeki Google etkinlik alanında gerçekleştirilecek. Etkinlik ABD’de 10:00 ET(Eastern Time) / 7:00 PT(Pacific Time) saatlerinde gerçekleştirilecek. Etkinliğin “Türkiye Saati ile(TSİ)” 17:00’da başlayacağı açıklandı.

Ekim 2022 Made By Google etkinliği, 2019 yılından beri ilk defa yüz yüze katılımlı olarak gerçekleştirilecek.

Made By Google Etkinliği Nasıl İzlenir?

ABD’de yüz yüze katılımlı olarak gerçekleştirilecek tanıtım etkinliği web’den de canlı olarak yayınlanacak. Böylelikle teknoloji meraklıları, etkinliği anlık olarak takip edebilecek. Etkinlik Google’nin resmi Youtube kanalı “Made By Google” kanalından canlı yayınlanacak. Made By Google Youtube kanalında canlı yayına istinaden 30 saniyelik bir “intro” yer alıyor.

Youtube canlı yayın aracındaki “Beni Bilgilendir” butonuna tıklayarak, yayın başladığında bildirim alınabiliyor.

Etkinlik “Google Store” web sitesindeki “Events” sayfasından da takip edilebilecek. Etkinliğin canlı yayınları “İngilizce” dilinde gerçekleştirilecek.

Google Pixel 7 Özellikleri

Pixel 7

Google Pixel 7 serisi ile ilgili olarak şu ana kadar çok fazla sızıntı yaşandı. Bugün tanıtılacak Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun “Tensor G2” işlemci olacağı belirtilmişti. Ayrıca daha önce yaşanan sızıntılarda Pixel 7 özellikleri arasında 6.3 inç ekran boyutu olduğu belirtilmişti. Sızıntılarda 90 Hz OLED ekran ve “FHD+” çözünürlük olacağı belirtilmişti.

Pixel 7’de 50 Megapiksel “ana kamera” ve 12 Megapiksel “Ultra Geniş Kamera” olacağı iddia edilmişti. Cihazın ön kamerasının ise 11 Megapiksel olacağı öne sürülmüştü.

Açıklanması beklenen Pixel 7 teknik özellikleri!

İşlemci Google Tensor G2
İşletim Sistemi Android 13
Ekran 6.3 inç FHD+ /OLED /90 Hz
RAM 8 GB
Depolama 128 GB / 256 GB
Batarya 4.700 mAh “30 W Hızlı Şarj”
Arka Kamera 50 Megapiksel Ana Kemara / 12 Megapiksel Ultra Geniş Kamera
Ön Kamera 11 Megapiksel

Google, “Made By Google” Youtube kanalından Pixel 7 ön gösterimi yayınlamıştı.

Açıklanması beklenen Pixel 7 Pro teknik özellikleri!

İşlemci Google Tensor G2
İşletim Sistemi Android 13
Ekran 6.7 inç FHD+ /OLED /120 Hz
RAM 12 GB
Depolama 128 GB / 256 GB
Batarya 4.700 mAh “30 W Hızlı Şarj”
Arka Kamera 48 Megapiksel Ana Kamera / 50 Megapiksel Geniş Kemara / 12 Megapiksel Ultra Geniş Kamera
Ön Kamera 10.8 Megapiksel

İddialara göre Google Pixel 7 “Limon Yeşili”, “Siyah” ve “Beyaz” renk seçenekleriyle gelecek. Google Pixel 7 Pro ise “Siyah”, “Beyaz” ve “Altınlı Gri” renkleriyle gelecek.

Google Pixel Watch Özellikleri

Google Pixel Watch

Google’nin yeni akıllı saati “Pixel Watch” resmi olarak duyurulmuştu. Bugünkü tanıtım etkinliğinde de resmi lansmanı yapılacak. Şu ana kadar Pixel Watch ile ilgili çok fazla sızıntı yaşanmıştı. Bu sızıntılarda akıllı saat tasarımından özelliklerine kadar önemli bilgilere yer verilmişti. İşte açıklanması beklenen Google Pixel Watch özellikleri!

İşlemci Cortex M33 coprocessor (Samsung Exynos 9110 SoC )
İşletim Sistemi Google WearOS 3.5
Ekran 1.6 inç AMOLED (320 ppi)
RAM 2 GB
Depolama 32 GB
Batarya Li-lon 300 mAh

Google Pixel akıllı telefon ve akıllı saat modelleri ile ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu