eDevlet

Rusya İşçi Alımı 2021 Rusya İş Başvuru Formu

Rusya'da çalışmak isteyen Türk vatandaşlarını sevindiren açıklama yurtdışında iş yapan firmalardan geldi. Rusya işçi alımı 2021 yılında Türk inşaat firmaları tarafından yapılıyor. Başvurular başladı. Detaylar haberimizde.

17 milyon metrekarelik yüzölçümüyle dünyanın en büyük ülkesi olan Rusya 143 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Ülkenin başkenti Moskova, para birimi ise rubledir. Rusya bazı kaynaklara göre dünyanın en zengin yeraltı kaynaklarına sahiptir ve bu da ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Ülke ekonomisinin büyük bir kısmı petrol ve doğalgaz ihracatı üzerine kuruludur. Ekonomik refah seviyesinin yüksek olması da yurt dışından çalışmak için gelmek isteyenlere cazip gelmektedir. Ülkemizden de bir hayli kişi çalışmak için uzun veya kısa dönemlik olarak Rusya’ya gitmeyi tercih etmektedir. Bugünkü yazımızda Rusya işçi alımı 2021 ve Rusya iş başvuru formu hakkında merak edilen detaylara değindik. Eğer siz de Rusya’da çalışmak istiyor ve ülkenin çalışma koşullarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Rusya’da İş Olanakları Nelerdir?

Rusya’da çalışan yabancılar daha çok uluslararası şirketlerde, Sivil Toplum Örgütlerinde, Özel Rus şirketlerinde ve İngilizce okullarında çalışmaktadır. İş ararken başvurmanız gereken ilk yer bunlar olabilir. İki ülke arasındaki siyasi ve ticari anlaşmalar gereği Rusya işçi alımı 2021 yılında da Türk işçilerin tercih yerlerinden biri olmaya devam edecektir. Rusya ile iş yapan Türk firmaları sayesinde her yıl çok sayıda vatandaşımız ülkeye gitmekte ve oldukça iyi maaşlarla Rusya’da çalışmaya devam etmektedir.

Rusya’da İş Bulma Sürecinde Bilmeniz Gerekenler

Rusya’ da çalışmak için en önemli faktör dil bilmek ve bir işte uzmanlaşmış olmaktır. Şunu bilmekte fayda var; Rusya’da bir Rus vatandaşının da yapabileceği işte yabancıyı çalıştırmak yasadışıdır. Hangi iş olursa olsun eğer işinde kalifiye veya üst düzey yönetici iseniz ve Rusça biliyorsanız iş bulma olasılığınız artar. Ancak birçok Türk inşaat firması Rusya’da yürüttüğü projelerinde Türk vatandaşlarında dil şartı aramamaktadır. Vasıflı ya da vasıfsız inşaat işçisi alımı yapan bu şirketlerin iş ilanlarını takip ederek Rusya’da çalışma şansınızı artırabilirsiniz.

Rusya’da Çalışılabilecek Sektörler

Rus ekonomisinin bel kemiğini oluşturan sektör; petrol, gaz, metaller(çelik) ve kereste sanayileri sektörüdür. Ayrıca savunma, üretim, bankacılık, teknoloji, inşaat, mühendislik, hizmet ve öğretim alanlarında da birçok işçiye kapılarını açmaktadır. Rusya işçi alımı 2021 yılında da en çok bu sektörle de işçi alımı yapacaktır.

Rusya’da Nasıl İş Bulunur?

Türkiye’den Rusya’ya çalışmaya gitmek istiyorsanız Türkler tarafından kurulmuş olan Sivil Toplum Örgütlerine başvurabilirsiniz. Bu firmalar size gerekli tüm desteği sağlayacaktır. Eğer ben daha işimi bulmadan gittim ne yapabilirim derseniz yine bu Sivil Toplum Örgütlerinin Rusya ofislerinden yardım talep edebilirsiniz. Rusya yurtdışı işçi alımı yapan firmaların internet sitelerinde bulunan Rusya iş başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız da işe kabul edilmeniz konusunda size avantaj sağlayacaktır. Ayrıca Rusya’da çalışmak için ihtiyaç duyulan bazı belgeler vardır. Diploma, Mesleki yeterlilik belgesi, kaliteli bir Cv, pasaport, çalışma vizesi bunların en önemlileridir.

Mutlaka okuyun: Yurtdışına İşçi Götüren Firmalar 2021

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu