eDevlet

Sermayeye Gerek Olmayan İş Fikirleri

Kendi işinizi kurmak istiyor ama az sermaye ile ne iş yapacağınıza karar veremiyorsanız, bu iş fikirleri tam size göre...

Girişimci olmak istiyorum, ama sermayeye gerek olmayan iş fikirleri nelerdir? Sorusuna yanıt arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bazı işler diğerlerine göre daha az çalışarak daha fazla para kazandırıyor. Ancak siz hangi işi yapmak isterseniz isteyin önemli olan sizin becerilerinize uygun olanı seçmenizdir. Aksi takdirde aynı işi yaptığınız rakipleriniz sizi alt ederler. Yeni bir iş kurmak için önce bir uzmana ya da tecrübesi olan biriyle iş planı hazırlamanız gerekir. Tecrübeli biri ile beraber hazırladığınız iş planı sayesinde her işletme için kritik olarak kabul edilen ilk altı aylık dönemi sorunsuz atlatmanıza yardımcı olur.

Unutmayın işletmelerin büyük bir bölümü ilk altı ayda başarısız olur. Kendi işimi kurup başarılı bir girişimci olmak istiyorum ama ne param nede yapacağım iş hakkında fikrim mi var diyorsunuz? Aşağıda düşük sermaye ile oldukça güzel para kazanabileceğiniz işleri sizin için uygun mu inceleyin:

Sermayeye Gerek Olmayan İş Fikirleri

Sanal Asistanlık Yapmak

sanal asistan

Güçlü organizasyon, yetkilendirme, zaman yönetimi, planlama, gözlemleme ve tertipleme becerilerine sahipseniz, Evinizden, müşteriler için gerekli planlamayı yapmaktan seyahat düzenlemelerini organize etmeye ve gelen mailleri okuyup toplantıları koordine kadar sanal asistanlık yapabilirsiniz. Sanal asistanlık için ihtiyacınız olan malzemeler; internet erişimi, bilgisayar, yazıcı, faks ve ofis programı. Sanal asistanlık yaparak para kazanmak günümüzde yarı zamanlı çalışarak para kazanmak isteyenlerin tercih ettiği iş fikirleri arasında ön plana çıkmaktadır.

Kariyer Danışmanlığı Yapmak

Kariyer Danışmanı

İşsizlik rakamlarının yükselişte olduğu bu dönemde tecrübelerinizi ihtiyacı olan kişilere aktararak para kazanabilirsiniz. İş arayan kişilere yönlendirme amaçlı danışmanlık yapabileceğiniz gibi kurumsal firmalara insan kaynağı iş ortağı gibi hizmetlerde verebilirsiniz. Bu işe bir internet sitesi yaptırarak başlayabilirsiniz.

Çevirmenlik Yapmak

Çevirmenlik Yapmak

Internet siteleri için ingilizce ya da farklı dillerdeki makaleleri Türkçe yapmak için çevirmenlik yapacaksanız hiç başlamadan bırakın. Ancak psikoloji, spor, sağlık ve hukuk gibi özel bir alana yoğunlaşarak daha çok gelir elde edebilirsiniz. Üstelik bu işe başlamanız için önünüzde hiç bir engel yok evinizde bilgisayar ve internet bağlantınızın olması yeterli.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu