eDevlet

Ülkelere Göre Yurtdışında Maaşlar Ne Kadar?

Yurtdışında maaşlar ne kadar? En yüksek maaşları veren ülkeler hangileri diye hiç merak ettiniz mi? Aylık kazancınızın az olduğunu düşünüp aynı mesleği yurt dışında yapanların aylık gelirlerini mi merak ediyorsunuz? O halde araştırarak hazırladığım bu liste çok ilginizi çekecek. Her ülkede çalışanların aldığı maaşlar, ekonomilerinin durumu ve refah düzeyi farklılık gösteriyor. Paylaşacağım araştırma, Ekonomik kalkınma ve işbirliği örgütü tarafından çocuksuz bekar çalışanlar esas alınarak yapılmıştır. Bir gün ülkemizde de bu maaşları görmek dileğiyle yurtdışında maaşlar ortalamaları;

Yurtdışında Maaşlar Ne Kadar?

Amerika Birleşik Devletleri: Amerika 1 numaradan listemize giriyor. ABD dünyanın tartışmasız en büyük ülkesi aslına bakarsanız fazla söze gerek yok. Dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD ithalatta ilk sırada ihracatta ise Çin’den sonra ikinci sırada yer alıyor. Bir Amerikalının ortalama yıllık geliri 49,900 $ dır.

Lüksemburg: Avrupa’nın finans merkezi olan ülkede Chase, Citibank ve Bank of America gibi kuruluşların merkezi konumunda dır. Avrupa’nın finans merkezin de yaşayan vatandaşların yıllık ortalama 49,440 $ dır.

İsviçre: Avrupa’da yaşamak için en ideal ülke denebilir. Gerek insan hakları, eğitim, ekonomik büyüme, yaşam kalitesi, İnsan hakları derken İsviçre vatandaşlarının şanslı olduğunu söylemem yanlış olmaz sanırım. Avrupa’nın en güçlü sanayisi ile birlikte eczacılık, sağlık hizmetleri gibi sektörlerde adından oldukça fazla bahsettiriyor. Bir İsviçre vatandaşının yıllık geliri 49,391 $ dır.

Ülkelere Göre Yurtdışında Maaşlar

  • Hollanda. Yıllık ortalama maaş 48 bin 150 dolar.
  • İngiltere. Yıllık ortalama maaş 46 bin 480 dolar.
  • Avustralya. Yıllık ortalama maaş 46 bin 480 dolar.
  • Kanada. Yıllık ortalama maaş 44 bin 730 dolar.
  • Norveç Yıllık ortalama maaş 45 bin 290 dolar.
  • Güney Kore. Yıllık ortalama maaş 37 bin 810 dolar.

Norveç: Petrol, madencilik, balıkçılık dendiğinde ön plana çıkan Norveç doğal kaynaklarının fazla olmasından dolayı ekonomisi ile güçlü ülkeler arasında yer alıyor. Ülkede çalışan vatandaşların yıllık ortama geliri 33,592$ dır.

Yurtdışında Meslek Maaşları

En fazla merak edilen konulardan biride benim mesleğimi yurt dışında yapanların yıllık ortalama maaşları ne kadar? Aşağıdaki listede farklı ülkelerde aynı mesleği yapan kişilerin maaş ortalamalarını inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu