eDevlet

Sigarayı Bırakmanın 5 Kolay Yolu

Sigarayı Bırakmanın 5 Kolay Yolu

Sigarayı bırakmak istediğinizde yapabileceğiniz birkaç şey var. Sigarayı Bırakmanın 5 Kolay YoluBir bırakma tarihi belirleyin ve neden bırakmak istediğinizi yazarak başlayın. Bırakmanın hem kısa hem de uzun vadeli faydalarını yazın. Günün belirli saatlerinde sigara içme alışkanlığınız varsa, o saatlerde başka bir şey yapmayı planlayın. Örneğin öğleden sonra sigara içiyorsanız, arkadaşlarınıza ve ailenize etrafınızda sigara içmeyeceğinizi söyleyebilirsiniz.

Sigarayı bırakmak için bir başka iyi sebep de strestir. Stresinizi ve gerginliğinizi azalttığı için sigaraya alışmış olabilirsiniz. Ancak, tütün isteğinizle savaşmak zorunda olmanız, bunu daha da zorlaştıracaktır. Alternatif terapi ve fiziksel aktivitenin size yardımcı olabileceği yer burasıdır. Sigaranızı yakmak yerine, egzersiz yapmak, yoga yapmak ya da bloğun etrafında koşmak gibi aktif bir aktiviteye katılmaya çalışın. Diğer yöntemler arasında günlük tutmak veya yeni bir hobi edinmek yer alır.

 

sigara yı bırakmak için ne yapmalıyım

Sigarayı tek seferde bırakamıyorsanız, tükettiğiniz tütün miktarını azaltmayı deneyin. Sigarayı Bırakmanın 5 Kolay Yolu Örneğin, sigaranızı şekersiz sakız veya çubuk tarçınla değiştirebilirsiniz. Sigarayı tamamen bırakamıyorsanız, açlığınızı gidermek için bilgisayar oyunları da oynayabilirsiniz. Sigarayı tamamen bırakmaya çalışıyorsanız, kısa vadeli hedefler ve ödüller belirlemek iyi bir fikirdir.

Sigarayı bırakmak için, bırakma nedenlerinizi sıralayın. Sigarayı Bırakmanın 5 Kolay Yolu Nedenlerinizin bir listesini yapın. Artık karton sigara almayın. Bunun yerine, tekli paketler satın alın. Ayrıca müzik dinleyerek veya evcil hayvanınızla oynayarak sigara içme alışkanlıklarınızın sıklığını azaltabilirsiniz. Tetikleyici anlarınızdan kaçınamıyorsanız, başka bir şey yapmayı deneyin. Planınız üzerinde çalışırken sigara içmeyi düşünmeyin. Dumansız bir ortam sizi pes etmek için daha fazla motive edebilir.

 

Sigarayı Bırakmanın 5 Kolay Yolu
Sigarayı Bırakmanın 5 Kolay Yolu

 

bırakmak istiyorum sigara

Bu zamanlarda, sözlü ihtiyaçlarınızı karşılamanın başka yollarını bulmanız gerekir. Şekersiz sakız emmek, çubuk tarçın emmek veya pipet çiğnemek sigara içme isteğini hafifletebilir. Yalnızsanız, molalarda sohbet etmek için sigara içmeyen birini bulmaya çalışın. Bu şekilde, sigara içmenin cazibesinden uzak durabilir ve başka şeylere konsantre olabilirsiniz. Sigarayı Bırakmanın 5 Kolay Yolu Hala canınız çekiyorsa, sigara içilmeyen bir yere gidebilirsiniz.

Mağazaya gitmeden önce, bırakma nedenlerinizin bir listesini yapın. Çok sigara içiyorsanız, canınızın en çok çektiği zamanların bir listesini yapın. Herhangi bir mazeretiniz yoksa, kendinizle bir bırakma tarihi yapabilirsiniz. Aceleniz varsa, kendinize hafta sonu sigarayı bırakacağınızı söyleyin. Birkaç gün içinde bu tarihten sonra sigarayı bırakabileceksiniz.

Sigara bağımlısıysanız, tamamen bırakmanız zor olabilir. Birçok insan, yavaş yavaş bırakmanın ve kendin için daha kolay hale getirmenin en iyisi olduğunu düşünüyor. Sigarayı daha kısa sürede bırakmak istiyorsanız, geçişinizi başarılı kılmak için birkaç farklı şey deneyin. Bırakmak için iyi bir neden sağlığınızdır. Ayrıca, yeni şeyler denemek ve alışkanlığınızdan kurtulmak için iyi bir zaman.

sigarayı bırakmak için elektronik sigara

Sigarayı bırakmak için yeni şeyler denemelisiniz. Sigarayı Bırakmanın 5 Kolay Yolu Sizi mutlu edecek hoşunuza giden şeyleri yapmayı deneyebilirsiniz. Örneğin, kerevizi sigara yerine kullanmayı deneyebilirsiniz. Veya pipet veya şekersiz sakızla sigara içmeyi de deneyebilirsiniz. Son olarak, sigarayı bırakmak için başka yollar denemelisiniz. Hatta ailenizin ve arkadaşlarınızın sigarayı bırakmasına yardım etmenin yollarını bile bulabilirsiniz. Sigarayı bırakmanın sayısız yolu vardır.

 

Bırakmak için bir tarih seçmek, bu çabada başarılı olmanın ilk adımıdır. İdeal olarak, bir hafta sonu bırakmalısınız. Sigarayı bırakmaya çalışırken kendinize olan bağlılığınızı korumak çok önemlidir. Durmaya karar verdiğinizde, bunu yapmanın en iyi yolunu seçebilirsiniz. Bunu, girişimlerinizin bir günlüğünü tutarak ve sizin için en tehlikeli zamanları belirleyerek yapabilirsiniz. Sonunda, sigarayı tamamen bırakabilecek ve alışkanlığınızdan sonsuza kadar kurtulabileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu