eDevlet

Yarı Zamanlı İş Nasıl Bulunur?- Part-time İş Bulmak

Yarı zamanlı iş nasıl bulunur? sorusunun yanıtını araştırdım. Eğer sizde Part-time yani yarı zamanlı bir iş arıyorsanız bu haberimiz sizi yakından ilgilendiriyor.

Yarı zamanlı iş nasıl bulunur? Hepimizin asgari ücretin ev kiralarına ve diğer temel ihtiyaçlara yetmediği zamanlarda, kara kara düşünüp “Şimdi ne yapacağım?” dediğimiz zamanlar olmuştur. Alınan maaşlardan direk olarak kira ve faturalar çıkartıldığında elimizde avucumuzda kalan cüzi bir miktar parayı da yeme – içme giderleri olarak alışverişte harcarız. Ay sonları ceplerin yarı boş olması uzun vadede yaşam standartlarını ve ruhsal durumu paralel olarak etkileyeceğinden, tam zamanlı işler dışında ekstra para kazandıran part – time işler son derece revaçtadır.

Yarı zamanlı işler, size ekstra gelir sağlamasının dışında biraz zaman ve emek isteyen işlerdir. İlgi alanlarına ve yeteneklere göre ayrılan yarı zamanlı işler çoğunlukta olsa da sadece boş zamanı değerlendirmek için yetenek gerektirmeyen yarı zamanlı işlerde bulunmaktadır. Eğer internet bağlantısının gerektirdiği bir yarı zamanlı iş bulduysanız oturduğunuz yerden ek gelir elde edebilirsiniz. Peki Yarı zamanlı iş nasıl bulunur?

Yarı Zamanlı İş Nasıl Bulunur?

Günümüz imkânları dahilinde internet aracılığı ile yarı zamanlı iş bulmak çok daha kolay hale geldi. Teknolojinin gelişim gösterdiği bu dönem birçok yeni iş fikrini de beraberinde getirdi. Yalnızca internet ve bilgisayar kullanarak yarı zamanlı çalışabileceğiniz işlerin yanında, yeteneklerinizi de kullanarak bulabileceğiniz oldukça fazla iş imkânı vardır.

Sosyal Medya Profilleri ve Satış Grupları

İnternetin ülkemizde yaygınlaşması ve gelişmesi ile birlikte hemen hemen herkesin birden fazla sosyal medya platformunda kendilerine ait profilleri olmaya başladı. Kişiler bu platformlarda açılan gruplara yeteneklerini satabilecekleri bir profil ile girdiklerinde potansiyel müşterilerini kazanmış olurlar.

Güçlü bir CV, özellikleri ve yetenekleri ön plana çıkaran etkili bir ön yazı ile birlikte kişiler kendilerini ne kadar iyi ifade edebilirlerse o kadar çok müşteri kazanırlar.

İnternet Siteleri

Part – Time iş ilanı veren internet siteleri günümüzde en çok kullanılan yöntemlerden biri hale geldi. Kişiler bu siteler aracılığı ile çalışmak istedikleri alanları kolayca e hızlı bir şekilde bulabiliyorlar. Sadece üyelik ve özgeçmiş profili isteyen bu siteler, kriterlere kişiye özel işleri sıralayabiliyor.

Ayrıca part – time iş bulmanın en zahmetsiz yolu da muhakkak ki öncelikle çevrenizden yardım almaktır. Birçok insan yatılı ya da günübirlik çalışabilecek kişilere ihtiyaç duyar. Bu işlerden birkaçı hasta bakıcılık, çocuk bakıcılığı, temizlik ve yemek yapmaktır.

İnsanlar bu konularda kimi zaman evlerine yabancıların girmesini istemezler. Bu nedenle hastalarına ya da çocuklarına bakıcılık yapacak günübirlik olarak saat başına ya da aylık olarak belirli günlerde ödeme yapılacak şekilde, yarı zamanlı çalışabilecek kişilere ihtiyaç duyabilirler. Aynı sebepten dolayı temizlik konusunda da tanıdıkları kişilere evlerini emanet edebileceklerini bilirler. Bu part – time iş imkânlarının dışında yemekhanelerde ve kafeteryalarda da yemek yaparak ekstra para kazanabilmek mümkündür.

Mutlaka okuyun: Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Matbaalar

Yarı zamanlı iş nasıl bulunur diye arayış içerisinde olanlar matbaacılık sektöründe; reklamcılık ve basım yayın, sürekliliği olan iş kollarıdır. Ditijal baskı dışında matbaalarda ayrıca fason işlerde yapılabilmektedir. Bu işler genel olarak dosya, davetiye, etiket, broşür, zarf ve kutu yapımı gibi el işçiliği gerektiren ürünlerdir. Bu ürünlerin yapım aşaması için dışarıdan eleman takviyesi gerekebilir. Hemen hemen her matbaada el işçiliği için eleman aranmaktadır. Matbaaları dolaşarak isminizi ve telefon numaranızı bırakabilirsiniz. Onlar yoğun ve teslimatı acil olan işler çıktığında sizi arayıp işin ne kadar sürede bitmesi gerektiğini, günlük olarak alacağınız ücreti en başından söylerle. Şartları kabul ederseniz işe başlama tarihini söylerler.

Matbaa sektöründe işler devamlıdır. Aynı işler takım halinde takvim, broşür ve notluk gibi işler, dönemsel olarak haftalık ya da aylık verilebilir. Bu nedenle matbaalar yarı zamanlı çalışan kişilere çok ihtiyaç duyarlar. Aynı zamanda birçok matbaa günübirlik olarak nakit ödeme yapar. İşler çeşit çeşit, rengarenk ve farklı konularda olduğu için eğlenceli ve keyifli bir iştir. Bu nedenle matbaada çalışmak hem zevkli hem de hızlı para kazandıran part – time işler arasında yer alır.

Matbaalara giderek çalışmanın diğer bir alternatifi ise işin ayağınıza kadar getirilme imkânının olmasıdır. Bazı işler acillik durumuna ya da sayısına göre evlere verilebilir. Matbaaların sevkiyat yapan personelleri işleri bırakıp, bittiğinde de almaya gelirler. Sizin yapmanız gereken sadece çayınızı kahvenizi yanınıza alıp pijamalarla bile olsa işleri zamanında bitirmektir. Hem rahat hem de stressiz bir iştir. Evde çalıştığınız takdirde işin sayısına göre ödeme alırsınız. Sevkiyat personelleri sadece işi almaya gelirler ama ödemeyi bizzat işin sahibi evinize kadar gelip nakit olarak verir.

Fast Food Zinciri

Tam zamanlı işlerde vardiyalı çalışanlar, akşam ya da sabah başka bir yerde saat bazında çalışarak da para kazanabilirler. Örneğin; part – time olarak fast food zincirleri dahilinde çalışanlar, aylık olarak saat başına ücret alırlar.

Karşılama ve Stant Hostesliği

Bazı firmalar, mağazalar, oteller ve alışveriş merkezleri hatta tatil hizmeti sunan web siteleri; potansiyel müşterilerini öğrenebilmek ve hizmetlerini satabilmek için tanıtımlarını ya da kampanyalarını yaparken karşılama hosteslerine ihtiyaç duyarlar. Bu gibi yerlerde part – time olarak görev almak isterseniz firmaların verdiği ilanları ve tarihleri iyi takip etmeniz gerekir.

Kıyafet Tasarımı

Ev hanımı olan kadınlar arasında popüler olan kıyafet tasarım işi de diğer birçok iş gibi ilanlar sayesinde bulunabilir. Genellikle tuhafiye gibi dikiş, nakış malzemelerinin satıldığı yerlerdeki ilanlar sayesinde bulunabilen yarı zamanlı kıyafet tasarım işi, tam bir yetenek işidir.

Evde çalışma imkânı da sunan tasarım işinde her türlü malzeme firma tarafından sağlanmaktadır. Ödemeler parça başına olmak koşuluyla, genellikle haftalık olarak yapılır. Eğlenceli ve renkli bir iş olmasının yanında kişinin eli hızlıysa daha çok sipariş alarak gelirini arttırabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu